Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kényes téma! Hogyan beszélnél...

Kényes téma! Hogyan beszélnél a gyerekeidnek a biszexualitásodról?

Figyelt kérdés

Ezidáig nem beszéltem nekik róla, mivel nem volt aktuális. Házasságban éltem az apjukkal, nem volt létjogosultsága témának. 1,5 éve, hogy elváltam, ezalatt csak egy rövidebb kapcsolatom volt egy férfival- őt ismerték.

Most viszont megismerkedtem egy nővel,akivel randizni kezdtünk. Ez számomra természetes, mert a házasságom és a gyerekeim születése előtt már volt kapcsolatom nőkkel. Fel fogjuk vállalni a kapcsolatunkat, illetve az ő családja és barátai előtt nem is titkoltuk, mivel mindannyian tisztában vannak az orientációjával. Az én részemről is csak a gyerekeimnek kell elmondanom. A nővérem mindig is tudta, hogy biszexuális vagyok, a többiek pedig nem érdekelnek,csak a gyerekeim.

Egy 24 és egy 26 éves lányom van, külön élnek.

47/N



2022. szept. 30. 11:04
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
75%
Elmondod és kész.. HA nem tetszk nekik így jártak.
2022. szept. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
64%

Nem kell nagy feneket kerekíteni neki, pláne hogy már felnőtt lányaid vannak, akik külön élnek.


"Képzeljétek, megismerkedtem egy nagyszerű emberrel, aki mellett nagyon boldog vagyok. Nagyon rendes, ezért remélem, hogy ti is megkedvelitek. Valamikor a jövő héten szeretném nektek bemutatni Annát."

2022. szept. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes ezt a másik oldalról látni, általában a gyerekek izgulnak a coming outtól a szüleik felé.

Te ismered a gyerekeidet, mennyire elfogadóak. Ha nem igazán, először azt mondd el, hogy bi vagy, utána jöjjön a bemutatás. Ne legyen elsőre duplán sokkolva.

A lányaid és felnőtt emberek. Szeretnek téged és biztos vagyok benne, hogy a szexualitásod nem változtat ezen a tényen, mégha elsőre kicsit fura is lesz számukra.

2022. szept. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

A kínos beszélgetést akkor sem lehet elkerülni. Nyílván megkérdezik, hogy ki az az "Anna" és miért "Anna", nem "András" mondjuk.


És igazából ehhez a beszélgetéshez/vallomáshoz igyekszek eröt gyűjteni, nem ahhoz az egy mondathoz, hogy kimondjam:Nővel vagyok.

2022. szept. 30. 13:50
 15/39 anonim ***** válasza:
38%
De ahhoz miért kell vallomás, hogy miért Anna és nem András? Mert őt szereted és pont.
2022. szept. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
71%

Túl vagy azon, hogy felvállald, ne vállald. Nekik nem volt ebbe beleszólásuk,azt hogy kellene vagy nem, most nem is elemezgetném. Kész tények vannak.

Szerintem sokkal fontosabb, hogy elfogadd az ő döntésüket, ha nem akarják megismerni vagy nem örülnek a választásodnak és megváltozik a kapcsolatotok.

2022. szept. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
84%
Ennyi idősen már nem gyerekek. Felnőttek. Én annyit mondanék hogy lett egy új párom, egy nő személyében. Ha nagyon firtatják akkor elmondanám hogy mindig is biszex voltam.
2022. szept. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Eddig nem tudták, hogy nyitottt vagyok a nőkkel való kapcsolatra is, ezért nyílván át kellesz beszélni a dolgot. Ezt csak akkor kezeli természetes nemtörődömséggel az ember, hanem érinti őt személyesen. Ha a saját családtagjáról van szó, nyílván mindenki nagyobb jelentőséget tulajdonít neki. A gyerekeket pedig felnőttkorban is megviseli ha olyasmi derül ki a szüleikről, amit nem gondoltak volna.
2022. szept. 30. 14:05
 19/39 anonim ***** válasza:
39%
Ezért írtam, hogy le kell ülni az ebédlőasztalhoz, nem egy tescos bevásárlás közben kell közölni :)
2022. szept. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy mindenképpen szükség van egy alapos elbeszélgetésre. Csak nem olyan könnyű ez, ha a gyerekeidről van szó. Mindenki mással egyszerűen közlöm, hogy ez van tetszik vagy sem, de a gyerekemnek nyílván érdekel az érzelemvilága is.
2022. szept. 30. 14:28
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!