Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek sem köthetem az...

Szerintetek sem köthetem az anyagi támogatásomat ahhoz a feltételhez, hogy le kell cserébe szokniuk a dohányzásról?

Figyelt kérdés

Szüleimről van szó, 78 és 82 évesek. Évek óta kiegeszítem a nyugdíjukat minden hónapban, amennyivel mondják, 20-30, néha 40 ezer Ft-tal. Most jött ez a gázdrágulás, nekik őrületes mennyiséget fogyasztanak a konvektorok, nincs szigetelve a ház, földszinti lakás. 30 helyett 100 ezer körül lesz a rezsi átalanyban. Leültünk beszélni, azt kérték, hogy a havi támogatáson felül még ennek a felét is álljam, mert nekik kevés a nyugdíjuk. (Fejenként havi 130 ezer kb.) Igen ám, csakhogy mindketten láncdohányosok. Mar eddig is idegesített, hogy gyakorlatilag a cigijüket fizetem minden hónapban, de hát ez van. Most viszont megmondtam, hogy segíthetek, ha nem is a felével, de valamennyivel, viszont ennek az a feltétele, hogy 2023 január 1-re tegyék le a cigit mindketten. Ordibálós veszekedés lett belőle. Szerintük én nem köthetem az anyagi támogatást az életmódhoz, különben is ők már öregek, nem tudnak leszokni. Értsd: nem akarnak, megpróbálni sem. És hogy felháborítóan viselkedek és hálátlan vagyok, felőlem ők akár meg is fagyhatnak, stb. De nekem már elegem van. Két kicsi gyereket nevelünk a feleségemmel 52 négyzetméteren, nagyobb ingatlanra gyűjtünk, meg a gyerekeknek teszünk félre minden felesleges fillért, ha nekik fizetnék még pluszban, akkor azt ebből kellene elvonni. Semmi kedvem a gyerekeim jövője helyett a szüleim cigijébe fektetni.

Titeket, idegeneket kérdezlek. Ez tényleg ennyire felháborító? Őszintén szólva én teljesen ledöbbentem, hogy ilyen agresszíven tiltakoztak és nekem jöttek gyakorlatilag, szerintem ez egy teljesen ésszerű kérés, most spórolni kell, a luxuskiadásokat levágni, és a cigi ilyen. Értem, hogy öregek, meg nehéz letenni, de én akkor sem akarom fizetni a bagót és kész.

Köszönöm, ha megírod a véleményedet.



2022. szept. 28. 19:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
93%
260.000 Ft-ból + amit te adsz pénzt kitudnának jönni a szüleid. Kaja is max. 100.000 Ft + rezsi mondjuk 120.000 Ft (ha tényleg ennyire sokat fogyaszt a konvektor). Marad 40.000 Ft + még amit te adsz pénz... simán kijönnének még akkor is ha havi mondjuk 40.000 Ft elmegy cigire.
2022. szept. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
89%
Ezentúl nem fizetnék egy kanyit se nekik.A kényszer nagy úr, majd leszoknak ha már a lehelletük látszik a nappaliban.
2022. szept. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem már az szép, hogy ekkora összegekkel támogatod a szüleidet. Ez nem kötelességed, nem háborodhatnak fel, ha valamit kérsz cserébe. Egyébként is, ha spórolni kell valamilyen okból, az ilyen feleselges luxuscukkeket kéne először szűkíteni, mint a cigaretta.

Ha nem tetszik nekik, lehet menni állami nyugdíjas otthonba.

2022. szept. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
94%
#3, az a baj, hogy ha mindketten láncdohányosok, akkor nem jön ki a cigi havi 40 -ből.
2022. szept. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
81%
Miért nem próbálnak spórolni a fűtésen? Esetleg fűtsenek villannyal is, amennyiben átlépik a keretet. Esetleg cseréljétek a nyílászárókat ebből a pénzből. Semmi értelme, hogy olyan lakásban laknak, amit nem képesek fenntartani.
2022. szept. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
95%

Mondd meg, hogy akkor nuku támogatás.

Majd ordibálnak egy ideig, és megbékélnek. VAgy inkább fagyoskodnak, de bagóznak. Az ő dolguk, nem a te problémád...

2022. szept. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
86%

2 dolog:


- szerintem teljesen nonszensz, hogy 30e helyett 100e legyen a számla. Mi is egy lerohadt téglalakásban lakunk, ahol korábban nagymamám élt és nagyon sokat fizetett a gázszámlára, mert szegény esztelenül csinálta a dolgokat. pl. szellőztetett egész nap, miközben ment a fűtés. Mióta mi itt lakunk, havi 15 ezerből kijön, átalányt fizetünk, és most a rezsiemeléssel sem fogunk többet fizetni, mint eddig. Nem ártana gondolkozni, figyelni a gázórát, nem kell télen bugyiban ülni a lakásban, fel is lehet öltözni, takarót magukra teríteni stb. Nálunk sincs rendes szigetelés, a nyílászárók ezeréves szarok, bejön a hideg és mégsem fizetünk százezret.


- a bagóját én sem fizetném senkinek sem, főleg úgy nem, ha lennének még gyerekeim is, akiknek a jövőjével is törődnöm kell. nem annyira kevés az a nyugdíj. én biztosan nem adnék így nekik pénzt, hanem úgy támogatnám őket, hogy kifizetném valamelyik számlájukat, vagy bevásárolnék nekik, kiváltanám a gyógyszerüket, ilyesmi, olyan értékben, amit rájuk tudok szánni. ha már mindenáron támogatni akarod őket.

2022. szept. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
96%

Bakker, örüljenek, hogy eddig adtál nekik.

Ordibáljanak csak.

2022. szept. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
93%

Fejenként havi 130 ezerrel konkrétan több pénzük van, mint nekünk, úgy hogy nekem csak anyum dolgozik, s én egyetemista vagyok. Aztán valahogy mégsincs ilyen bajunk.

De mi nem is szórjuk 2 kézzel a pénzt cigire...

2022. szept. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
17%

Valóban felháborító.


Vagy adjon az ember vagy ne, de ez a zsarolás-stílus... (fordítva se!)


Megnézném én, 70+ felett te hogy tennéd le bármilyen több évtizedes szokásodat... Sehogy.

2022. szept. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!