Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tettek olyat a szüleitek,...

Tettek olyat a szüleitek, amit nem tudtok nekik hosszú idő után sem megbocsátani? Ha igen, mi volt az?

Figyelt kérdés
Nem mondanám, hogy szép volt a gyermekkorom, amint tehettem, menekültem otthonról, mert a szüleim minden feszültséget rajtam vezettek le. Ennek ellenére úgy hittem, amennyiben szükségem lesz a szüleimre, számíthatok rájuk. Tavaly volt egy több hónapig tartó, komolyabb betegségem, sokszor sírtam, mert attól féltem, hogy meghalok. Az orvosok sajnos leráztak, ismerőst kellett volna keríteni, amire szüleimnek lehetőségük lett volna, de semmit sem segítettek. Sőt, minden nap még le is ordítottak, és azt mondták, nem érdemlem meg a segítséget, mert még nem tettem le annyit az asztalra, majd ha sikerülnek a vizsgáim, esetleg (egyetemista voltam még). Leírni nem tudom azt az érzelmi terrort, amit hónapokig kaptam. Azóta szerencsére jól vagyok, bár még másfél év után sem tökéletesen. Úgy érzem viszont, ez az eset egy életre nyomot hagyott bennem, és hogy el kell fogadnom, hogy az életben csak magamra számíthatok, és különösen akkor nem kapok segítséget, amikor a legnagyobb szükségem lenne rá. Kevesebbet is beszélek velük azóta és ritkán látogatom őket, mert nagyot csalódtam bennük. Valószínű vannak ennél nehezebb sorsok és rosszabb történetek, számomra ez hagyott nyomot, persze tudnék még mesélni, ez amolyan utolsó csepp volt a pohárban. Úgy érzem viszont, muszáj megbocsátani, mert ez a harag és megbántottság csak mérgezi az embert. Elvileg felnőtt vagyok, már dolgozom és eltartom magam, de meglepő módon a rengeteg gyerekkori sérelem is az utóbbi időben kezdett el eszembe jutni és kijönni belőlem. El lehet ezeket felejteni, meg lehet bocsátani idővel?

2022. szept. 27. 23:37
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Sokat olvasok én is arról, hogy meg kell bocsájtani, mert a harag csak téged emészt, akire haragszol, azt nem. Nyilván így van, de nem érdekel. Én sem bocsájtok meg sokmindent anyámnak, a "bosszúm" az, hogy totál ellentétesen viselkedek szülőként.

Apám egy alkesz volt, nem is igazán ismertem, mert még nem voltam 3 éves, mikor felakasztotta magát. Anyám is szerette az alkoholt, meg a cigit, ezeknek a szaga a mai napig pavlovi reflexként működik nálam és taszítok magam mellől minden olyan embert aki iszik és dohányzik. Egyszerűen előjönnek a régi emlékek tudat alatt.

Ellátott minket anyám, meg dolgozott, de semmi szeretet nem kaptunk. Azt hittem hiányzik belőle ez az érzés, de az alkalmi pasijait látványosan tudta szeretni, szóval mégsem.

Mai napig mondja, hogy hát sajnálja, de ő egy gyerekkel nem tud mit kezdeni(ehhez képest később lett még 2 testvérem). Beszélgetni nem tudott, játszani nem szeretett velünk.

Anyámmal kapcsolatban mindig a majomkísérlet jut eszembe, amikor a kismajmokat egy szőrös műmajom, meg egy drótmajom táplálta. Mindkettőtől megkapták az ételt, de mivel a drótmajomhoz nem tudtak odabújni, így szorongó, elszigetelt életet éltek. Boldogtalanok lettek.

Mégis leginkább az bánt, hogy szültem 3 gyereket és velük sem alakult ki semmilyen közvetlen kapcsolata. Puszi-puszi, névnapra 3000 Ft, születésnapra 4000 és ezzel el volt intézve az unoka.

Én is nagymama vagyok már és egyszerűen képtelen vagyok felfogni ezt a viselkedést. Erre egyszerűen nincs mentség.

De nem bántom érte, viszont nem bocsájtom meg neki és egész biztosan nem fogok a temetésén egy könnycseppet sem ejteni. Ez van.

2022. szept. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
72%

Kilences vagyok ismét. Huszonegyesnek írom.


Erről van szó! A megbocsájtás nem jelenti azt, hogy szeretni kell azt aki bántott és elfogadni azt amit tett

.

Van egy ilyen mondás: beszeded a mérget és azt várod, hogy az ellenséged haljon meg.


Ha az ember örök életében ezen kesereg akkor a fent említett mondás lép érvénybe.


Azt gondolom a történeted megrázó és igazságtalan veled szemben. A részleteket nem ismerve úgy hiszem, hogy a "bosszúddal" helyes utat választottál.

2022. szept. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Kilences: ha megnyomorít téged valaki lelkileg, nagyon nehéz ebből felállni ám. Főleg ha ezt olyan valakik csinálják, akikben a legjobban kéne, hogy bízzál. Nárcisztikus szülők gyerekének lenni nem piskóta és szakember nélkül lehetetlen helyrehozni saját magadat. Mert egy önbizalom hiányos, elnyomott ember leszel, aki azt hiszi, hogy ő szart sem ér ezen a világon. Nekem nagyon sok munkám van abba, hogy helyehozzam a szüleim által okozott károkat az életemben és tudod, 28 éves vagyok 2 gyerek anyukája, de még így sem vagyok 100%-os. Nekem ne mondja senki, hogy az én szüleim minden tőlük telhetőt megtettek, azért, hogy jó szüleim legyenek, mert ez egyáltalán nem így van. Én sosem viselkednék úgy a gyerekeimmel, ahogy az én szüleim viselkedtek velem, mert egyszerűen nem lennék rá képes. És aztán jön egy ismeretlen és azt mondja, hogy így is adják hálát nekik 🤣. Én csak a jó istennek adok hálát, hogy már 16 évesen kiszakított abból a családból.
2022. szept. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
9- 22- ezzel a mondattal ütötted agyon a 22 es monologodat :" És a legfontosabb, hogy legyél hálás, hogy életet kaptál,attól akit kritizálsz!" ezt még 9. kommentben írtad.
2022. szept. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ennyire nem volt durva a helyzet, de évek óta nem tartom velük a kapcsolatot. Már nem haragszom, és hányingerem sincs, ha meglátom őket véletlen. Pár szót beszélni is tudunk, de felejteni nem tudok, és nem is akarok. Új életet kezdtem, megalapoztam magamnak a nulláról a jövőmet.
2022. szept. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
15%

24-es és mindenki! hála nélkül nem tudsz élni? Már nincs kedvem magyarazkodni reszleteiben.

De döntse el mindenki, elégedetlenkedik, megszomorodik az élete egy olyan dolog miatt amin már nem tudsz változtatni. (Maximum jobban tudja csinálni mint ahogy megélte) . Vagy hálát adsz annak az embernek aki miatt ilyen lettél, amiért esetleg megmutatta tudtán kívül neked hogy milyenek nem szabad lenni, amiért erőssé tett és még sorolható a végtelensegig.

De most már hagyjon békén mindenki a negatív kritikájaval.

2022. szept. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
9-es, az 56 éves hozzászóló vagyok. Magam is értelmiségi vagyok, a nyelvhasználatodról meg ráismerek, tanult szűlők gyereke vagy, de valószínűleg soha nem tapasztaltál a témához tartozó dolgokat, és kérlek, ne kontárkodj bele olyan témába, amelyik nem tartozik a te tapasztalataid hatáskörébe. Amennyiben folytatod, (nem tudom, mi okból...trollkodás?), jelenteni foglak a moderátornak.
2022. szept. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt egy konkrét dolog, szimplán csak rossz szülők és rossz emberek. Faternek mindenféle függősége van és nárcisztikus, anyám meg egy nagy semmi... hát olyan, aki mindent bevesz egy nárcisztikusnak, na, összeillenek.


Szóval semmi értelmeswt nem tudtam meg az életről tőlük, magamat kellett felnevelnem húszonévesen, hogy tudjak emberi kapcsolatokat kialakítani, munkában együrtműködni emberekkel.

2022. szept. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
9-es. A fényevő szülők szerinted jó szülők?
2022. szept. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!