Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha az itthon...

Mit csináljak, ha az itthon élő lányom alig segít be a házimunkába és maga után sem takarít, mert a hobbija miatt nem jut rá ideje?

Figyelt kérdés
Az a jellemző, hogy semmit nem csinál azon kívül, hogy a ruháit berakja a mosógépbe és kiszedi. Néha elmosogat maga után, mást csak nagyon ritkán. A szobája kész viharsarok. Ha megkérem, hogy segítsen be valamibe általában nincs belőle semmi. Ha erélyesen rászólok akkor megerőlteti magát és csinál egy nagytakarítást, akkor a pincétől a padlásig csillog minden,de ez kb.havonta-héthavonta egyszer van, utána ugyanúgy küzdünk a rendetlenséggel. Élt már külön is, ugyanezt ez volt, disznóól volt a lakása. Tehát nem megoldás ha nem takarítok utána, ő jól érzi magát a koszban is.

2022. szept. 28. 17:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

Én ultimátumot adnék: vagy megcsinálja, vagy költözzön külön. Amikor külön élt, volt miből fizetni a rezsit (víz, gáz, fűtés, villany, megélhetés - kaja, mobiltelefon, tisztálkodás, kozmetikumok... ilyenekre gondolok)... Most lenne neki miből tenni ugyanezt? Képes lenne önellátni saját magát?

Ha élt már külön, miért költöztetek újra össze?


Szerintem ha tud külön élni, akkor igenis éljen külön - és akkor az ő dolga, hogy koszban él-e, vagy nem. Ahogy az is, ha ő egy percre se veszi a kezébe a porszívót, hanem mondjuk megfizet egy "cselédet", egy bejárónőt,aki ezt az izzadságos melót elvégzi. (Nővérem pl. ilyen: 1.500.000 -t keres, de mindenre embere van, maga már a munkáján kívül csak a magánéletével törődik - még a karácsonyi ajándékok beszereztetésére is embere van.)

2022. szept. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Leépítés volt a munkahelyén, ezért költözött haza. Most sincs sok bevétele, egy 4 órás állása van. Jelenleg nem tudna albérletet fizetni.
2022. szept. 28. 17:38
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Hát akkor leulteted és kozlod: Mucika, két lehetőséged van. Vagy holnaptól azt csinálod amit mondok, magyarán besegitesz itthon és rendben tartod a szabad, vagy november elsején elkoltozol
2022. szept. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
97%
Szerintem a szobáját hagyjad úgy, ahogy ő akarja, többi közös szobát felváltva egyezés alapján ki melyik héten takarítja, vagy segítsen be. Ennyit igazán megtehet felnőttként 4 órás meló mellet. Kicsit legyél vele szigorú de ne tulozd el, csak annyira hogy észrevegye hogy kötelességei vannak.
2022. szept. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
20%
Én pofozzam meg helyetted? Vagy mit vársz?
2022. szept. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
32%

Nem értem, mi közöd van a szobájához...Nem muszáj neked oda betenned a lábad. Anyám az enyémbe 18 éves korom után soha nem nézett be.

A közös terek takarítását pedig fel kell osztani és kitenni a hűtőre. Ezen a héten te porszívózól, a másikon ő. A saját uháit csak ő mossa. Mosogatás felváltva, egyik nap ő, másik nap te. Ha ez nem működik, akkor költözhet.

2022. szept. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
26%

"Nem értem, mi közöd van a szobájához"


Végül is csak annyi, hogy az ő haza, semmi más. Márpedig az ő házában neki van joga eldonteni, mi hogyan legyen

2022. szept. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

A szobáját tényleg hagyd. Oké, a te házad, de azon belül az ő élettere, ha mocsokban akarja tartani, akkor tartsa mocsokban. Tartsa csukva az ajtót.

Egyébként meg írj neki egy listát a heti elvégzendő feladatokról és erélyesen tartsd be.

2022. szept. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
39%

7

Az ilyen ember inkább ne csináljon gyereket.

2022. szept. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%

"Oké, a te házad, de azon belül az ő élettere, ha mocsokban akarja tartani, akkor tartsa mocsokban. Tartsa csukva az ajtót."

Nem, baromira nincs ez így rendben. Legyen rendetlenség, ha őt nem zavarja, de hogy folyton mocsok legyen az én házamban, na abba van beleszólásom, akkor is, ha az más szobája.

2022. szept. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!