Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt megoldja az idő? Vagy mi...

Ezt megoldja az idő? Vagy mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Néhány évvel (kb.3 éve) ezelőtt a párom megütött, kaptam egy pofont.Akkor haza is költöztem azonnal, viszont a szüleimnek nem mondtam meg miért. Később vissza mentem a páromhoz,azóta nincs köztünk vita,vagyis vita van, de nem ütött meg,jelét sem adta, hogy akarná. Nemrég elmondtam húgomnak, mi történt akkoriban köztünk amikor haza költöztem, de csak azért, hogy vigyázzon és ne hagyja ezt a parjának (mesélte sok vitájuk van a párjával) Erre Ő megmondta apáméknak, aki tiszta ideg lett ilyennek még nem láttam, örjöngött. Azt mondta bolond vagyok mert vissza mentem, meg nem ezért nevelt, hogy más üssön, anyám neki ad igazat....

A lényeg, hogy elmentünk párommal,hogy megbeszéljük, erre apám kiabált a párommal aki megkérte ne üvöltsön apám meg pofon vágta, de úgy, hogy a párom elesett. Kiabált vele tovább, hogy ő vele szemben legyen férfi, meg velem is kiabált, hogy ne várjam,hogy örüljön amiért már 3 éve nem ütötték meg a lányát.

A kérdésem az lenne lesz e ebből rendes kapcsolat valamikor? Megbékél a családom? Nem érdekel,hogy kinek van igaza, vagy h apám agresszív e. Tudnátok tanácsolni valamit, hogy tudom csillapítani itthon a kedélyeket?



2022. júl. 18. 15:52
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
91%

Azt írod, neked belefér egy újabb esély adása, miután megütött a párod.

Apukádnak nem fér bele, miután a lányát megütötte a párja.

Nincs közös nevező. Fogadd el, holgy apukád másképp gondolkodik, ők meg ha tudják, rendezik a viszonyukat idővel, ha meg nem, akkor ez van.

Egyébként apukáddal értek egyet. A helyében én sem szívesen látnék a lányom mellett egy ilyen pasit és nem tudnám megbocsátani neki, amit tett.

2022. júl. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
17%
Hülye vagy, ennyi.
2022. júl. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
94%
Te döntésed de gondolj bele ha apukád így reagált mennyi az esélye a békülésre?szerintem próbálj időt hagyni a szüleidnek,de mégegyszer mondom apukádal értek egyet,de úgy legyen hogy ne bántson többé
2022. júl. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
90%

Alapvetően azt nem zárom ki, hogy párod felismerte, hogy "hopsz, rossz mintát hoztam, bántalmazó attitűdöt", "ilyennek soha többet nem szabad megtörténnie", de sajnos a bántalmazók elég nagy része az marad.

A pofon előzményeit alaposan gondold át: milyen szituációban következett be, hirtelen felindulásból, vagy ellentmondást nem tűrte?


Figyeld meg ha belekezdesz bármibe (hobbi, bármi amiben örömöt lelsz), kritizál -e, bánt -e szavakkal vagy bármi.

Az intő jelekre nagyon kell figyelni.


Egyébként a pofon előzményeit, a vitákat, a konkrét szituációkat szerintem párterapeutával beszéld át és a mostani változást illető meglátásaidat is. Ők naponta találkozhatnak hasonló ügyekkel, tanulták, van gyakorlatuk, stb.

A szituációk nagyon fontosak.


Mi itt (válaszadók) laikusok vagyunk és csak azt a pár sort tudjuk olvasni, amit leírtál.

2022. júl. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
3 éve történt Ödsze vesztünk egy barátnőm miatt, aki kavartt köztünk , az elhunyt édesanyját vettem a számra (sosem volt szokásom,de kimondtam dühömben) es nem érdekel ki mit gondol nem védeni akarom, tényleg megsem éreztem össze pakoltam és eljöttem, nem tartott vissza szinte jobban megíjedt mint én.
2022. júl. 18. 16:30
 16/30 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm a normális hangnemben íródott választ!
2022. júl. 18. 16:31
 17/30 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is meghalt az anyám, nekem is vette egyszer a szájára valaki, mégsem ütöttem meg, csak csúnyán beolvastam neki. Látod a különbséget?
2022. júl. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
92%

Semmi sem "fekete-fehér", lehet hogy egyetlen eset volt és rendkívül megbánta amit tett.

Érzelmileg ilyen téma nagy indulatokat vált ki.

Én is ismerek Egy békés, jószándékú, jóindulatú embert, több mint negyven éve él házasságban, egyetlenegyszer ütött, amikor párja családjából hasonló beszólást kapott a halott anyukáját illetően.

2022. júl. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Bízom benne, hogy az idő megoldja

Apám sem az az agresszív fajta,sosem gondoltam, hogy ilyen is tud lenni ez szerintem mindenkinek új volt.

Azt gondolom egy darabig egyedül megyek hozzájuk

2022. júl. 18. 17:57
 20/30 anonim ***** válasza:
88%
Gondolj bele egy kicsit mennyi ideig úgy járt hozzájuk a barátod hogy nem tudta hogy megütött téged,
2022. júl. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!