Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám másik szakot akar rám...

Anyám másik szakot akar rám erőltetni. Mit tennétek ti?

Figyelt kérdés

Van érettségim, anyám rám erőltetné a technikumot abban a szakmában amit utálok. Én már találtam másik suliban másik szakmát amit szívesen csinálok és szeretném ha hivatalosan is meglenne a végzettségem,de nem akarja engedni, ha szóba van hozva már kiabál egyből. Még a jogosítványt sem engedi/ott már beiratkoztam egy tanfolyamra(nem tudja)

Szülői beleegyezés nélkül is be tudok iratkozni oda ahova én akarok gondolom, de nem vagyok benne biztos.

19/f



2022. aug. 19. 14:07
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Kiegészítés:

Hiába van neki mondva hogy 19 évesen igazán eldönthetném hogy mit szeretnék dolgozni ha eljön az idő, ő kitart a saját hülyesége mellett, sőt már munkahelyet is keres előre. (De utálom a szakmámat)

A középsuliba is a szülők erőltettek...(4 éve)

2022. aug. 19. 14:10
 2/25 anonim ***** válasza:
98%

19 evesen nem kell az engedélye.

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..

Mutasd meg neki ezt a kérdést.

2022. aug. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
93%
Azt tanulj, amihez neked van kedved.Egy anyuka mondja ezt,akinek hasonló korú gyermekei vannak.Es en is ráerőltettem a gyermekemre egy szakgimnáziumot, amit nem annyira akart.Most 11.osztaly előtt iskolaváltáson dolgozunk,mert 2 év alat se szerette meg azt a szakmát,amit én gondoltam ki neki.
2022. aug. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszi, elolvasom.

Gáz hogy egy napon van beiratkozás a 2 szakra, egyik a városomba(ahova anyám akarja) másik a közelbe lévő nagyvárosban. Esetleg megpróbálnám hogy a helyi suliba elintézem hogy ne fogadják el a jelentekést, és akkor be se tud iratni sehogy, vagy nem tudom mi tévő legyek, a balhé elkerülhetetlen itthon.

2022. aug. 19. 14:19
 5/25 A kérdező kommentje:

Kommentelő anyukának:

Második évben szóltam, hogy nem tetszik, váltsunk. A válasz: " Ne szórakozzál, fele már megvan másik suli se lenne jobb. Vége

2022. aug. 19. 14:20
 6/25 A kérdező kommentje:
Az pedig vicces, hogy az erőltetett szak árammal foglalkozik :) De ha kicserélek egy villanykörtét már ordít hogy ne nyúljak hozzá majd apád stb... Na most így mit akar velem meg a technikummal és a munkával.
2022. aug. 19. 14:23
 7/25 anonim ***** válasza:
7%
Nincs pénze a városban való lakásodra talán.
2022. aug. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%
Es konkret érve is van a masik suli ellen, vagy ugy nez ki az zavarja hogy mas városba mész, es kevesebbet tud kontroll alatt tartani.
2022. aug. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
87%
Mi sz a szak, amit te szeretnél?
2022. aug. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nem kell lakás, busszal 20p naponta, sőt csak 3 órám lenne mivel van érettségim. Érve nincs ellene, vagyis mondogatja hogy nem jó,szar stb, de hogy miért , azt ő sem tudja. Élvezi ha másnak dirigálhat, és ki akad ha valamit nem az elképzelése szerint csinálok. Felépített a fejében nekem egy jövőképet,csak éppen nem akarja tudomásul venni,hogy nekem is vannak terveim,nem csak neki. Asztalos szeretnék lenni, kis korom óta(6-7 éves) foglalkozom fával, barkácsolgattam, értek is hozzá viszonylag, jó a térlátásom, tehát semmivel nem tudja kifogásolni a választott szakot, csak erőlteti a másikat.
2022. aug. 19. 14:32
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!