Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ennyire nehéz elfogadni...

Miért ennyire nehéz elfogadni felnőttként egy anya szeretetét és mennyire általános, hogy ennyire ragaszkodik?

Figyelt kérdés
Voltak évek amikor szinte halálos ellenségemnek gondolt (nehéz időszak volt), ekkor persze eltávolodtam tőle. Most meg azt hallom tőle, hogy zavarja, hogy nem ölelhet meg, nem érzi az ölelésemet. Hogy nagyon szeret, hiányzom neki, folyton ha beszélünk puszit küld, mondja, hogy szeret. Ritkán mondom neki vissza, és tényleg ha belegondolok ritkán ölelem meg. Ez tényleg ennyire fontos? 30 éves vagyok már ő 65. Ti hogy álltok hozzá? Szerintem a túlzott ragaszkodás sem jó, nem egészséges. Lehet, hogy tévedek. Próbálok távolságot tartani, de lehet, hogy ez nem helyes.

2022. aug. 25. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Figyelj, minden ember más, így az anyák is. Fiatal lányokban, 80 éves nénikben is van olyan akiknél a szeretet kifejezése puszikban, ölelésekben, csimpaszkodásokban nyilvánul meg.

Más meg nem teszi, de a tetteivel bizonyít.

Sajnos a te anyádat csak te ismered, hogy mennyire tartalmasak ezek a testi kontaktust igénylő megnyilvánulásai, vagy csak szavak.

De az is lehet, hogy ilyenre öregedett és kapaszkodik beléd mint egyetlen biztos bázisába,...tényleg innen a gép mögül nem lehet megmondani.

2022. aug. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is tartom a távolságot hasonló okokból. Egyszerűen nem lenne természetes számomra, igényem meg végképp nincs rá. Akkor meg nem várhatja el.
2022. aug. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez így ebben a formában oké is, csak ha meg ne adj Isten bármi történik vele, remélem még egy jó 20-25 évig nem fog, bánni fogom, hogy nem "szerettem" vagy nem tudom hogyan lehet ezt mondani. Folyton szomorúsággal fogok rá gondolni. Apám is ezt mondja, hogy szeressem amíg lehet, mert ő már nem szeretheti a sajátját.

Szóval nagyon nehéz ügy. Ha szüksége van rá, meg kéne neki adni, nem? De bizonyos szinten meg nem egészséges ebben a korban ha ennyire egymásra nő két generáció. Ezért is tettem ki közösbe, hogy más hogy áll hozzá az ilyen anyai szeretet témához? Ha benne szomorúságot és rossz érzést okoz akkor biztosan rossz, ha nem viszonzom. És tényleg amit apám is mondott, hogy később már bánni fogom.

2022. aug. 25. 10:48
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Valamit akar tőled, vagy pénzt, vagy ápolást. Én még nem láttam gonosz embert megjavulni.
2022. aug. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy másokhoz akarod a te és az anyád kapcsolatát viszonytani, azaz viszonyítási alapnak veszed a nagy átlag kapcsolati minőséget, formáját a te és anyád kapcsolatát.


Mindenkitől függetlenül javaslom azt, hogy azt értsd meg, hogy anyád miért ragaszkodik hozzád ennyire? Unatkozik, szeretethiánya van, RÁDSZORUL?

Aztán ha ez meg van akkor arra gyere rá, hogy téged miért zavar az, hogy anyád ragaszkodik hozzád. Ha ez is meg van akkor már okosabb vagy és tőlünk függetlenül lettél az ha nem is nagyon de a saját ügyeidet illetően OKOSABB.


Lehet anyád tele van szeretettel azaz TÖRÖDÉSSEL és nem tudja kinek átadni. Vegyél neki állatot; kutyát, macskát ha nincs kedved vele foglalkozni vagy nem tudsz így sok szabadidőd megmarad önmagad részére.

2022. aug. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor úgy érezted: ellenségek vagytok, akkor mi volt? Adódhat olyan is, amikor a gyerek azért érzi hogy ellenség az anyuka, mert például stresszesen hazaesik a munkából késő délután és azt tapasztalja: a gyerek nem tanult, nincs kész semmilyen házifeladat, kétségbeesve kiabál, üvöltözik, csapkod, csúnyákat mond...
2022. aug. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kezeld óvatosan, előbb-utóbb kijön a valódi szándéka.
2022. aug. 28. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!