Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan elfogadhatatlan,...

Miért olyan elfogadhatatlan, hogy 20 évesen nem a tanulás a péntek esti programom?

Figyelt kérdés

Mondtam anyunak, hogy jövőhéten nem jövök haza a kollégiumból, mert programom lesz péntek este. (Egyébként az nem zavarja, hogy nem megyek haza, mert nem szeretné, ha hetente hazamennék.) Megkérdezte, hogy tanulni fogok-e én meg mondtam, hogy nem, hanem találkozok pár ismerőssel. Erre kioktatott, hogy nekem tanulni kéne, ha már egyetemre járok. Holott tudja nagyon jól, hogy például van két olyan hétköznapom, amikor két órám közt van öt és fél óra szabadidőm, ráadásul pénteken nulla darab órám van, plusz ott a hétvége is. Tehát ha azt feltételezzük, hogy azon a két napon, amikor tényleg rengeteg órám van nem ülök neki tanulni még akkor is bőven van időm bármi más időpontban, ami nem a péntek este. Ráadásul a jövőhéten nem dolgozom éppen, szóval pláne és erről is tud.(Van lassan két és fél éve egy home offices melóm, ami nem fix időhöz kötött, hanem határidős és kicsit előre dolgoztam úgymond. Felismerhetőségem végett nem fejteném ki, hogy mit dolgozok, de teljesen legális és erkölcsös.)

Szóval szerintem annak fényében, hogy itt vagyok húsz évesen, az első hetekben nem is vagyok elhavazva, félig önellátó vagyok(anyu megkért, hogy ne legyen másik munkahelyem, mert tudnak támogatni a szüleim), szerintem az, hogy péntek este nem akarok tanulni éppen, mert programom lesz, nem egy ördögtől való dolog. Legalábbis nem ér meg szerintem egy majd félórás szentbeszédet.

Ti mit gondoltok? Igaza van anyunak és tanulni kellene péntek este?


2022. szept. 10. 20:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%
Most, hogy tudod, anyád milyen beállítottságú, jobban teszed, ha az elkövetkezendő időkben azt hazudod neki, hogy igen, tanulni fogok, és akkor megspórolod magadnak azt a fél órát, amiben misézne neked.
2022. szept. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%
Egyik füleden be, másikon meg ki.
2022. szept. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
20%
Itt annyi hogy nem vagy teljesen önellátó beleszólhat. Lehet lepontozni
2022. szept. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
#13 Viszont az ő kérésére nem vagyok fullosan önellátó, mondván, hogy ne első évben legyen már két állásom suli mellett, tapasztaljam ki, hogy hogy bírom a tempót így. Mondjuk a feletteseim visszajelzései alapján számíthatok pár hónapon belül lehet lesz egy előléptetésem, ami nagyobb fizetést is eredményez, szóval lehet másodállás nélkül is el fogom tudni latni magam ennél is nagyobb részben. :D
2022. szept. 12. 16:04
 15/18 anonim ***** válasza:
49%
13-as vagyok. Ha tudsz kitűnő lenni és mellette bulizni hajrá. A tudást nem veheti el Tőled senki.
2022. szept. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
#15 A kitűnőre nem vagyok annyira ráállva, de egy négy egész feletti átlagot azért hozni akarok. Azt hiszem ennek nem az fog az útjába állni, hogy a második héten a teljesen szabad péntekem után este éppen nem tanultam. Szerintem nem is menne rendesen a tanulás sem, ha nem lenne szociális életem, pedig azért eléggé introvertált vagyok, nagyon kevés társasági igénnyel. Viszont az azért abszurd, hogy péntek este tanuljak, amikor pénteken például felkelek kilenckor és egész nap semmi kőbevésetten pont akkor elintézendő dolgom nincs a kajáláson kívül. Miért tanulnék péntek este, ha ott van rá az egész napom..? :D
2022. szept. 12. 19:28
 17/18 anonim ***** válasza:
48%
Húsz éves vagy, baszdmeg. Húsz!
2022. szept. 14. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Életemben nem tanultam pêntek este általánostól az egyetem vêgêig (kivêve mikor szombaton volt vizsgám) szóval nekem magas az egész. A lênyeg, hogy elegett tanulj, nem holt mindegy, mikor?!
2022. nov. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!