Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen apával tartanátok a...

Ilyen apával tartanátok a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Néha évekre eltűnik indoklás nélkül, néha előkerül. Sokszor csak azért keres, hogy ezt vagy azt elintézzem neki.


Amúgy nem veszi fel és vissza se hív ha épp nem kellek neki.


Viszonylag lekezelő sokszor és annak ellenére se tudta még megjegyezni a szülinapom és a névnapom, hogy már lassan 30 éves vagyok. A korom se mindig tudja pontosan.



2022. júl. 24. 08:46
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
64 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem érzed a hiányát, akkor nem kell kapcsolatot tartani vele.
2022. júl. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%

Sokat nem veszitesz vele, ha nem, de innen nézve olyan mindegy, hogy par évente beszélsz e vele pár szót, vagy sem.

Nem kell neki elintezni semmit.


Off

"...annak ellenére se tudta még megjegyezni a szülinapom és a névnapom, hogy már lassan 30 éves vagyok. A korom se mindig tudja pontosan."


47 éves vagyok, ugyan a saját születésnapomra emlékszem, de azon kívül kb senkiét nem tudom észben tartani. A gyerekemét se nagyon, pedig jó a kapcsolatunk. A házassági évfordulónkat rendszeresen elfelejtem, a férjem meg csak röhög rajta. Boldog házasságban élek.

2022. júl. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

#2,

örülök, hogy nálatok ez így van.

Nálunk nemcsak a család, hanem a rokonság és barátok is fel vannak (legalább egy e-maillel) köszöntve.

Csináltam egy listát, ahol feltüntettem melyik hónapban, hányadikán, kit és milyen alkalomból köszöntsünk.

2022. júl. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: szerintem nem érdemes tartani a kapcsolatot ilyen emberrel.

A leírás alapján nincs eltérés: az élet is összehozhat ilyen emberrel, aki csak kihasználni tud.

Ha nem érdeklődik irántad mint gyermeke iránt, akkor nincs értelme.

2022. júl. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, neked szükséged van-e rá lelkileg, hogy tudj róla néha, és elmondhasd magadnak magadról, hogy ha ő nem jó apàd, te jó gyerek vagy. Neked kell meghúzni a határokat és dönteni, ebbe mi fér bele. De teljesen oké az is, ha "lerakod" őt véglegvagy hosszabb ideig, mert haragszol és el akarod engedni, meg az is, ha mások számra érthetetlenül, viszonzatlanul adsz. De utóbbit ne bűntudatból tedd vagy jutalomért, hanem csak ha jó szívből, "jó karmáért" megy. Magadért vagy felelős, neked kell ismerni a szempontjaid.
2022. júl. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Engem nem bír már érdekelni mi van vele, őszintén. :/
2022. júl. 24. 10:24
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne erőltesd.
2022. júl. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%
LoL
2022. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy tartanám
2022. júl. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17%
én se jegyzem meg masok szülinapjat néha a sajátomat se tudom pontosan mikor van meg a gyerekeimét se egyedül a karácsony meg a szilveszter nálam ami fix
2022. júl. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!