Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek külföldön dolgozik a...

Akinek külföldön dolgozik a férje/párja, mennyire bírja a házasságuk és milyen a gyerek kapcsolata az apjával?

Figyelt kérdés
Persze azokra gondolok, akik évek óta így vannak. Van valami pont, amikor haza fog jönni? Pl házat vesztek, kifizetitek az adósságot, gyűjtötők egy kis pénzt, stb...

2022. szept. 27. 15:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Ismerősi körben van egy pár, ahol ikrek születtek, az apuka kiment k7lföldre szakmunkázni, kb. három hét kint, egy hét itthon. Megbesz3lték, hogy addig lesz ez így, amíg a fiúk el nem kezdik a sulit. Így is lett. Nem tudom, hogy milyen a házasságuk meg a gyerekekkel való kapcsolata,de szerintem együtt vannak. Fontosnak tartom, hogy legyen egy fix időtartam, ameddig szól a távkapcsolat.
2022. szept. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem attól függ, hogy milyen gyakran tud hazamenni. Apum 2-3 hetente igyekezett hazajönni, ilyenkor sok családi program volt, nagyon jó a kapcsolatunk, anyumat sem viselte meg annyira. Párom apja ritkábban ment haza, illetve nem nagyon csináltak programokat, párom azóta is emlegeti, hogy mennyire rossz volt, a kapcsolatuk sem lett túl közeli
2022. szept. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősék voltak így. Akkor született a fiuk, és így tudtak lakást venni. Megegyeztek, hogy két év lesz. Hétköznap az osztrákoknál, hétvégén a családdal. Nehezen bírták. A gyerek még kicsi volt, erre nem is emlékszik, most iskolás, és jó a kapcsolatuk. Meg kívülállóként a házasságuk is jónak látom.


Viszont most egyáltalán nem látom értelmét ennek. Mi is családdal együtt költöztünk ki Németországba. Egyszerűen nem éri meg anyagilag se, hogy két háztartást fenntartsunk, plusz az utiköltség, már ha egyáltalán lehet utazni a korona miatt. Nem beszélve az érzelmi részéről. A gyerekeknek is csak hasznára válik, ha megtanulnak németül. Mondjuk mi nem is tervezzük, hogy visszaköltözzünk.

Ettől függetlenül: érdemes kiszámolni, hogy mennyi plusz kiadással jár ez a kétlaki életmód. Aztán dönteni, hogy nem lenne-e anyagilag jobb együtt külföldön.

2022. szept. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Ez szerintem kapcsolat függő is.Én nem bírnék ki egy hetet sem úgy,hogy több 1000 km van köztünk,nincs egy ölelés,vagy egy puszi sem este lefekvés előtt.Ezek a tervek meg én úgy látom hogy mindig változnak.Mindig lehet újjabb cél,és akkor soha nincs vége.Nekem egy kolléganőmék élnek így.A férje már 25 éve van németországban.Azért ment ki,hogy kifizessék a hitelt.Aztán maradt,hogy vegyenek autót.Aztán azért,mert a gyerekek elmentek egyetemre,és nem akartak koleszosak lenni, fizetni kell az albérleteket.Aztán végeztek a gyerekek a sulival,de most meg már azért nem jön haza,mert a gyerekek úgyis kirepültek,ők meg már ezt megszokták,jobban keres kint,majd egyszer megy utána a kolléganőm.Soha nem fog amúgy,mert ott nem tudna mit csinálni,nyelvtudása nincs,nem is érdekli nagyon.Majd esetleg akkor hazajön a férje,vagy kimegy hozzá,ha nyugdíjba mennek,de az se biztos,mert akkor meg lehet,hogy lesz meglepetés valamelyik oldalról, ugyanis évente 2-3 alkalommal van itthon az ember 2 hetet,a többit kint,a kolléganő pedig még soha nem volt kint.Szóval ki tudja,kinek kije van kint,vagy itthon.Nem egy egészséges felállás szerintem.
2022. szept. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Haver haza ment (egy helyen dolgoztunk) Mo.-ra és fel se akarta fel fogni hogy a gyereke úgy nőt fel (12 éves), hogy mennyit változott és hogy ő “lemaradt az egészről” amikor a múltkor mèg beszéltünk mondta nekem, hogy nem hiszi el hogy a fia tényleg az ő fia (a hangján lehetett érezni hogy megbánta a külföldi melót).
2022. szept. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%

Unokatesóm nemzetközi kamionos évek óta, kb 3 hét úton, 1 hét itthon.

Ő ezt szereti csinálni, nem is tervezi abbahagyni.

A kamasz lánya kb semmibe veszi, a házassága olyan semmilyen, mikor hazajön már mindenki számolja a napokat hogy mikor megy vissza, mert kb már csak idegesítik egymást.

2022. szept. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem éri meg!
2022. szept. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azt látom ismerősök közt, hogy hiába a megbeszélt terv, mindig kint marad apuka. Mert oké, megvan a ház, de fenn is kéne tartani meg kéne egy új kocsi. MEgvan az új kocsi, de kéne egy drága nyaralás...
2022. szept. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
"Fárasztó sportág a pénzvadászat, pihenni közben nem lehet..."
2022. szept. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
29%

A legjobb barátnőm férje sok éve külföldön dolgozik, de hétvégente otthon van. Nem azt mondom, hogy könnyű így, de ezt szokták meg, jól kezelik, kevés ilyen kiegyensúlyozott házaspárt ismerek. Gyerek mondjuk nincs, úgy biztos nehezebb lenne.


Mi a párommal 2 éve vagyunk együtt, és már eleve úgy indult, hogy nem ugyanabban az országban élünk, külföldi, szóval ez így adott volt. Jövő ősszel fogunk összeházasodni. Mi úgy vagyunk, hogy elvileg két hétig itt vagyunk, két hétig ott, de igazából ez nálam működik rendesen, az én munkám ezt lehetővé teszi, vállalkozó vagyok, így kb csak félállásban. Neki meg olyan a munkája, hogy amikor benne van valamiben, akkor azt csinálni kell, amíg tart, két munka között szokott tudni két hétre elszabadulni, viszont pár napokra gyakrabban el tud szakadni. Közös gyerek nincs, nekem vannak gyerekeim, de ők felesben vannak velem és az apukájukkal.

Meglepő, de nálunk a nagy távolság ellenére működik a dolog, pedig az elején pont ezért nem akartunk ebbe belebonyolódni, nagy meló volt valamiféle, mindkettőnknek élhető rendszert kialakítani, nagyon sokáig ennél jóval kevesebbet tudtunk együtt lenni. Szerintem ehhez alapvetően nagyon erős bizalom kell a másik felé, és érett hozzáállás, 5-10 éve pl biztosan nem bírtam volna ezt így csinálni. Vannak nehezebb napok, hetek így is, de összességében jól vagyunk így.

2022. szept. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!