Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi joguk van a szüleimnek...

Mennyi joguk van a szüleimnek beleszólni abba, hogy hova megyek?

Figyelt kérdés

Szüleimmel lakok még, egyetemen tanulok és évközben kollégista vagyok. 2 éve egy forintot sem kértem tőlük. Kaját, kolit, utazást és egyéb dolgokat, mindent magamnak fizetek, diákmunkából és ösztöndíjból.

Az otthoni költségekbe nem fizetek bele, (azonkívül, hogy ritkán bevásárolok), de nem is nagyon vagyok otthon.

Most is dolgozom, de a szabadnapjaimon találkoznék a barátaimmal. Szerintem nem vagyok már olyan kicsi, hogy ne érhetnék haza éjfél körül vagy hogy ne utazhatnék ide-oda az országban... Idegesítő, hogy ennyire bele akarnak szólni, hogy mit tehetek, hova mehetek.


Szerintetek ameddig otthon lakom, addig beleszólhatnak mindenbe és neveletlen, tiszteletlen vagyok, ha nem fogadok nekik szót? (Nem vagyok már gyerek és elég sok mindent teszek azért, hogy jól tanuljak és pénzt is keressek.)


20L



2022. aug. 5. 14:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Az én gyerekem 18,5. Annyira van beleszolva az életébe, hogy ha x időre beszéljük meg, hogy haza jön, akkor abban az időpontban itthon van. Ha nem a mi városunkban van programja, akkor annyi, hogy hova megy és onnan kb mikorra ér a mi varosunkba.
2022. aug. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Ez már az a kor amikor egy szülő nem irányíthatja a gyerekét akkor se ha szeretné. De vannak szülők akik tök mindegy mennyi idős a gyerek ezt csinálják. Remélhetőleg lesz egy pont amikor már felnőttként fognak kezelni.
2022. aug. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Btk. 194. §


És nem, ezt nem írja felül a tulajdonjog ("ameddig az én házamban élsz!") sem.

2022. aug. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem az a normális, amit az 1. válaszoló is írt, persze, jó, ha tudják, legalább merre vagy meg ki van veled, hogy baj esetén tudják, hol keressenek vagy kit próbáljanak elérni, de szerintem az nagyon nem egészséges, ha ennyi idősen is meg akarják szabni, hány óráig lehetsz házon kívül, meg ilyenek...A helyedben szólnék, hova megyek és meddig, aztán úgy is tennék, elmennék a barátaimmal találkozni és akár hajnalig nem mennék haza. Mit csinálnak, elkezdenek a rendőrséggel kerestetni egy felnőttet, aki mondta is előtte, hogy hol lesz és meddig?
2022. aug. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
A szülőkről való leválás kölcsönös tanulási folyamat. Vedd úgy, hogy "joguk" nincs, amit mondanak, azt legfeljebb tanácsnak kell tekinteni.
2022. aug. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
8%

"Az otthoni költségekbe nem fizetek bele"--->akkor mikor otthon vagy ők tartanak el--> az ő házukban "ingyen" élsz--->azt csinálod amit mondanak.

Sajnos ezt el kell fogadni vagy el kell költözni.

2022. aug. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a kulturált együttéléshez tartozik, hogy a veled egy háztartásban élőkkel tudasd, hogy mikor hova mész és kb. mikorra vagy várható (ha változik a program, akkor tudatni velük). Elvégre ez nem hotel, hanem otthon.

Engedély viszont nem kell. Ha balhéznak egyik vagy másik program miatt, azt el kell viselni, nekik is nehéz elengedni téged mint felnőttet, az ilyen "harcokat" meg kell vívni.

2022. aug. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Akkor olyan 20 éves lehetsz? 18 után szerintem semmi közük hozzá, csak egy egészséges féltés fér bele. Főleg hogy független vagy tőlük anyagilag és már szellemileg is. Azt csinálsz, amit akarsz.


Hatos, te meg kérdezd meg munkahelyen a főnököd, hogy mit csinálhatsz otthon.

2022. aug. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
4%

"Szüleimmel lakok még

Az otthoni költségekbe nem fizetek bele"


Vagyis egy ingyenélő vagy.

Előbb-utóbb levadászol majd egy csávót aki szintén megoldja, hogy legyen hol aludnod ingyen.

2022. aug. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy volt hogy megmondtam hova megyek és kb mikor érek haza hogy ne aggódjanak. Most képzeld el hogy elmegyek és reggelig hazaérek. De nem mondom el mégse. Erre elrabolnak és senki se keres mert szt hiszik hogy 3 nap múlva megyek. Ha később mentem egyszerűen hazaszóltam. Egy anya mindig aggódni fog, meg nekem se okozott gondot. Amikor külön éltem már akkor nyilván már nem számoltam be ilyenekről.
2022. aug. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!