Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt megoldja az idő? Vagy mi...

Ezt megoldja az idő? Vagy mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Néhány évvel (kb.3 éve) ezelőtt a párom megütött, kaptam egy pofont.Akkor haza is költöztem azonnal, viszont a szüleimnek nem mondtam meg miért. Később vissza mentem a páromhoz,azóta nincs köztünk vita,vagyis vita van, de nem ütött meg,jelét sem adta, hogy akarná. Nemrég elmondtam húgomnak, mi történt akkoriban köztünk amikor haza költöztem, de csak azért, hogy vigyázzon és ne hagyja ezt a parjának (mesélte sok vitájuk van a párjával) Erre Ő megmondta apáméknak, aki tiszta ideg lett ilyennek még nem láttam, örjöngött. Azt mondta bolond vagyok mert vissza mentem, meg nem ezért nevelt, hogy más üssön, anyám neki ad igazat....

A lényeg, hogy elmentünk párommal,hogy megbeszéljük, erre apám kiabált a párommal aki megkérte ne üvöltsön apám meg pofon vágta, de úgy, hogy a párom elesett. Kiabált vele tovább, hogy ő vele szemben legyen férfi, meg velem is kiabált, hogy ne várjam,hogy örüljön amiért már 3 éve nem ütötték meg a lányát.

A kérdésem az lenne lesz e ebből rendes kapcsolat valamikor? Megbékél a családom? Nem érdekel,hogy kinek van igaza, vagy h apám agresszív e. Tudnátok tanácsolni valamit, hogy tudom csillapítani itthon a kedélyeket?



2022. júl. 18. 15:52
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Igen tudom, meg ők nagyon jó viszonyban voltak,ezért bízom benne,hogy apám megenyhül.

Nem egyszer mondta apám saját szájával, hogy fiaként szereti, meg,hogy jobb embert nem is kepzelhetne mellém. Tudom, hogy csalódott benne,de nagyon remélem sikerül újra felépíteni a jó viszonyt

2022. júl. 18. 18:02
 22/30 anonim ***** válasza:
90%
Egy halovány esély de tényleg halovány,hát úgy néz ki hogy a párod eljátszota apukád bizalmát,mint te is tudod a bizalmat nagyon nehéz visszaszerezni
2022. júl. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
22%

Na jó, ennyi erővel a kérdező az apjával is megszakithatna a kapcsolatot, mert benne is van agresszió.

Tanulság: nem szabad pletykalni.

2022. júl. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
61%

Kérdezd meg apukádat, hogy ő mennyivel érzi most különbnek magát?

Igaz, ő nem egy nőt ütött meg, de viszont ő úgy ütött, hogy őt nem bántotta senki.

Felnőtt ember vagy, nem kérted, hogy védjen meg, főleg mivel nincs is mitől.

Majd ha segítség kell szólsz neki.

Addig pedig apukád is tartozik egy bocsánatkéréssel.

A családot nem az a pofon teszi tönkre amit te kaptál, hanem az amit a párod kapott.

2022. júl. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Na ha így állítanék haza és így érvelnék még nagyobb olajat öntenék a tűzre, hogy apám is hibás

Nagyon remélem,hogy megoldódik ez magától

2022. júl. 18. 18:28
 26/30 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem az idő megoldja de sok türelem kell de a helyedben egyedül mennék a biztonság kedvéért
2022. júl. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Egyedül megyek, persze



Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2022. júl. 18. 18:37
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Idő önmagában nem oldja meg.
2022. júl. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
88%

"Ha megint megtörtént volna gondolkodás nélkül eljöttem volna"

És aztán pár hónap múlva visszamész megint, mert a pasi "harcol a kapcsolatotokért"?

Buta vagy. Egy olyan férfi, aki megüti a feleségét/párját, nem érdemel tőle második esélyt. Ilyesmi egyetlen kapcsolatba sem fér bele.

Apukádnak igaza van, remélhetőleg több esze van, mint neked és nem fogadja újra a bizalmába. Te meg a köztük lévő rossz viszony miatti lelki teherrel fizetsz a saját butaságodért.

2022. júl. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően én is mindig annak a híve voltam, hogy "ha elcsattan az első pofon, menekülni kell", de ez a pofon rendkívül kényes szituációban történt egyrészt, másrészt már sok éve volt.

Ahogy az írásból kivettem, nem arról van szó, hogy jellemzően rendszeres bántalmazás történt volna, hanem egyfajta hirtelen harag lehetett az ok, egy, a másik fél számára elviselhetetlenül fájdalmas mondat miatt.

2022. júl. 19. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!