Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normalis anyam viselkedese...

Normalis anyam viselkedese amiert kevesebbet vagyok otthon?

Figyelt kérdés

Lassan egy eve vagyok egyutt a baratnommel. A szuleimmel lakok jelenleg. A varosban ahol elek, tanulok es dolgozok a baratnomeknek van egy lakasa, ahol nem laknak, igy mi jarunk oda. Egeszen otthonos lett, a nyaron kezdtunk el tobb idot itt tolteni, viszont anyamnak folyamatosan problemat jelent, ha tobb napig itt vagyunk. Zargat, hogy menjek haza, mostmar legyek otthon is x nap utan, folyamatosan keresi az okot ra beszelgetesek soran is, hogy valamin tudjon vitatkozni. Peldaul ha a lakasba hazaertunk a parommal es azt irtam neki higy ‘hazaertunk’ egybol ugrott ra, hogy jaj te meg itthon laksz ez az otthonod. Ha egy napig nem beszelek vele masnap egybol felhozza, elvarja hogy naponta kb egy orat beszeljek vele irasban.


Kotelezo, hogy mindenrol elore szoljak, minden ugy legyen, ahogy meg van beszelve, semmi valtozast nem toleral.


Nem erzem ugy, hogy ennyi idosen ez lenne a normalis, hogyha x idot toltottem a baratnommel akkor nekem kotelessegem lenne vele/veluk is x idot toltenem, foleg, hogy mivel mindig valami miatt osszeveszunk kedvem sincs otthon lenni..


Megertem, hogy nehezen eli meg a levalast, hisz nincs tesom, viszont apukammal egyutt elnek es jo viszonyban vannak.. Egyre nehezebben viselem mentalisan a zsarolasait es a folyamatos problemazast.. Hogyan tudnam megkonnyiteni ezt az egesz folyamatot?


24/f



2022. szept. 24. 00:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
24 évesen állj neki az önálló életnek.
2022. szept. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Pakolj és költözz amilyen gyorsan tudsz. Ez egy mérgező kapcsolat, semmi szükséged nincs rá.
2022. szept. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
63%

Egyetértek azzal, hogy ez már nem normális, és nyilván te is felismerted, hogy édesanyád átlép egy határt, amikor ilyen módon próbál téged visszatartani attól, hogy önálló(bb) életet élj, akár tőlük félig vagy teljesen elköltözve.


Egy ilyen rövid leírásból én azért nem kezdenék el rögtön "mérgező kapcsolat, gonosz banya, költözz el azonnal!" kiabálásba, de azzal egyetértek, hogy kell erről beszélned vele/velük. Édesapád mit szól ehhez egyébként? És milyen volt eddig a kapcsolatod édesanyáddal? Eddig nem korlátozott, pl. bulizásban, önálló programokban, barátokkal kapcsolatban? Párkapcsolataidba mennyire szólt bele?


Ha egybéként jó a kapcsolatod édesanyáddal, és csak most "pánikolt" be, hogy belátható közelségbe került a leválásod, én azt javaslom kedvesen, de határozottan beszélj erről vele/velük. Személyesen, hármasban, édesanyáddal és édesapáddal: fogalmazd meg kb. azt, amit itt leírtál, és mondd meg édesanyádnak, hogy nagyon szereted őket, de lassan önálló életet fogsz kialakítani magadnak, akár ezzel a lánnyal, akár másikkal, akár barátokkal, a lényeg, hogy nagyon bánt téged ezzel a viselkedéssel, fájdalmat okoz neked. Mondd meg neki, hogy ez az élet természetes rendje, nem fogod kevésbé szeretni azért, mert kevesebb időt töltesz vele/velük, kevesebbet tudtok majd beszélni stb.


Ha nagyon rosszul reagál, akkor se menj le az ő szintjére, de mondd meg neki, hogy te ebben a játszmázásban nem fogsz részt venni, nem fogod percre kimért beszélgetésekkel/ottléttel "bizonyítani", hogy szereted őket, mert ez nem így működik. Ha a jövőben akár telefon, akár személyes beszélgetés közben elkezdi ezt az érzelmi zsarolós játszmát, akkor határozottan mondd meg, hogy erről nem szeretnél vitatkozni, úgyhogy ha nincs más mondanivalója, akkor fejezzétek be a beszélgetést.


Ez rohadt nehéz, nekem és öcsémnek is voltak ilyen körenk anyámmal, hát én sem mindig tudtam higgadt maradni. :-(


Van rá lehetőség, hogy teljesen összeköltözz ezzel a lánnyal? Ha igen, esetleg mondd meg édesanyádnak, hogy azt is lehet, hogy teljesen elköltözöl, ha ezt a kétlaki életet nem tudja megfelelően kezelni.


De még az is eszembe jutott, hogy nem lehet, hogy attól fél, hogy ezután anyagilag nem fogok őket támogatni (ha eddig ez volt a helyzet)?

2022. szept. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell itt ciróka-maróka stílusban stílusban beszélgetni, 13-as, a nő a legteljesebb mértékben tudja, hogy mit csinál, szándékosan csinálja, gonoszságból. Ilyenekkel nem beszélgetünk, hanem lépünk.
2022. szept. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
35%
Mert te bizonyára személyesen ismered őket 14-es... Szerintem meg nem kell lesüllyedni az ő szintjére, kultúráltan is ki lehet állni valakinek a saját igazáért. Főleg, hogy semmit nem írt a kérdező, hogy milyen volt eddig a viszonyuk, volt-e az édesanyja részéről korábban is ilyen jellegű támadás. Előzményektől, reakciótól függően lehet határozottabban lezárni a kérdést, de nem látom a leírásából, miért lenne szükséges ez a nagy indulat azonnal; ennél jóval durvább eseteket szoktam itt olvasni, ahol jogosnak gondolnám az ilyen stílust.
2022. szept. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
79%

19 évesen kiköltöztem külföldre, erre a nagyapám, aki addig kb soha nem telefonált velem, csak amikor a mama felhívott születés-és névnapomkor, néha belemorgott ő is egy boldogat a kagylóba, mint egy őrült elkezdett hívogatni, minden nap, egy idő után teljesen kiidegelt hogy öt percre leteszem a telefonom és ott villog rajta nyolc nem fogadott hívás (persze ha felvettem a telefont se beszéltünk semmiről, csak ő morgott meg halgattunk). aztán egy nap közöltem vele, hogy még egy hívás a héten, és letiltom a számát. nem hitte el, újra hívott másnap is, én meg letiltottam a számát. ezen eléggé meglepődött, és mostmár öt éve folyamatosan duzzog emiatt,de nem izgat.

vegyél új simet és tiltsd le facen. akkor el is múlik a probléma.

2022. szept. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

#13!

sajnos mindig is benne volt ez a korlatozas, bulizas, baratok, exek teren is es sajnos mindig ‘behodoltam’, ugy csinaltam ahogy mondta, ha nem akarta hogy menjek nem mentem, ha azt mondta x idore erjek haza hazamentem

konkret pelda, regen gordeszkaztam, es megszabta hogy x busszal menjek be x busszal jojjek haza, a hazajovetel pedig mindig egy max este 6-7 koruli busz volt, persze a barataim kb akkor jottek ki a palyara mindig, de o ezt nem ertette meg

probaltam leulni beszelni tobbszor is szepen, sajnos nem ment..

az osszekoltozesunk pedig jovo nyarra van tervezve, amihez kifejezetten tartani fogom magam, jelenleg meg nem lehetseges, mert ide kot jelenleg a foiskolam es anyagilag sem allok olyan jol

az anyagi tamogatas resze pedig annyira ugy gondolom nem befolyasolo tenyezo, sosem ment ki erre a jatek halisten..


illetve koszonom mindenkinek a tamogato es ‘elgondolkodtato’ kommentet!

2022. szept. 27. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!