Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen érzés ha van anyukád?...

Milyen érzés ha van anyukád? Milyen egy jó anya ?

Figyelt kérdés

Nekem sosem volt, ezért kíváncsi vagyok milyen lehet anyával felnőni. Mindig úgy képzeltem hogy egy jó anya lánya kapcsolat nagyon szép lehet. Arra gondolok hogy van aki ápol ha beteg vagy, aki jó éjt puszit ad és mesét olvas. Olyan aki csak úgy megsimogat és megölel és akinek te vagy a mindene. Engem mostoha anya nevelt fel. A szüleim elváltak mikor még két éves sem voltam emiatt a nő miatt. (A nővérem 5 éves volt )Apám kapott meg minket. Az édesanyám fiatal volt. Sajnos nagyon ritkán jött hozzánk. Kb úgy zajlott hogy mondjuk anya elment kedden reggel a nő meg egyből beköltözött. Pár hónap múlva már terhes is volt. Egészen addig voltunk aranyosak míg meg nem született a saját gyereke. Onnantól már csak nyűg voltunk neki. Gyűlölt engem mert annyira hasonlítottam az anyukámra. Sokszor bántott óvodás koromtól kezdve sokszor naponta felpofozott... Ez egészen 7-8 osztályos koromig tartott. Amikor már vissza mertem szólni mikor megütött. Több közös gyerekük is lett apámmal, aki vak szerelmes volt. Nővérem 18 évesen el költözött.

Állandóan kivételezett pl:.én a száraz zsemlét vittem minden nap mikor már középsuliban jártam, a városba jártam de pénz sosem volt nálam. Mikor elmentem a buszra addigra a saját gyerekeinek már hozta a fornettit. Nekik pénzt is adott mindig. És ez csak egy két ilyen aljasság a sok közül.

Mamám mindig mesélte hogy volt hogy találkoztak a boltba és látta a kosarába hogy csak két csokit vesz ( négyen voltunk ), számon kérte de csak hebegett habogott. Mamám meg fogta magát visszament és vett két csokit hogy nekünk is legyen. Egyedül ő hitte el nekem és a testvéremnek azt amik otthon történnek. Apám nem hitte el az elején aztán már nem is mondtuk neki. 18 éves voltam mikor elváltak ők is. Időközben az anyukám is meghalt. Most várom a második gyerekem és mindent megteszek hogy jó anyukájuk legyek.



2022. szept. 14. 02:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Drága Kérdező, olyan egy igazi anya-gyermek kapcsolat, mint amilyennek leírtad, hogy milyennek képzelnéd.

Nagyon szívettépő ilyen történetet olvasni.

Lelkileg nem tudom hol tartasz a folyamatban.

El kell gyászolnod - pszichológus segítségével például - amik történtek.

2022. szept. 14. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnálom, ami történt veled. Nekem 14 hónapos a kislányom és én szeretnék vele majd olyan kapcsolatot, mint ami nekem és anyukámnak van. Mi szinte a legjobb barátnők vagyunk, voltak és vannak helyzetek, amikor külön tudtuk választani az anya és a barátnő szerepet, így mindig tudott tanácsot adni, minden témában. Mindent tud rólam, ő az első akinek mindent elmondok.
2022. szept. 14. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,

Nagyon fájdalmas volt olvasni a történetedet. Sajnálom, hogy ezeken keresztül mentél. De nagyon jó látni azt a törekvést, hogy te nem ilyen anyukája szeretnél lenni a gyerekeidnek. Sokan sajnos tudattalanul is ugyanazt a rossz mintát viszik tovább, amivel gyerekként találkoztak. Te nem vagy ilyen. Nagyon jó anyuka vagy és leszel, higgy magadban! :)

Valóban olyan a jó anya,amilyet leírtál. Nekem nem volt tökéletes a kapcsolatom édesanyámmal,sok súrlódásunk volt a múltban,de sosem volt számomra kérdés, hogy neki mi,a családja vagyunk az első. Nagyon fontos volt számára, hogy mindenből a lehető legjobbat kapjuk. Ma is,mikor hazalátogatok, mindig a kedvenc kajámat főzi, még gyereknapra és Mikulásra is kapok csokit, pedig már 30 elmúltam. És mikor elmegyek, látom, hogy elérzékenyül.

2022. szept. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Èn is nagyon sajnálom, ami veled történt, és ez biztos bem vígasztal, de én ugyanezeket a saját vér szerinti anyámmal éltem át. Nem sokkal jobb, sőt. Ő az öcsémmel kivételezett, pedig ugyanattól az apától voltunk. Csak annyi, hogy ő fiú és kisebb. Tehát számára, és apám számára is értékesebb.
2022. szept. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem pótolhatja semmi egy szerető család érzését.
2022. szept. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy igy kellett felnonod! Olyan rossz erzes, foleg, hogy tudom mit vesztettel :(

Hidd el nem is kell oriasi kenyeztetes, hogy jo legyen egy anya gyermek kapcsolat. Pusztan szeretni, meghallgatni, ott lenni. Ez mar egy oriasi erot ad mindenhez a gyereknek💜

Kivanom, hogy ha maskepp nem is, de legalább mint anya ateld ezt

2022. szept. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat❤️

1-es Igazából mindig úgy gondoltam hogy sikerült feldolgoznom ezt az egészet. Viszont már akkor sírtam mikor leírtam, mióta lányom van egyre többször eszembe jut ez az egész. Erősen gondolkodom pszichológuson, mert érzem, hogy egyedül nem tudom feldolgozni.

2-es nagyon szép a kapcsolatod anyukáddal. Remélem az enyém is ilyen lesz a gyerekeimmel. Biztosan te is ilyen anyuka leszel

3-as Én is azt tapasztalom hogy sokan esnek abba a hibába hogy a rossz hozott mintát viszik tovább. Minden egyes nap küzdök hogy nálam ne így legyen. Szerencsémre a férjem nagyon nagy segítség, mert ő pontosan tudja nekem milyen volt. Köszönöm a kedves szavaid ❤️ Nagyon aranyos az anyukád hogy még most is látszik mennyire szeret és mennyire a kedvedben akar járni. Szegénykém anyai szíve még mindig össze törik kicsit ha elmész. Ebből látszik mennyire szeret téged.

4-es Szerintem neked még rosszabbb is , mert én legalább mindig tudtam azt gondolni hogy nem az anyukám és nem szeret engem. A saját anyukádtól ez méginkább fáj szerintem. Nagyon sajnálom hogy te is ilyen dolgokon mentél át. Annyiban" vigasztal" hogy tudom nem vagyok egyedül sajnos ezzel.

5 ebben teljesen igazad van. Bár tudom anyukám miért hagyott ott engem kicsiként, de gyerekként az az érzés volt bennem hogy én nem kellettem neki eléggé és hogy senki másnak sem kellek. Neki közben lett még két gyereke akiket szeretetben nevelt az élettársával és ettől még inkább azt éreztem hogy én nem vagyok fontos. Ritkán jött hozzám, volt hogy évente 1-2 alkalommal. Viszont még így is rajongtam érte gyerekként. Nem maradt meg sok ilyen látogatási emlék, de egyre erőteljesen emlékszem. Magam elé tudom képzelni. Alsós voltam és mentem haza iskola után. Emlékszem ahogy rá kanyarodtam az utcánkra megláttam a ház előtt az autóját. Úgy rohantam haza hogy majd kiugrott a szívem. Arra ami utána volt nem emlékszem, de ez a kép és érzés ahogy rohanok haza örökké belém égett.

2022. szept. 14. 11:56
 8/15 A kérdező kommentje:

6-os nagyon köszönöm a válaszod❤️Teljesen egyetértek veled és szerintem nagyon kell hogy egy kisgyerek de akár egy felnőtt mögött ott álljon az anyukája és tudja hogy őt mindig haza várja és számíthat rá.

A lányom 1 éves de már így is úgy érzem hogy annyi szeretetet adott amennyit sosem kaptam . ❤️❤️

2022. szept. 14. 11:59
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnos èn sem tudom milyen ha valakinek van anyukája mert kiskoromban meghalt. 6 èves voltam..Azóta minden nap hiányzik,jó lenne ha itt lenne. Hiába vannak pótanyukáim az nem olyan. Őt senki sem pótolhatja.

30/N

2022. szept. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon sajnálom ami édes anyukáddal történt... El tudom képzelni azt az űrt amit hagyott maga után. Gondolom mindig hiányzik mert sajnos nem lehet veled a mindennapi problémáknál, örömöknél. Soha senkinek nem szabadna anya nélkül felnőni. Pótolhatatlanok. Valamennyire fel tudtad dolgozni ? Mondjuk nagyon kicsi voltál mikor elveszítetted őt.
2022. szept. 14. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!