Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám másik szakot akar rám...

Anyám másik szakot akar rám erőltetni. Mit tennétek ti?

Figyelt kérdés

Van érettségim, anyám rám erőltetné a technikumot abban a szakmában amit utálok. Én már találtam másik suliban másik szakmát amit szívesen csinálok és szeretném ha hivatalosan is meglenne a végzettségem,de nem akarja engedni, ha szóba van hozva már kiabál egyből. Még a jogosítványt sem engedi/ott már beiratkoztam egy tanfolyamra(nem tudja)

Szülői beleegyezés nélkül is be tudok iratkozni oda ahova én akarok gondolom, de nem vagyok benne biztos.

19/f



2022. aug. 19. 14:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
97%
Fú, az jó szakma, a megélhetésért sem kell vele aggódni. Nem értem anyádat. Vedd magadhoz az irataidat, és lépj le még kora reggel aznap, hogy be tudj iratkozni, ő meg fortyogjon magának. A te életed lesz, nem az övé.
2022. aug. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

11-es!

Ezis eszembe jutott, vagy inkább bnőmnél alszok hogy reggel még csak észre se vegyen.

2022. aug. 19. 14:39
 13/25 A kérdező kommentje:
Mármint anyám hogy elmegyek máshova beiratkozni :)
2022. aug. 19. 14:39
 14/25 anonim ***** válasza:
97%

Állj a sarkadra, és tedd, amit te akarsz!

Mi az, hogy ő írat be valahova? Felnőtt ember vagy. Egyszerűen a felvétel napján fogod magad, és a másik városban lévőre mész el, nem ahova anyád akar.

Ha meg ő bemegy a másik iskolába, te utólag felhívod őket, és közlöd, hogy sztornó, ez csak az agyament anyád magánakciója volt.

A balhét meg be kell vállalni.

2022. aug. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
96%
Közeli asztalos régi fa nyílászárók javításával, felújításával foglalkozik olyanoknak, akiknek túl drága az új ablak beépítése. Agyonkeresi magát, van vagy 5 alkalmazottja is.
2022. aug. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Asztalos után hegesztőt is meg akarom csinálni. dédöregapámnak is volt 6 szakmája, ha az egyik nem jött be éppen,bejött neki a másik. Egyébként a szakmai érettségimmel betölhetem a munkakört, szóval ha ugy nézzük már eleve van szakmám.
2022. aug. 19. 14:50
 17/25 anonim ***** válasza:
97%

Azt kell mondjam, nagyon jól gondolkodsz, anyád büszke lehetne rád.


Ha bármit is számít, tanár vagyok egyébként.

2022. aug. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. aug. 19. 14:58
 19/25 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, fogadjunk, hogy ha villanyszerelő akarnál lenni, anyád teljes erővel le akarna téríteni róla, csak hogy meglegyen a kontrollérzete fölötted. Nem szabad komolyan venni az ilyen akarnok botrányozókat. Legyél minél többet a barátnődnél, ha ott elfogadnak.
2022. aug. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
96%

Ha a balhé elkerülhetetlen, inkább vágj bele önként, minthogy anyukád kezdje a hisztit.

Ő sehova nem kell, beiratkozásra főleg nem, felnőtt ember vagy.

Menj a választott szakra, és ignoráld a hisztijét. Előbb-utóbb megunja. Légy erős, kérdező, nagyon jól gondolkodsz!

2022. aug. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!