Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyire kell egy...

Szerintetek mennyire kell egy 16 éves lányt nevelni ilyen téren?

Figyelt kérdés

Otthoni munka

Diákmunka

Tanulás

Párkapcsolat

Buli

Barátnői ottalvások

Utazás egy nagyobb városba egyedül (Pl. Budapest)


Úgy értem egy szülőnek mennyire kellene belsszólnia ezekbe a dolgokba. Mennyire engedheti meg ezeket a dolgokat és meddig?



2022. aug. 7. 12:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, de csak SZERINTEM. Egyéni vélemény:

Otthoni munka: Néha segítsen be. Ne legyen életképtelen, ha egyszer egyedül kell élnie. Tudjon csekket feladni, pár dolgot megfőzni, mosógépet elindítani, mosogatni.

Diákmunka: Ha van rá lehetőség, és szeretne menjen, de én nem erőltetném. De ha valami drágább holmira kérne pénzt, megmondanàm neki, hogy van diákmunka, menjen. Az én időmben, az én városomban sajnos nem volt még.

Tanulás: Ha nem akarja én nem erőltetném az egyetemet, de minimum egy szakmát, meg egy érettségit szerezzen.

Párkapcsolat: Ha akar magának rendben, ha nem akar, egy szülőnek ebbe nincs beleszólàsa. De azért ne jöjjön haza 16-17 évesen terhesen. A szexuális felvilágosítást megadnàm neki, mert az iskolában nem sokat foglalkoznak ezzel.

Buli: Ha szeretne menjen, ha ez nem megy a jegyek rovására, és nem drogozni jár, vagy nem valami tényleg rossz tàrsasàgba keveredik. Meg tudjam, hogy merre jár azért. Ne lépjen le úgy akár egy vagy több napra, hogy azt sem tudom merre van. Ha baj van akkor tudjam merre keressem.

Barátnői ottalvások: Ha szeretne menjen, de ne menjen a jegyek rovàsàra. Örülnék neki, hogy vannak barátnői.

Utazás: Én ilyen korban már utaztam elég sokat egyedül, szóval talán Pestre nem is engedném teljesen egyedül, de máshova már igen, csak tudjam merre van, és mi céllal megy oda.

Ez mind egyéni vélemény, de mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja.

2022. aug. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
74%

Veszem sorba. Többen megírták már az általam helyes választ, de van, amit másképp látok.

- Otthoni munka: mindenképpen kell, hogy besegítsen (főzés, takarítás, virágöntözés stb., azaz vegye észre, hogy mit kell elvégezni, ha maga unatkozik vagy csak a billentyűket nyomkodja.

- Diákmunka: a szünetet ne csak napozással meg mobilozással töltse, hanem menjen el valahova dolgozni. Persze nem az egész nyárra, de esetleg pár hétre.

- Tanulás: Igen, tanuljon ne csak mobilozzon. Ha arra célzol, hogy minek tanuljon ki, abba nem avatkoznék bele, de az általam negatívumoknak nézett oldalára is figyelmeztetném, ha majd végez és dolgozni fog.

- Párkapcsolat: Tudjuk magunkról, hogy ebben a korban bizony már ébredezik a szerelem a másik neműek iránt. Emberi természetünk kívánja, ne tegyünk ellene, mert titokban úgyis fogja csinálni és azt sem tudjuk majd, hogy kivel randevúzik. Mutassa be a barátját nekünk is.

- Buli: Ma már normális, hogy ilyen korban bulizni jár a fiatal, de nem mindegy, hogy milyen a környezet, a társaság. Nemcsak részegen lehet bulizni, ha táncolni, toalettre megy, kísérje el a barátnője, de igya ki a poharát, nehogy valami port szórjanak az italába stb.

- Barátnői ott alvások: Ha indokolt és valóban a barátnőjéhez megy (nincs neki haza felé vonat, busz de még ha van is - maradjon.

- Utazás egy nagyobb városba egyedül (Pl. Budapest): Éjszakára egyedül nem engedném el a nagyváros veszélyei miatt (Budapesten lakom). Színházba, moziba, cirkuszba általában mehetne a barátnőivel, de egyedül ne. Ha bevásárolni akar, tehát nappal lesz ott, akkor talán elengedném, csak a zsebmetszőkre vigyázzon, mert meglophatják. Nekem felnőttként a belső zsebemből vitték el az igazolványtokot iratostól, alighanem a pénztárcám helyett. Sejtettem, mivel zárja le a rendőrség: "Nem sikerült a tettest megtalálnunk, az ügyet lezártnak tekintjük." Még városnézésre se menjen egyedül, mert ennek nincs értelme, bizonyára nem ezt a célt látja maga előtt, hanem olyat, amit titkolni akar... Menjen valaki vele a családból, rokonságból. Nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen fiatalnak miért kell egyedül Budapestre utaznia. Csak megjegyzem, hogy a gyermekem még nem volt 18 (tizennyolc) éves, amikor külföldre egyetemre kerül, kollégiumban lakott. Nyugodtan elengedtük, nem is volt kérdés a feleséggel együtt, hogy elengedjük-e, mert nálunk ilyen szakot nem tanulhatott volna.


Tudjon arról még ha barátnőivel is megy, melyik része a városnak a kevésbé biztonságos, ahol lánykereskedők csapdájába eshet, zaklatni fogják, megerőszakolják (akár nappal is. Ilyesmiket hallok a Városliget környékéről, pedig nagy, távolsági, helyi autóbusz-pályaudvar is van ott.

2022. aug. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
34%
Kicsit késő már
2022. aug. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

9-es!


Szerintem egy 6-12 évesnek még semmi keresni valója buliba stb.

Max besegíthet otthon, vagy egyedül tanulhat (úgy, hogy a szükők figyelemmel kísérik).

És szerintem 10 évesen nem baj, ha ott alszik egy barátnőnél. Viszont a többi felsorólt dologhoz még semmi köze.


Ezt úgy írom, hogy 16 éves vagyok. Én úgy érzem, hogy sok mindnet nem engednek meg a szüleim, amit más velem egykorúak már csinálnak.


Persze semmi durva dologra nem gondolok, de az, hogy pl. nem aludhatok ott a barátnőmnél nyáron... Kicsit kemény. És az is, hogy folyamatosan ellerőrizgetik meddig maradok fent. Pedig úgy gondolom az én dolgom, hogy meddig vagyok ébren. Persze (egyáltalán) nem délig alszom.


A többit mint pl. bulizás, diákmunka azért írtam oda, hogy tudjam kb. mások, hogy állnak ezekkel.

2022. aug. 7. 21:19
 15/17 A kérdező kommentje:
Illetve, a jegyeim nagyon jók, ezért nem értem miért erőltetik annyira a kikédezést .
2022. aug. 7. 21:21
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Kb ekkora a nygyobbik lányom, szóval leírom nálunk hogy megy.


Házimunka: igaz mindenért szólni kell mert magától nem veszi észre,de megcsinál


Diákmunka: én se nem tiltom, se nem hajtom. Ha akar, menjen.


Tanulás: tavaly link volt ,ezért idén egy jó gyakorlati helyet bebukott. Szerintem ebből sokat tanult


Párkapcsolat: ha így folytatja kilaptopok és kistelefonok lesznek az unokáim, szóval ezzel nincs gond.


Buli: szobanövény


Barátnőzés: ugyanazzal a 2-3 kiscsajjal "pizsamapartiznak" 7-8 éves koruk óta, szóval nálunk ez sem gond.


Utazás: mint feljebb írtam szobanövény.

2022. szept. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
de például ha Debrecenből akar menni Budapestre hogy megy? ha jogsija sincs?
2022. szept. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!