Anyám gyüjtögető?

Figyelt kérdés

Tele van a ház kacatokkal, 1000 éves kis porcelán figurákkal, hímzett terítőkkel (azok a nagyon régi divatja múlt) vastag falú bögrékkel meg izléstelen gyertya tartókkal.Nem dobja ki őket mert még a nagyanyjáié meg a dédanyjáéké volt,ők hímezték a terítőket.Nagyon a múltban él nem hajlandó elszakadni ezektől a tárgyaktól.De ne ékszereket vagy értékes dolgokat képzeljetek el csak olyasmit amit leírtam.Sima füzeteket nem dob ki,meg szakadt bibliát mert az neki fontos.Ráfüggött a családfa kutatásra és azóta még több lomot hord haza a rokonságtól,félek tesómat is bele rántja mert kb.már ő is itt tart.

Mit tehetek? Hogy vegyem rá őket arra,hogy megszabaduljanak a sok lomtól?



2022. júl. 12. 18:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
97%

Ja amúgy volt egy valódi gyűjtögető rokonom. Az ő házában a plafonig állt a szemét meg a lomok. A legrosszabb, mikor hozzá hasonlítgatnak, meg hangoztatják, hogy mennyire féltenek, hogy ne kegyek olyan. (Itt megjegyezném, hogy teljesen rendezett környezetben élek, és nincs sok cuccom, csak néhány nagyon fontos tárgyi emlék.) Hidd el, észre lehet venni azt, mikor valaki tényleg kezdi ezt betegesen művelni. Nem kell a legrosszabbat belelátni.

#10 voltam

2022. júl. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
86%
Ne törődj vele, nem a lakásban tartja őket, nem zavarja a normális életvitelben. Valószínűleg érzelmileg nem megfelelően kiegyensúlyozott, kevés szeretetet kap, kevés emberrel éreztetheti az érzelmeit, ezért csak befelé tud fordulni.
2022. júl. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
19%

Ha nagyon idős, akkor pszichológus neki már kb. falra hányt borsó.

Ha balesetveszély, tűzveszély stb. van, akkor lehet fellépni, de azért akármiért még ne.


Én ismertem valakit, akinek a nagyapja nem gyűjtögető volt, hanem valami művészféleség, barkácsolt ezt-azt, amikor még aktív volt, és egy halom szerszáma volt a padláson, meg itt-ott. A fia és az unokája azzal a felkiáltással, hogy ő már úgyse fogja használni, kidobálta ezeket, erre az öreg rá nem sokkal meghalt.

2022. júl. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Az,hogy kevés szeretet kap azt nem gondolom.

Egymástól néhány háznyira lakunk minden nap találkozunk (nem az utcán) melóután beugrok hozzá,és a munkahelyemen a beosztás is nagyon jó,rengeteg szabadnapom van havi 14 napot melózok abból is simán 5-6 éjszakai műszak az is 3 napokra lebontva.Rengeteget talalkozunk,és eddíg ha mentünk valahova a feleségemmel és a gyerekeinkel mindíg jött velünk.Egy városban élünk a húgaival,nagymamámmal is meg szinte az egész közeli rokonság a közelben van.Nem arról van szó,hogy ellene hanyagolva hanem,hogy teljesen bele temetkezik az új hobbijába és szakadt terítőket meg törött fülű bögréket és rozsdás használhatatlan nokedli szaggatokat hord haza a 200. Hamutál mellé

2022. júl. 12. 19:27
 15/26 A kérdező kommentje:
Én egy szóval sem mondtam,hogy kidobnék akármit is az otthonából,csak arra akartam utalni,hogy heti szinten visz haza újabb és újabb dolgokat a rokonságtól ha látogatóba megy és egy idő után már kezelhetetlen lesz (ezt csak én gondolom így)
2022. júl. 12. 19:29
 16/26 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem kezd átbillenni abba, igen. Érdemes lenne egy pszichológus, aki ráébreszti, hogy mi motiválja mit akar ebből kihozni, stb.


Persze egy nagyon idős embernél ez nehéz, de minél idősebb, annál durvább lesz, és elhatalmasodik rajta ez az egész, ill. ha csak gyűlik nála a sok cucc, akkor egyszer csak megtelik a lakás. Esetleg beszélhetnél a rokonsággal, hogy ne adjanak neki több cuccot, ill. csak minden alkalommal max. egy db. apróságot.

2022. júl. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
48 éves lesz néhány hónap múlva, nem idős még
2022. júl. 12. 19:40
 18/26 anonim ***** válasza:
98%

Nem értékes dolgokat gyűjt szerinted...

Nekünk is van itthon pár ilyen kis porcelán figura, amiből az olcsóbb kacat ér 5ezret. Van ami akár 20at is. Gyűjtögesse, téged ne zavarjon. Majd ha egyszer úgy lesz eladod. Az ilyen hímzett, kötött dolgok is nagyon drágák. Egyik ismerősök nemrék 80ezerért adott el pár régi posztert.

Amiket gyűjt azok nem kacatok. A gyűjtögetés (ami betegség) az ott kezdődik, hogy kuka használat közelít a nullához. Használt pizzás pöcköket nem dobja ki, az üres fóliás/papírtörlős/wcpapír gurigát is elrakja, hogy majd még jó lesz valamire. Tényleg mikor teljesen haszntalan dolgokat pakolgat el, de fel nem fogja és nem is tudja használni. A ház kezd úgy kinézni mint egy raktár. Ösvények kialakítva és mindenhol máshol kezdi stócolni a lokokat.

Mikor valamit érzelmi okokból nem dob ki az megint más. Nekem is van pár cuccom amitől nehezen válok meg. Legyen az akár egy kép, fájl, tárgy vagy bármi. De ami nem jelent számomra semmit és nem is kell azt dobom ki egyből. De ettől gyűjtögető nem leszek, hogy van elrakva pár dolgom, hogy valamikor még érhet valamit, pár emléket őrzök, meg van pl pár kábel darabom elrakva "majd jó lesz" alapon. Bár azok a darabok is ilyen 10-15 centi hosszúak és tényleg kellett már olyan keresztmetszetű vezeték.

2022. júl. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
98%

Mesélek neked valamit aposom adott nekem és férjemnek is egy egy értékes családi ékszert nem mi stílusunk nem hordjuk de el van zárva és majd tovább adjuk a gyerekeinknek.

És én is gyűjtöm a gyerekeim rajzát munkáit stb .

2022. júl. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
97%

En nem gyűjtögetés.

Nagymamám évek óta nem engedett be a házába minket. Mindig kijött az udvarra, a ház elé vagy átjött hozzánk.

6-7 éve jártunk nála utoljára. Már akkor sem volt jó helyzet, akkor kezdtük ajánlgatni, hogy segítünk rendet rakni és kidobálni a lomokat. Onnantól nem engedett be minket.

Nemrég elhunyt sajnos.

712db sörösdoboz volt eldobálva a ház különböző pontjain.

52 db 120 literes zsákot tömtünk meg mindenféle hülyeséggel (kupakok, gombok, kis mütyűrök, üres parfümös üvegek, tényleg mindenféle szemét)

24db 240 literes zsák telt meg.

Ezekmellett elvittünk 1 platónyi fém hulladékot.

2 platónyi könyv, újság, szórólap, üres borítékok, papírszemét.

36db 120 literes zsáknyi ruha.

870db üres befőttes üveg.

Ja és még a nyárikonyha és különböző kamrák tele vannak.

Ezt nevezik gyüjtőgetésnek szerintem...

2022. júl. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!