Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen érzés egy sokgyerekes...

Milyen érzés egy sokgyerekes családban felnőni?

Figyelt kérdés

Egyedüli gyermekként, a harmincas éveimet taposván sokszor elgondolkozok - milyen lehetett az olyanoknak kik sokgyermekes családba születtek. Gondolok itt ilyen 8-tól a csillagos égig.....


Személyesen ismertem egy 10 gyermekes cigánycsaládot (Miskolciak) és igen nagy nyomorban éltek, néha vittünk nekik élelmiszert, sőt, gyüjtöttünk nekik Facebookon adományokat amikből ruhákat vettünk használtan a gyermekeiknek....



Személyes véleményeiteket osszátok meg velem ha szeretnétek, jár a pacsi!



#Miskolc #sokgyermekes család #tízgyermekes család #tizenkét gyermekes családanya
2022. aug. 18. 13:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

A legjobb barátnőmnek 6 gyereke van. Az enyémek (hárman) nagyon szerettek odajárni hozzájuk, mindig jól érezték magukat.

Nem az általad leírt kategória, mérnök szülők, rendezett körülmények, családi ház Bp. II. kerületében/Phk-on.

2022. aug. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Lehet jó is meg rossz is, szerintem a körülményektől függ, láttam olyat, ahol csak két gyerek volt, de a mai napig ölik egymást, és olyan is, ahol 5, és a legnagyobb a harmónia, de ismerek 7 testvéres családot, ők nem beszélnek egymással
2022. aug. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
99%

Egy nagyon jó barátnőm ír és tizenegyen testvérek (hat lány, öt srác).

A szüleik jól keresnek és mivel többnyire otthonról dolgoznak, sose kellett semmilyen téren nélkülözniük, főleg, hogy a nagynénjük és a nagyszüleik is gyakorta látogatják őket, valamint van egy bejárónőjük, akivel szintén jó a kapcsolatuk.

Többször beszélgettem már a témáról ezzel a barátnőmmel (nekem csak kettő húgom van), és alapvetően szereti ő is és a testvérei is, hogy ennyien vannak, mert egy kisebb közösséget alkotnak. Mindig találni egy hobbira vagy programra társat egy testvérben, mindig van, aki segít és támogat.

2022. aug. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ, mennyire összetartó a család, mennyire vannak egymás ellen nevelve, stb.

Mondjuk én is inkább a kárpáti bangladesiekről tudok nyilatkozni, ahol 8-nál több gyerek van-anyukám szociális munkás, így szerintem kézenfekvő az ok-, de hallottam pl. ortodox zsidókról is. Utóbbiakra személyes példát nem tudok hozni, de az biztos, hogy utóbbiaknál teljesen más a háttér eleve.

2022. aug. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Mi 3 man voltu k testvérek csak, de én hugommal voltam 1 szobában kb 14 éves koromig, utáltam az egészet, nagyon rossz kapcsolatom volt akkor a testvéreimmel e miatt meg a szüleimmel is
2022. aug. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
#5 vagyok el sem tudom képzelni hogy akinek 6,10 gyereke van ott milyen körülmények lehetnek
2022. aug. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Az ilyeneknek már valami szaporodás fétisük van.
2022. aug. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

"Személyesen ismertem egy 10 gyermekes cigánycsaládot (Miskolciak) és igen nagy nyomorban éltek"


Tényleg, nem tudom felfogni, hogy 2022-ben egyáltalán ki az, aki egy 10 gyermekes, "nyomorban" élő cigánycsaládot meg akar ismerni, és még segíteni is akar nekik. Segítesz te eleget azzal, hogy az adóbefizetésedet átcsatornázzák nekik, mindenféle gyermekvédelmi kedvezmény, kiemelt családi pótlék, munkanélküli és egyéb szociális segélyek formájában. Annyira elesettek, de arra van eszük, hogy az összes elérhető ingyen pénzt megigényeljék maguknak. Ja és ez még csak a jéghegy csúcsa.

2022. aug. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Nézd meg a Bates család dokumentum sorozatot és meg tudod. De amúgy ők is gyakran mikor közösen dönteniük kellett na az több időbe telt míg megtalálták a közös pontot, ami mindenkinek jó volt.
2022. aug. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
98%
Ez szerintem rendkívül sok paramétertől függ: milyenek a szülők, milyenek a körülmények, a gyerekeknek vannak-e egészségügyi/pszichés problémái, amik lekötik a szülők figyelmét, és nem utolsósorban milyen a gyerekek személyisége. El tudom képzelni, hogy értelmes, normális szülők és rendezett körülmények mellett egy extrovertáltabb gyereknek (ha amúgy jól kijön a testvéreivel) ez maga lehet a paradicsom. Viszont ha nélkülöznek, állandóan idegesek/túlterheltek a felnőttek, ha a gyerekek nem jönnek ki egymással, vagy mondjuk egy visszahúzódóbb (esetleg több szülői figyelemre vágyó) gyerek nézőpontjából vizsgálva a dolgot lehet nagyon nehéz is egy ilyen felállás. Nem lehet általános érvényű választ adni erre a kérdésre.
2022. aug. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!