Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha egy felnőtt...

Normális ha egy felnőtt embert nem érdeklik a szülei?

Figyelt kérdés

Ismertek olyan embert, aki nem foglalkozik egyáltalán az idős, romló egészségi állapotú szüleivel?

Nem azért mert külföldön él, hanem direkt, mert egyszerűen leszrja mi van velük.

Az ilyen ember a szülei temetését is ki fogja hagyni?

Ha láttatok hasonló példát, hogy alakult a viszonyuk? Volt esetleg változás, érdeklődés, megbánás, bármi?


2022. aug. 6. 09:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván okkal teszi, én meg nem szoktam beleszólni más életébe meg ítélkezni, ahol a háttérsztoriról fogalmam sincs.
2022. aug. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
12%
Vagy nincs rá oka, csak egy egoista tetű. Vannak extrém esetek ahol bántalmazó volt a szülő, de nem ez a jellemző, hanem hogy el van b*szva a kölykök p*csája. Nézz szét a gyakorin milyen elvárások vannak: a szülő a szemét ha nem tol házat az ilyenek segge alá, és a szülő az "élősködő" ha elvárja hogy a dolgozó kölke fizesse a saját költségeit, pedig a csemetéje szerint alap lenne hogy a szülő tartsa el dolgozó emberként is..... és hogy hogyan szokott a viszony alakulni: Amíg hasznuk van a szülőből mindent elvesznek amit lehet, ha segítségre szorul az öreg takarodjon otthonba, ha meghalt, meg mennek mint a dögkeselyűk az örökségért.
2022. aug. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Az apámnak sajna nem romlik az egészségi állapota, de felőlem akár csontvázra is bomolhat, mire valaki megtalálja, két gyufaszálat nem fogok keresztbe tenni neki. Undorító, agresszív, fizikai-lelki terrorizáló tetű.
2022. aug. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Ismerek. Téged miért érdekel más magánélete? Milyen emberré válsz majd öreg korodra ha már most ilyen vagy? Vagy szülő vagy akit magára hagytak? A maga szempontjából mindenkinek megvan a maga oka a cselekedeteire. És ezt nem kell senkivel egyeztetnie. Jóskának ez lenne a véleménye, Katinak meg az. Melyikre lenne köteles hallgatni? Mindenki élje a saját életét, ne a másét kukkolja.
2022. aug. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
10%
Látom, itt is csak a szülőt kell mocskolni. Attól a valóság az hogy a fiatalok jelentős része élősködik a szülein amíg lehet, de amikor a szülő szorul rá, akkor félresöpri.
2022. aug. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%
Nem, nem jellemző, utolsó. Szerinted ha valaki szerető családban nő fel, rábszza a szüleire az ajtót?
2022. aug. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, normális.
2022. aug. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen sztorik esetén nekem mindig az az első kérdésem, hogy milyen szülő az ilyen.



Mert igen, a gyereket a szülei vállalják, ők felelősek érte.

Gyerekként az életed első évtizedeiben rájuk vagy utalva minden szempontból.

Eltartani a gyerekedet az abszolút minimum, de ettől jó szülő.

Attól még, hogy etet, ruház, szállást ad, még nem kéne s€ggre esni, ez a léc legeslegalja.


És nem, a gyerek nem választhatja meg a szüleit. Nem tehet róla ha nincs pénz, ha speciális szükségletei vannak, akár fizikailag, akár a tanulásban, akár lelkileg.


A gyerek nem nyugdíjpénztár, rabszolga, nem hospice nővért vagy bankautómátát nevelsz. A saját nyugdíjas éveidről te gondoskodj, nem rendelheted a gyereked életét alá automatikusan.

Ezt a gyerek vállalhatja, de ne várd már el.

2022. aug. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Általában ilyenkor nyomós ok van rá.
2022. aug. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

2-es kommentelővel ellentétben én reálisabban látom a dolgot és tisztában vagyok vele,hogy nem csak az extrém erőszak az,amivel egy szülő el tudja szúrni a gyerekével a kapcsolatot. Nem kell mindig mindenért a gyereket okolni,igazából számomra maga ez a hozzáállás, -hogy ő csak makulátlan lehet én meg csak hibát hibára halmozok-,elég lenne ahhoz,hogy szarjak a fejére.

Szerencsére az én szüleim tudják,hogy ők sem tökéletesek és én sem vagyok mindig hülye.

2022. aug. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!