Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tettek olyat a szüleitek,...

Tettek olyat a szüleitek, amit nem tudtok nekik hosszú idő után sem megbocsátani? Ha igen, mi volt az?

Figyelt kérdés
Nem mondanám, hogy szép volt a gyermekkorom, amint tehettem, menekültem otthonról, mert a szüleim minden feszültséget rajtam vezettek le. Ennek ellenére úgy hittem, amennyiben szükségem lesz a szüleimre, számíthatok rájuk. Tavaly volt egy több hónapig tartó, komolyabb betegségem, sokszor sírtam, mert attól féltem, hogy meghalok. Az orvosok sajnos leráztak, ismerőst kellett volna keríteni, amire szüleimnek lehetőségük lett volna, de semmit sem segítettek. Sőt, minden nap még le is ordítottak, és azt mondták, nem érdemlem meg a segítséget, mert még nem tettem le annyit az asztalra, majd ha sikerülnek a vizsgáim, esetleg (egyetemista voltam még). Leírni nem tudom azt az érzelmi terrort, amit hónapokig kaptam. Azóta szerencsére jól vagyok, bár még másfél év után sem tökéletesen. Úgy érzem viszont, ez az eset egy életre nyomot hagyott bennem, és hogy el kell fogadnom, hogy az életben csak magamra számíthatok, és különösen akkor nem kapok segítséget, amikor a legnagyobb szükségem lenne rá. Kevesebbet is beszélek velük azóta és ritkán látogatom őket, mert nagyot csalódtam bennük. Valószínű vannak ennél nehezebb sorsok és rosszabb történetek, számomra ez hagyott nyomot, persze tudnék még mesélni, ez amolyan utolsó csepp volt a pohárban. Úgy érzem viszont, muszáj megbocsátani, mert ez a harag és megbántottság csak mérgezi az embert. Elvileg felnőtt vagyok, már dolgozom és eltartom magam, de meglepő módon a rengeteg gyerekkori sérelem is az utóbbi időben kezdett el eszembe jutni és kijönni belőlem. El lehet ezeket felejteni, meg lehet bocsátani idővel?

2022. szept. 27. 23:37
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező: először azt kell meggyászolnod, hogy ilyet át kellett élned, a szüleidben való csalódást.

A megbocsátás a saját érdekedben lenne nagyon jó (ami nem egyenlő a vétkes bűneinek bagatellizálásával).

https://www.youtube.com/watch?v=S9t8fU6DOTc

2022. szept. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 NTBS ***** válasza:
79%
Nem.
2022. szept. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
92%

9, nem, nem kell hálásnak lenni. Tényleg el kell szakadni a minket bántó szülőtől, de nem kell hozzá hálálkodni. Hanem ott lehet hagyni a francba. Senki se kérte, hogy megazülessen.

Kérdező, igen, és tagadja ezeket, nyilván szegyelli, így megbocsátani sem fogom. Sokat változott, felnőttként tisztel, szeret, segít, de tartom a távolságot, mert inni meg mindig iszik, ha kevesebbet is. Gyerekkoromban rajtam töltötte ki a dühét, frusztráltságát, miatta nem tudtam rendesen funkcionálni közössegben, 30 éves voltam, mire magam mögött hagytam a sok bántás okozta károkat. Nyilván nem is tökéletesen, de megtettem minden tőlem telhetőt.

2022. szept. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
83%

Kezdjük ott, hogy bevállaltak a nagy büdös semmire. Sosem volt felhőtlen a kapcsolatuk. El is váltak amikor 5 éves voltam

Anyámnak semmije sem volt.. Na de a gyerek az kellett.

2022. szept. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
12%

Kilences vagyok.


Tudtam, hogy nem leszek népszerű, de nem is szándékozom annak lenni. Mindenki döntse el, hogy mivel tölti meg az életét. Tudom, hogy nehéz a ferde tükörbe belenézni, de a döntés, hogy miként nézz a múltra vagy akár jelenre rajtad múlik. Igazából vártam volna ennél szélsőségesebb kommenteket. Bántalmazás, családon belüli erőszak molesztalas, alkoholista szülők vagy elhagyó szülők példáját. Nyilván én sem mondom ezt helyesnek, nyilván ennek megélése sem jó. Azt is mondhatom, hogy ezek az emberi viselkedések elitelhetőek. De megbocsátani egy erősség. Egy megkülönböztető ismérv. Továbbra is tartom, hogy a jelen problémáját, a múltban történtekért felelőssé tenni csupán csak is kifogás!!! A döntés ennek megváltoztatásáért, az elengedésért, a megbocsátásért a gyűlölködés megszüntetésére a ti kezdetekben van.

2022. szept. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
9es.neked fogalmad sincs hogy egy ilyen csaladban szuletett gyerek neha meg 50 evesen se ebred ontudatra. Meg akkor is azt hiszi normalis amit vele tesznek mert ugy at van mosva az agyuk.stokholm szindromasok sokan. Szoval sok emberen szamon se lehet kerni hogy miert szenved hisz mar 50 eves. Kozben belul meg mindig a szulei altal elnyomott fogoly.
2022. szept. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a nagyszülő megpróbálta megölni többször a gyerekét aztán az unokáját is még gyerekkorukban, csak nem volt elég "ügyes", azért élnek még. A tágabb család szerint a szülőnek így is hálásnak kell lenni - hát aki ilyet gondol, annak kívánom, élje át ugyanazt, illetve nyilvánvalóan ő is egy bántalmazó személy, azok nagyon vehemensen védik a saját gonoszságukat.
2022. szept. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

#9: kíváncsi, hogy egyszer ezt a szöveget bedobná valaki bíróságon (pl. abban az esetben, amikor egy kétéves kisgyerek abba halt bele, hogy nem fürdették, pelenkában aludt a földön, és nem is etették rendesen). "Hát, kérem, tisztelt Bíró úr, nekem ennyire tellett szülőként..."


Mert hogy ügye ha én a szüleimet a kritizálhatom, akkor senki más sem teheti. Aztán valahogy mégsem ez a logikus. A Te elfajzott világodban a gyereket le lehet b*szni, amiért nem hajlandó tovább lépni, de a szülőt semmiért sem lehet számon kérni. Mármint csak a gyerek, mert amúgy ezek szerint Te is elítélsz szülőket, de ezt a privilégiumot megtartod magadnak.


Az ok, hogy túl lehet, túl kell lépni, de Te attól még ezzel a patológikus áldozathibáztató attitűdöddel nem vagy jobb.

2022. szept. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim válasza:
100%
2x hagyott el minket anyám gyerekkorunkban. 14 éves voltam mikor a második elhagyás után vissza költözött. Nyilván van rá "indoka" de nemtudom neki megbocsátani. 25n
2022. szept. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
3%

Ismét a kilences vagyok.


Átolvasva újra az eredeti bejegyzésem. 100%ig igazam van.


Olvassa mindenki figyelmesen! És aki ezt kritizálja az mondja azt is, hogy melyik részével nem ért egyet.

2022. szept. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!