Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem adja nekem a számlát...

Anyám nem adja nekem a számlát, amire az én támogatásom jön. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sajnos 13 éves koromban meghalt apukám. Azóta kapok árvasági segélyt. Amit persze csak 3éve tudok...már egyetemista vagyok.

Ez különösebben nem is zavart, mert tudtam,hogy ebből fizetjük az egyetemet/levelezőn vagyok/ de amikor épp szünet is volt akkor sem én kaptam meg a pénzt.

Kb két éve van élettársa akinek besegít a vállalkozásába szóval nincs rendes munkahelye. Emiatt arra fogta,hogy ebből a pénzből kell számlát fizessünk és kaját vegyünk, s nem is elég mind..szóval ezért nem én kezelem a pénzt.

Kicsit azért nem érezzem fernek,hogy konkrétan az én segély pénzemen élünk...


Most úgy néz ki,hogy találtam munkát,minimálbérért,de a támogatást is fogom kapni amíg egyetemet végzek. Elhatároztam,hogy innentől kezdve én osztom be a pénzem, amit kapok is és amiért dolgozom is. Ha úgy kell, akkor én veszek magamnak olyan kaját amilyet akarok és a rezsi rám eső részét is.

Ezzel az a gond,hogy nem akarja ideadni a bankkártyát.

Azt hiszi, elég nekem a fizetésem, a másikat meg ugyanúgy ő kezeli. Pluszban meg jól fog járni, mert ha tudja, hogy nekem is van pénzem, még ennyit se fog adni belőle mint eddig. (mindig ez volt:"most van neked is pénzed vegyél abból"(ha volt valami alkalmi munkám)


Mit tehetnék? Milyen észérveket hozhatnék fel amivel meggyőzöm?

20l


2018. aug. 13. 16:49
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
71%

Elöször is ez a pénz az eltartásodra való, ezért a szülö rendelkezik vele.

Másodszor nem tudom elképzelni, hogy ez olyan sok lenne, hogy három felnött megél belöle, szóval böven rád (is) költik.

Harmadszor, nagykorúként kérheted, hogy a te számládra utalják át, mivel - legalább is elvileg - felnött nek számítasz.

Negyedszer: abban az esetben, ha még közös háztartásban éslz anyáddal, akkor elvárhatja, hogy a rezsi rád esö részét (az összes rezsi egyharmada), illetve a saját megélhetésedet (kaja, tisztasági szerek, ruhák, stb) ebböl fizesd, ellenkezö esetben - ha nem teszed - jogában áll elküldeni onnan.

2018. aug. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
95%
18 év felett te döntöd el, hogy kinek a számlájára menjen az árvasági. Innentől kezdve anyukád nem köteles eltartani téged.
2018. aug. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, rosszul tudom, de szerintem egyetem alatt csak akkor jár, ha nappali tagozatos vagy.
2018. aug. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
77%

Kiváncsi lennék, mennyi ez a pénz, mert nem hiszem, hogy nagy összegröl van szó, mert szerinted ebböl él anyád, a barátja meg te - ez azért több száz ezer Ft lenne havonta!


Ez arra van, hogy a kajád meg lakhatásod ebböl menjen, azaz, ha anyáddal közös lakásban élsz, akkor jogos, hogy erre megy el.

Az meg végképp hülye ötlet, hogy anyád a bankkártyáját adja neked, ezt egyetlen épeszü ember sem teszi meg.


Viszont mivel nagykorú vagy, megvan a lehetöséged, hogy saját számlára kérd az árvaellátást, de anyád meg elvárhatja töled, hogy ebböl fizesd a költségeidet, szóval lehet, hogy rosszabbul jársz.

A másik lehetöség, hogy külön költözöl és ebböl a pénzböl próbálsz megélni.

2018. aug. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nincs három személy...ketten élünk, vagyis ő legtöbbet már az élettársánál van.

Igen,mikor 18 voltam emlékszem, hogy elmentünk bankszámlát nyitni, kicsit hebegve habogva mondta,hogy ez kell ahhoz,hogy továbbra is kapjam a pénzt.

De ezután is nála volt/van ő tudja a kódot stb.

Akkor (leírtam már) azért nem akartam s nem kértem a pénzt, mert tudtam,hogy kell ahhoz,hogy megéljünk és a java az egyetemre kell.

De már lesz állásom, szeretném, ha én rendelkeznék a pénzem fölött. Én osztanám be, fizetném magamnak a sulit meg amit kell, nem kérnék én tőle...nem értem ezt a lekezelő stílust(első?).

2018. aug. 13. 17:08
 6/51 anonim ***** válasza:
27%

Nyilván ha ott élsz, akkor "nyuvasztod" az ottani infrastruktúrát, fogyasztasz vizet, elektromos/villanyáramot, feltételezem nincs külön hűtő, abból eszel, ami abban az egyben van.



Eldöntheted, hogy kikéred a pénzed, és távozol a lakásból (akár albérletbe, ami nyilván plusz pénzbe kerül, és biztosan több lesz majd összegszerűen, mint a lakás rezsijének rádeső hányada) , vagy alkalmazkodsz a feltételeikhez.

2018. aug. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
Lehet nem volt tiszta... De az élettársának nagyobb vállalkozása van, amiben anyám segít, sokat dolgozik neki...s a férfi meg is vesz neki amit kér plusz hetente ad neki pénzt...
2018. aug. 13. 17:11
 8/51 A kérdező kommentje:

Nyilván elfogok menni abból a házból,aminek a fele az én nevemen van 😂.

A kertes ház egyik részében még mamám lakik, aki fizeti az áram meg víz felét. Szóval mi mindennek a felét fizetjük...amire bőven jut az én pénzemből.

Konkrétan a saját bankkártyámat nem akarja ideadni. Tanácsokat szerettem volna, érvekez hogyan győzzem meg...nem azt,hogy megmondjátok költözzek el a házamból.

2018. aug. 13. 17:15
 9/51 anonim ***** válasza:
47%
Ez neked nem tiszta, én is úgy látom.
2018. aug. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
39%

Én eléje állnék, és kb. ezt mondanám:


"Anyu, képzeld, találtam állást. Árufeltöltő leszek a Tescoban/banki ügyintéző leszek a Raiffeisen Bankban/… ami épp leszel.Most, hogy xxx.xxx Ft a fizetésem - OFF: feltételezem, nem minimálbérrel akarsz különmenni, az necces lenne, hiszen azért megszoktál egy életszínvonalat, s gondolom nem akarod annál SOKKAL lejjebb adni - szóval most, hogy xxx.xxx Ft a fizetésem, szeretnék a saját lábamra állni, kapok pénzeket juttatásként is, meg dolgozom is, meg akarom próbálni, hogy milyen ÖNÁLLÓNAK lenni. Meg akarom próbálni EGYEDÜL, a SAJÁT LÁBAMRA állni. "

2018. aug. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!