Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Külföldre költözök, normális...

Külföldre költözök, normális ha rosszul érzem magam mert egyedül hagyom anyámat?

Figyelt kérdés
nincsenek egyutt a szuleim mar tobb eve, egyedul lakom anyammal. nincsen parja, csak mi vagyunk egymasnak, jo kapcsolatban vagyunk. munka miatt kulfoldre koltozom, meghozza jo messzire. nem tervezek visszajonni mar az orszagba, csak latogatoba. tehat kb evente 2x 3x kisebb idore. 20 eves vagyok, anyam pedig mondja, hogy ne hagyjam itt ot. nekem nem lesz annyira nehez kint, de rosszul erint hogy “itthagyom ot”. hiaba ez az elet rendje.
2022. szept. 18. 08:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
11%

Hát azért ha anyukámnak rajtam kívül nem lenne senki más, akkor ennél én személy szerint azért lényegesen nagyobb felelősséget éreznék iránta, mint hogy "hiába, ez az élet rendje".


Mindezek tudatában szegénynek nem mondom hogy megérte az elmúlt 20 évet a te felneveléseddel töltenie, úgy látszik a befektetés nem fog soha megtérülni.


Ezer más megoldás lehetne, mint hogy itthon hagyod és majd jössz, amikor jössz.

2022. szept. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Ebből ne csinálj lelkiismereti kérdést. A te életedről van szó, ha menni akarsz menj. Anyád majd feltalálja magát itthon.

Én is hasonló helyzetben voltam, érdekes módon, az addig állandóan otthonülő anyám fel tudta találni magát és elkezdett társaságba járkálni.

Ne hasson meg semmilyen sírás-rívás, meg érzelmi zsarolás részéről, tedd azt ami neked a legjobb.

2022. szept. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

27 éves vagyok, 23 évesen hasonlóan őrlődtem. Én azt mondom, ha a szülő nem beteg, akkor éldd a saját életed.

Az én anyám özvegy, nem egészséges, de jól él és mellette könnyū fizikai munkát végez (mert akarja, nem azért, mert kell). Ha beteg lesz, akkor ráérek ilyenen agyalni

2022. szept. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Érthető, hogy nehéz neki, de még egyszer "fel kell nőnie".


Ugyanakkor okulva sok ember példáján jó előre gondolkodni, mi lesz, ha már nem lesz olyan jó állapotban, mert nem fogsz tudni csak úgy hazaugrálni, ha van valami.

2022. szept. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
3-as vagyok. A gyerek nem “befektetés”, hogy valaki pesztráljon öreg korodra
2022. szept. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Érthető. Rokon kijárt németekhez 80as évektől hazai céggel bérhegeszteni, úgy volt kint marad de apja halála után az anyja kónyörgött hogy maradjon vele . Így lett , pár év alatt teljesen megromlott a viszonyuk , ő már nem tudott kijárni mert vettek fel helyette mást . Ittragadt gagyi munkákai lettek és megbánta .Te életed, próbáld ki ott milyen az élet a meló stb, lehet jobb és maradsz vagy kiviszed őt is stb.
2022. szept. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
Anyád rohadtul önző. Ha húsz éves vagy, ő sem lehet öreg: ahelyett hogy piócaként a gyereken lóg, becsávózhatna, és élhetne saját életet.
2022. szept. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

Mennyi idős anyukád? Nem mindegy, hogy 80, vagy 50...

Gondoskodásra szorul? Beteg?

Ha nem különösebben idős, és nem beteg, ellátja magát, akkor neki is jobb, ha leváltok egymásról. Ha 50-60 közötti, még bátran ismerkedhet, barátkozhat, akár párt is találhat magának.

Gondolj bele, ha házasodni akarsz, ebben az anya-fia kapcsolatba viszel bele egy nőt? Szerencsétlen pár hónap után úgy fog menekülni anyádtól, hogy vissza se néz..

Ez lenne az élet normális menete. Ne hagyd, hogy érzelmileg zsaroljon. Te nem az ő kicsifia vagy már, hanem egy önálló ember, saját tervekkel, élettel, célokkal.

2022. szept. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%

Az egyesre ne hallgass, egy barom. Érzelmileg zsaril anyad, ezt egyebkent rejtett bántalmazásnak is hívják. Mindenképpen indulj el külföldre, még ha nehéz is, anyad pedig szedje ossze magat, ha nemtudja akkor elsősorban egy jó terapeutara lenne szüksége, mert vele aztan nincs minden rendben.

Ne maradj itthon vele. Ez a te életed. Tök jó, hogy vannak terveid, hogy menni szeretnel.


Egyébként igen, jól írod, ez az es élet rendje, a szülőről való leválás fontos. Ha ezt ő nem érti, az baj. Azert mert "itf hagyod őt", nem szűnik meg a kapcsolat. Es caak fizikailag hagyott itt. De ha állandóan piszkál, ha kint is leszel ilxen lelki zsarolasokkal en tuti még kevesebbst beszelnek vele. Mert akkor csak megjeseriti az eleted, hiaba vagy kint... Csak rjata fogsz kattogni, es nemtudod elni az eleted. Akik igazan jóba vannak, azokat a tavolsag se választja el.

En pl nemtudok teljessn jóo angolul, de tanulom. Hiaba van szakmam, de még egy sajat lakast se tudok venni, hiaba van munkam. Oke te is albérletbe leszel kint, de egyszer ott lesz lakasod, jobb esellyel, mint itt MO-n.

2022. szept. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%
Akinek lehetősége lett volna külföldön dolgozni, de valamiért még se ment ki, az egytől-egyig megbánta.
2022. szept. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!