Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell nekem folyamatosan...

Miért kell nekem folyamatosan a szüleim veszekedéseit hallanom?

Figyelt kérdés
Nekem annyira rosszul esik, és elrontja az egész napomat. Szomorú leszek tőle. Persze, az emberek között vannak konfliktusok, de az én szüleim között már olyan alap dolgokon is, amit én két perc alatt meg tudok oldani valakivel normális kommunikációval. Jó, legyen az ő dolguk, de pl. Isten vagy akárki fennvaló miért akarja, hogy ezt én halljam? Ti is vagytok így ezzel? (Ha lehet, olyanok írjanak, akik még a szüleikkel élnek, vagy hozzá tudnak szólni értelmesen, kioktatásokat nem kérek, köszönöm, van így is elég bajom).

2022. szept. 18. 22:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
A válasz egyszerű: mert otthon laksz.
2022. szept. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
kolesz? vagy elköltözés?
2022. szept. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
68%
Sajnálom, hogy hallgatnod kell! Próbáltál beszélni velük erről, megbékíteni őket? Nézetem szerint minden szarral amit átélünk Isten tanít nekünk valamit és többek leszünk.
2022. szept. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Menj be a szobádba aztán hallgass zenét, valamenynire legalább tompítja a zajukat.
2022. szept. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem sokakat nem is zavar. Nekem van egy rokonom, akik állandóan ölik egymást a férjével. Én 5 perc után szabályosan fizikai rosszullétet érzek a jelenlétükben, a lányuk meg tök nyugodtan lakik velük otthon, pedig már rég elköltözhetett volna. Ezek szerint nincs ezzel semmi gond.
2022. szept. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

Az a kérdés, hogy min vitatkoznak?

Pl, ha az anyagiakon, hogy valamelyikük hülyeségekre veri el a pénzét, akkor próbálhatsz te is hatni rá észérvekkel.


De, ha az egyik hűtlenséggel vádolja a másikat, akkor azt rájuk kell hagyni.


Az sem derült ki, hogy hány éves vagy, mert nem mindegy, hogy 12, 22, 32, mert ezek alapján is könnyebben tudunk tanácsot adni.

2022. szept. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
85%
Sztem tizenéves lehet a lány. Hat sajnalom ami veled tortenik..
2022. szept. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
94%
Velem is sokszor volt ez, de visszont nalam pl ez egyaltalan nem ugy ment hogy na be rakok egy zenet es nem hallom, ilyenkor rosszul lettem, nyugtalan lettem, ugyanazt átereztem amit ők, nem lettek volna képes még zenéket hallgatni, es ilyenkor addig nem tudok le nyugodni amig ők el nem hallgatnak. Az en szuleim is olyanok hogy a semmin veszekednek, amit én meg tudok oldani full normális kommunikációval, ők azon már orditanak, es ebbe bizony bele lehet örülni, en ilyenkor áltálaba a mamamekhoz mentem átt, de akkor is azon idegeskedtem hogy istenem mit csinalhat ez a 2 bolond otthon, vajon még mindig vitáznak? Visszont én azt tutira megfogadtam nekem valaha is lesz gyerekem az életbe soha nem fogok előttük vitázni, jo nyilvan konfliktusok vannak mindig es lesznek is, olyan csalad nem létezik ahol nincs, es van amikor spontán jön, de akkor is én tuti nem leszek olyan mint a szuleim, megprobálom majd ugy hogy a gyerekek ebbol ki maradjanak, foleg ez nagy traumát is jelenthet sok gyerek számára, sőt még felnőtt emberek számára is, akkor egy tizenéves lázadó kamasz tini, hogy élheti meg? Ugy hogy altalaba ilyenkor sokan depressziosak a szuleik vitája nelkul is, es akkor ha meg a szülők is veszekednek balhéznak mégjobban rá tesz. Vagy egy kisgyereknek is nagy traumát jelenthet ez.
2022. szept. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
90%
5. Ez szerintem ember típus függő, vagy azert ilyen mert nagy ivbe le szarja már őket es megszokta de nagyon, vagy elzárkozik magába folytja hiaba fáj neki magába folytja inkabb hiszen nem tudd nagy dolgot tenni ez ellen. Vagy szimplán tenyleg le szarja őket es emberszámba se veszi őket, sőt meg se hatja öt lelkileg igazán. De az érzékenyebb vagy depressziosabb emberek nem igy fogják fel, de még a full normális emberek se. Mert sztem egy mentálisan normális ember nem szeret vitàzni, vagy vitatkozásokat hallani 0-24 foleg a szüleit.
2022. szept. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%
Miért kell lepontozni? Ha zavarná a lányt, nem elköltözne? Simán megtehetné!
2022. szept. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!