Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál ahhoz ha munkanélk...

Mit szólnál ahhoz ha munkanélküliként teherbe ejtenéd a barátnődet, el akarnád venni,apad erre azt mondaná hogy odaadja az összes megtakarított pénzét ami 40 millió forint három feltétellel:?

Figyelt kérdés

1. Ingatlant veszel belőle.

2. Ő lesz a haszonélvező, lakhattok benne de joga lesz neki is ott lakni s nemet mondhat az eladására

3. Házassági szerződést kell irnotok így ez a ház alapból nem lehet a nőé nem lehet vele közös se válás esetén. (Csak esetleg valamennyi év házasság után, ahogy a törvény megírja ezt nem tudom hogy van a lényeg hogy nem lesz azonnal közös)


2022. szept. 28. 10:04
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
83%
Az itteniek 85%-a elfogadná.
2022. szept. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
77%

1. Az ingatlan a legjobb befektetés, így ez nem lenne ellenemre, főleg, ha nem tudok amúgy sem hol lakni csóró munkanélküliként.


2. Haszonélvezettel sosem költöznek be sehova, bármikor a nyakatokra költözhet vagy el is adhatja a fejetek fölül.


3. A ház sosem lesz közös ha azt házasságon kívül kapod, akárhány évig lesztek is házasok a későbbiekben. Max ha ráíratod direkt a ház felét. Így a szerződés baromság.


Az ötlet nyilván ökörség, házért meg gyerekért együtt lenni, de az már a ti döntésetek, személyes ügy, úgy cseszed el az életed, ahogy akarod. Csak ezt a 3at akartam leírni,mert hülyeségeket írtál.

2022. szept. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
" házért meg gyerekért együtt lenni, " ilyet nem írtam ez belőled jött ki jó kérdés hogy miért...
2022. szept. 28. 10:13
 4/51 A kérdező kommentje:
Lehet még nem hallottál szerelemről...
2022. szept. 28. 10:14
 5/51 anonim ***** válasza:
99%

2-es


A haszonélvező nem adhatja el az ingatlant, de simán kirakhatja a tulajt.

2022. szept. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
97%

2-es: a haszonélvezönek sok mindenre van joga, de ELADNI nem tudja az ingatlant, arra CSAK a tulajdonosnak van joga.


A kérdéshez:

1. Ingatlant venni jó befektetés, de ettöl még kérdés, hogy miböl élnél meg a barátnöddel meg a gyerekkel, mert a lakhatásért ugyan nem kell fizetni, de ettöl még enni, stb kell, ami munkanélküliként elég prbolémás.

2. Haszonélvezetbe belemenni a lehetö legnagyobb hülyeség, ugyanis a lakás minden szempontból a haszonélvezöé, ö dönhet arról, ki lakhat ott, és ki nem, söt akár a tulajdonost is kizárhatja az ingatlan használatából.

Adott esetben, ha neki nem tetszik a barátnöd, bármikor elküldheti, ettöl kezdve megszabja, kivel élhetsz együtt, kivel nem, stb.

3. Házassági szerzödést kötni ilyen esetben teljesen értelmetlen, mert egy ingatlan (vagy egyéb vagyon, ami házasságkötés elött megvan valamelyik félnek) soha nem lesz közös.

2022. szept. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
Igen, a tulaj eladását vetozhatja meg de eladni nem adhatja el. Hasonló de lényeges a különbség.
2022. szept. 28. 10:20
 8/51 anonim ***** válasza:
85%

Haszonélvezettel semmit. A haszonélvező konkrétan a tulajdonost is kiteheti a házból.


Ráadásul egy ÉLETEN ÁT hallgathatod, hogy mennyit segített, s minden.


+ amúgy mi van, ha a barátnő még nem akar gyereket? Egy nő 2 dologért képes bármit megtenni: hogy legyen gyereke és hogy ne legyen gyereke.

2022. szept. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
97%

Igen, valóban félreírtam, arra gondoltam, hogy kirakhatja őket, nem eladja.


Kérdező: hallotam szerelemről, de ezt munkanélküliként gyerekvállalósdit, aputól totálisan függve, erősen idiótaságnak érzem.

2022. szept. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
90%
Megköszönném, hogy lakhatást biztosít amíg összeszedjük magunkat addig, amíg lesz megtakarításunk saját otthonra. 40 millió forintot senki nem ad csak úgy egy mosolyért. Ha csóró vagy és ostoba is cserébe pedig lakhatást kapsz, tedd össze a két kezed a szerencsédért. Ha én csóró munkanélküliként bejelentettem volna, hogy felcsináltam a barátnőmet szíjat hasítottak volna a hátamból, hogy nem erre neveltek.
2022. szept. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!