Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A barátom húgai túl sokat...

A barátom húgai túl sokat foglalkoznak az összeköltözésünkkel,ez normális?

Figyelt kérdés

Szóval 2,5 év után összeköltözünk végre, mindketten egyetemen tanultunk, a mesterképzést is elvégeztük, van kettőnknek összesen 6 millió forint felretett pénze,jelenleg pedig kb. 800000 Ft a kettőnk fizetése. Kinéztünk egy lakást jó helyen, ami nem tökéletes, de néhány aprósággal már az lesz. Mióta megvan a szerződés, azt hallgatom a barátom húgaitól, hogy ennyi pénzért miért ilyen sz*r lakást vettünk ki, hogy mennyire gáz...én meg nem értem hogy miről beszélnek, mert gyönyörű bútorok vannak benne, egyedül a fürdő a nem túl szép.

Ezen kívül pedig megkérdezték, hogy hogyan fogjuk felosztani a költségeket, mert nekem nyilván nincsen rá pénzem. Ezt azért gondolják, mert pedagógus vagyok, csak arról nem tudnak ezek szerint, hogy másodállásban egyéni fejlesztést tartok gyerekeknek, így 400000 a fizetésem,pont mint a barátomnak.

Ezeknek mi a bajuk?

A barátom 29, én 24 éves vagyok.


2022. szept. 24. 17:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

"Ezeknek mi a bajuk?"


Vagy nincsen pasijuk, hogy veletek foglalkoznak,

vagy kifogyott az elem...

2022. szept. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%

Én ezt mondanám nekik:


"Van kettőnknek összesen 6 millió forint felretett pénze,jelenleg pedig kb. 800000 Ft a kettőnk fizetése. Leszarom mit gondolsz, mutasd meg te milyen lakást vettél ki a saját fizetésedből, hagy szidjam én is. Miért vagy ilyen kötözködős? Vagy ha nem tetszik amit kivettem, akkor hétvégente átjöhetsz saját idődből és pénzből felújítani az albérletemet. A költségekről annyit lányok, hogy bár pedagógus vagyok, csak arról nem tudtok ezek szerint, hogy másodállásban egyéni fejlesztést tartok gyerekeknek, így 400000 a fizetésem, pont mint a barátomnak."

2022. szept. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

Én meg azt mondanám nekik, hogy:

nyazsgem!

2022. szept. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Egyiknek sincs barátja, a fő kötözködő pedig munkanélküli.
2022. szept. 24. 17:44
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

A helyedben én nem avatnám be őket a részletekbe.

Minél kevesebbet tudnak annál idegesebbek lesznek.

A pasid meg tegye helyre a húgait!

2022. szept. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
40%

5. Én elmondtam a párom szűk családjának is, hogy mennyit keresek és imádok nevetni azon, ahogy hülledeznek, irigykednek páran. Ahelyett, hogy örülnének a sikeremnek. Pedig nem is keresek olyan iszonyú jól, van olyan közeli barátom, aki kétszer annyit keres, mint én.


Mondjuk én viszonylag nyíltan beszélek a pénzről, a párom, két gyerekkori legjobb barátom és az én szűk családom is tudja pontosan mennyit keresek. De a családunkban mindenki tudja egymásról a fizut vagy a nyugdíjat. Másokon meg meglepődök, hogy kb. senkinek nem mondják el, mintha ez olyan nagy titok lenne.

2022. szept. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

Örök érvényű törvény, hogy csak addig hencegnek az emberek a fizetésükkel, amíg gyakorlatilag szart sem keresnek.

Aki valóban normális pénzeket keres az nem villog vele!

2022. szept. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
31%

7. Nem létezik ilyen örök érvényű törvény, mert nem lehet mindent ennyire leegyszerűsíteni a világon. Nem idegeneknek vagy random ismerősöknek beszél róla az ember, hanem elvileg a legnagyobb bizalmasaival (szűk család, párja, régi-régi barátok), akikkel bármi mást is megoszthat őszintén jó esetben.


Az egyik legjobb barátom is nettó 1 milliót keres 29 évesen informatikusként és ő is elmondta a két legjobb barátjának (az egyik én vagyok) és a szűk családjának. Mi ebben a villogás? Pont jó érzés, hogy megosztod másokkal a sikereidet, örömeidet és azok nem irigykednek rád, hanem örülnek neked és a sikerednek. Az a legrosszabb, ha nem mondhatsz el ilyen intim dolgokat senkinek, mert félned kell mások reakcióitól, irigykedésétől, vagy belülről jövően azt érzed, hogy nem bízhatsz egyáltalán senkiben és egyedül vagy az életben.

2022. szept. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%

"Az egyik legjobb barátom is nettó 1 milliót keres"


Mond te is...

2022. szept. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
21%

9. Én nem keresek annyit, de együtt jártunk matek-infós gimnáziumi osztályba, ezért viszonylag sok jól kereső informatikus vagy mérnök van a régi ismerőseim, barátaim között. Én közgazdasági területre mentem és huszonévesen még nem keresek fele ennyit sem, de nyilván célom ez majd közép- és hosszabb távon.


Viszont ha ilyen egyszavas, egymondatos facebook komment-szintű ide fosásokkal reagálsz a válaszokra, akkor nem tudunk beszélgetést folytatni.

2022. szept. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!