Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kényes téma! Hogyan beszélnél...

Kényes téma! Hogyan beszélnél a gyerekeidnek a biszexualitásodról?

Figyelt kérdés

Ezidáig nem beszéltem nekik róla, mivel nem volt aktuális. Házasságban éltem az apjukkal, nem volt létjogosultsága témának. 1,5 éve, hogy elváltam, ezalatt csak egy rövidebb kapcsolatom volt egy férfival- őt ismerték.

Most viszont megismerkedtem egy nővel,akivel randizni kezdtünk. Ez számomra természetes, mert a házasságom és a gyerekeim születése előtt már volt kapcsolatom nőkkel. Fel fogjuk vállalni a kapcsolatunkat, illetve az ő családja és barátai előtt nem is titkoltuk, mivel mindannyian tisztában vannak az orientációjával. Az én részemről is csak a gyerekeimnek kell elmondanom. A nővérem mindig is tudta, hogy biszexuális vagyok, a többiek pedig nem érdekelnek,csak a gyerekeim.

Egy 24 és egy 26 éves lányom van, külön élnek.

47/N



2022. szept. 30. 11:04
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
84%
Az, hogy egy nő egy másik nőhöz vonzódik nem igazán magyarázható meg és szerintem ezt a lányaid is tudják már ennyi idősen. Azt se lehet megindokolni, hogy miért a Zoli tetszik, a Pali meg nem. Egyszerűen mondd el, hogy ez van, szerintem erről többet nem nagyon lehet beszélgetni.
2022. szept. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor az ebédlőasztalt emlegetem, nem feltétlen alapos elbeszélgetésre gondolok, mert én is úgy gondolom, ebben a korban ezen nem nagyon van mit ragozni. Egyszerűen csak a nyugodt körülményekre, hogy nem csak úgy mosogatás közben odabököm nekik az infót.

Vsz. úgyis emészteniük kell egy kicsit.

2022. szept. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim válasza:
5%
Vállaljátok fel. A jövőben pedig tégy úgy, ahogy azt ők szeretnék, mondjuk a saját baráti társaságukban, hogy az ő életüket ez ne befolyásolja és ne legyél rájuk megharagudva ha ez nekik nem tetszik. Neked kell hozzájuk alkalmazkodni ebben az esetben és nem fordítva, hiába vagy te az édesanyjuk. Ez még mindig nem egy normális dolog, hiàba egyre elfogadottabb. Nem mindenki gyomra veszi ezt be.
2022. szept. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim válasza:
93%
5. Nálunk baráti körben pont így történt anno egyik barátnőm vallomása 🙂 vacsi kozben:"új párom van, de nem férfi"
2022. szept. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező, én nem értem, miért van szükség alapos elbeszélgetésre? Persze te ismered magad meg a lányaid, az biztos, hogy én biztos nem akarnék felnőttként sokat tudni a szüleim magánéletéről, azért magánélet, és egy NAGY beszélgetés csak frusztrálna. Megmondod, tudomásul veszik, találkoznak vele családi összejöveteleken, kész, ennél többnek mi értelme?
2022. szept. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem kérd ki vmi szakember véleményét( coach, pszihologus), mert akár a jó kapcsolatotok is megromolhat. Szerintem külön külön mond el nekik, mert biztos más személyiségek. Ez elég sokkoló lehet, ha nem is sejtették.
2022. szept. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Nem sejtenek semmit.
2022. szept. 30. 16:06
 28/39 anonim ***** válasza:
91%
Miért pontoztátok le 12-est, szerintem tök jó :) illetve vicces volt. Azért nem szabad így elpoénkodni. Nekem az a véleményem, hogy valahogy nevelted őket. Én pl nagyon elfogadónak nevelem a gyerekeimet ilyen téren. Ha te is így nevelted őket, akkor bízzunk benne, hogy bár nagyon meg fognak lepődni, de megértik majd. Szerintem se egyszerre mondd el a két infót, hogy bi vagy és hogy van egy párod. Szerintem is az dupla sokk.
2022. szept. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem meg pont hogy egyszerre meséld el mindkét infót, mert így hamarabb megszokják a párodat.
2022. szept. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
64%

Elképzeltem a szituációt, hogy anyám az, akivel ez megtörténik.

Azt hiszem nekem ez akkora sokk lenne, hogy attól többet nem tudnék mondani, hogy ez komoly?

Szerintem felállnék és néhány hétig nem keresném.

Fogalmam sincs mennyi idő lenne ezt feldolgozni.

Biztos előkerülnék és tudnánk róla beszélni.

De jó ideig biztosan képtelen lennék.

Nem érdekel mások magánélete, hogy hetero vagy sem,de a családom az az én privát szférám is.

Abban biztos vagyok, hogy soha nem lenne a régi az egyébként nagyon mély kapcsolatunk.

Az is biztos, hogy nem tudnék mit kezdeni egy olyan helyzettel, ahol ott van a másik személy. Biztos, hogy elkerülném nagy ívben.

Nem tudom elképzelni, hogy ezentúl így leszünk egy "család"

Ezer százalék, hogy minden porcikám tiltakozna a helyzet ellen, de abban is biztos vagyok, hogy soha nem szeretném, hogy boldogtalan legyen.

2022. szept. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!