Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tettek olyat a szüleitek,...

Tettek olyat a szüleitek, amit nem tudtok nekik hosszú idő után sem megbocsátani? Ha igen, mi volt az?

Figyelt kérdés
Nem mondanám, hogy szép volt a gyermekkorom, amint tehettem, menekültem otthonról, mert a szüleim minden feszültséget rajtam vezettek le. Ennek ellenére úgy hittem, amennyiben szükségem lesz a szüleimre, számíthatok rájuk. Tavaly volt egy több hónapig tartó, komolyabb betegségem, sokszor sírtam, mert attól féltem, hogy meghalok. Az orvosok sajnos leráztak, ismerőst kellett volna keríteni, amire szüleimnek lehetőségük lett volna, de semmit sem segítettek. Sőt, minden nap még le is ordítottak, és azt mondták, nem érdemlem meg a segítséget, mert még nem tettem le annyit az asztalra, majd ha sikerülnek a vizsgáim, esetleg (egyetemista voltam még). Leírni nem tudom azt az érzelmi terrort, amit hónapokig kaptam. Azóta szerencsére jól vagyok, bár még másfél év után sem tökéletesen. Úgy érzem viszont, ez az eset egy életre nyomot hagyott bennem, és hogy el kell fogadnom, hogy az életben csak magamra számíthatok, és különösen akkor nem kapok segítséget, amikor a legnagyobb szükségem lenne rá. Kevesebbet is beszélek velük azóta és ritkán látogatom őket, mert nagyot csalódtam bennük. Valószínű vannak ennél nehezebb sorsok és rosszabb történetek, számomra ez hagyott nyomot, persze tudnék még mesélni, ez amolyan utolsó csepp volt a pohárban. Úgy érzem viszont, muszáj megbocsátani, mert ez a harag és megbántottság csak mérgezi az embert. Elvileg felnőtt vagyok, már dolgozom és eltartom magam, de meglepő módon a rengeteg gyerekkori sérelem is az utóbbi időben kezdett el eszembe jutni és kijönni belőlem. El lehet ezeket felejteni, meg lehet bocsátani idővel?

2022. szept. 27. 23:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%
igen.
2022. szept. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%

Felejteni nem hiszem. Megbocsátani? Talán egyszer. Inkább elfogadni, hogy mi volt. Az már majdnem elengedés szerintem.

Remélem veled valami olyan történt, amiről tudsz majd a pároddal beszélni, sokat segít, ha egy nyugtalan éjjel megért, átölel.

2022. szept. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
93%
Nem
2022. szept. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%
A megbocsátás feltétele, hogy a vétkes kérjen bocsánatot.
2022. szept. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
91%
Az a baj, hogy az ilyen szülői viselkedés kiöli az emberből a szeretetet. [A gyerek viselkedése is ugyanúgy tönkreteheti a gyermek-szülő közti szeretetet. (Nem kisgyerekről beszélek.)] Elidegenedsz tőlük, esetleg illendőségből meglátogatod őket, esetleg segítesz is nekik, de a tüske örökre benned marad. Viszont a rengeteg gyermekkori sérelem nem biztos, hogy minden ok nélkül volt, vagy hogy egyáltalán sérelem volt, vagy csak te érzed annak. Egyébként a 2-es válaszát érdemes figyelembe venned.
2022. szept. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%

57 éves férfi vagyok. Sajnos, a válaszom az, hogy soha...

A közösség által, kifele a szépet mutató, de valóban narcisztikus, és otthon mondhatni, szadista szüleim tönkretették az életemet, a terveimet, a jövőmet, tulajdonképpen az életemet.

2022. szept. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
87%

Az előző vagyok. Ha esetleg a részletekre vagy kiváncsi, vagy valakivel meg szeretnéd beszélni a dolgokat, írj privátba.

Ha meg nem, akkor kívánok sok szerencsét!

2022. szept. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező: a kérdésnek a "megbocsátás" részéhez szólnék hozzá.

Azt a módszert érdemes megtalálni, hogy lelkileg el tudd engedni ezt és meg tudj bocsátani (a "megbocsátás" nem egyenlő azzal, hogy a vétkest feloldjuk bűnei alól), hanem saját döntés, mert lelkileg, fájdalommal kötődsz ehhez és stresszt, szomorúságot, rossz érzést kelt benned ha erre visszagondolsz. Teljesen jogosan érzel így, egy szülőnek nem szabadna így viselkednie.

A lelki folyamatban, elengedésben pszichológus tud segíteni.

A megbocsátásnak nem feltétele hogy a vétkes bocsánatot kérjen, hanem egyfajta "saját lelki döntés", mert az ilyen "el nem engedés" visszaránt, gátol". Tehát ha az illetőre aki ellenünk elkövetett dolgokat - teljesen jogosan - gyűlölettel gondolunk, az az adott illetőt nem érinti, viszont minket "lelkileg mérgez"...

Van egy könyv, "Sorsfordító megbocsátás" a címe, olvasd el.

A Youtube-n is találsz videókat "megcocsátás" témakörben.

2022. szept. 28. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
5%

Nem lesz népszerű amit írok!!!

Egyetlen embernek sincs joga a szülői neveltetését kritizálni, megmondani, hogy hogy kellett volna őt nevelni. Minden szülő az akkori énjének maximumát adta, nem volt miből válogatnia, nem volt egy jó és egy rossz nevelési módszere, amiből a rosszat választotta ki. Ezt tudta adni. Nem szabad elfelejteni, az hogy itt vagyunk az annak köszönhető hogy a szüleid idáig elhoztak. Minden milyen formában de itt vagy és élsz. A továbbiakban az hogy a jelenetben hol tartasz azért csak is kizárólag te magad felelsz. Nem hibaztathatsz senkit. Nem jól neveltek? Nem kaptál meg mindent? Bla bla bla? ÉS AKKOR MI VAN? Ez a múltad, a jelened jóságáért te felelsz, tanulj a mások hibájából, és csináld másként! Azért Hogy rád majd a gyereked ne mondja ugyanezt és ne érezze veled kapcsolatban ugyanezt. Kérdésem mindenkihez aki a múltjában keresési a jelene problémáját, meddig akarjátok a múlt megváltozthatlan dolgait felelőssé tenni a jelenlegi helyzettetekert, meddig mérgezitek magatokat a dühvel és haraggal, meddig tanakodsz a megbocsájtáson? Előre kell nézni és rájönni, hogy csak is te felelsz magadért. És a legfontosabb, hogy legyél hálás, hogy életet kaptál,attól akit kritizálsz!

2022. szept. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
94%
9es nem ertek egyet. Mocskos buntudatkelto, erzelmi zsarolo vagy es meg hirdeted is. Nem kell szeretni a szulot es el is lehet hagyni, ugyanugy mint barki mast. A tarsadalmi elvaras es nyomas kenyszerit minden erzelmileg vagy mashogy bantott gyereket, hogy "jaj nezd el nekik, megiscsak a szuleid, egy evben kibirod". Hat nem! Mindenkinek csupan egy elete van es amint kitor ebbol a gondolkodasmodbol, onantol szabad es tudja igazan elni az eletet.
2022. szept. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!