Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kényes téma! Hogyan beszélnél...

Kényes téma! Hogyan beszélnél a gyerekeidnek a biszexualitásodról?

Figyelt kérdés

Ezidáig nem beszéltem nekik róla, mivel nem volt aktuális. Házasságban éltem az apjukkal, nem volt létjogosultsága témának. 1,5 éve, hogy elváltam, ezalatt csak egy rövidebb kapcsolatom volt egy férfival- őt ismerték.

Most viszont megismerkedtem egy nővel,akivel randizni kezdtünk. Ez számomra természetes, mert a házasságom és a gyerekeim születése előtt már volt kapcsolatom nőkkel. Fel fogjuk vállalni a kapcsolatunkat, illetve az ő családja és barátai előtt nem is titkoltuk, mivel mindannyian tisztában vannak az orientációjával. Az én részemről is csak a gyerekeimnek kell elmondanom. A nővérem mindig is tudta, hogy biszexuális vagyok, a többiek pedig nem érdekelnek,csak a gyerekeim.

Egy 24 és egy 26 éves lányom van, külön élnek.

47/N



2022. szept. 30. 11:04
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
62%
#30 Azért a családod a privát szférád elég fura kijelentés ilyen helyzetben. Tesómnak simán megmondom a véleményem, ha hülyén bánik a feleségével, de ha a szüleim között lenne bármi konfliktus, isten bizony nem szólnék bele, pedig anyám tuti megpróbálna belerángatni. Az ugye megvan, hogy a szüleid személyiségéről valószínűleg még kevesebbet tudsz, mint egy nagybácsiéról? A szüleid voltak veled végig gyerekkorodban, és te ebből annyit érzékeltél, hogy ellátnak, etetnek, altatnak, oviba visznek stb. Nagyon ritka az olyan szülő-felnőtt gyerek kapcsolat, ahol az ilyen téma teljesen nyitottan tárgyalható, és azért, mert ehhez tinikortól tudatos munka szükséges. Engem pont nem érdekelne, anyám kivel van, minél kevesebbet tudok, annál jobb, az ő élete. Nem haverok vagyunk, nem öribarik, hanem életem végéig a szülőm. Ő sem fogja soha olyan könnyeden nézni az én kapcsolataimat, mint egy unokatestvér vagy nagynéni, tehát nekem sincs közöm a szüleim magánéletéhez.
2022. szept. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
69%

#31

"A magánszféra jelentése magánélet, személyes élet, azaz a nyilvánosságra, a közösségre vagy bárki másra nem tartozó dolgok. Ilyen például valakinek a családi élete. Privát szféra néven is szoktak hivatkozni rá.

Forrás: lexiq.hu"

Ezt így első klikkre egy akármilyen lexikonból.

Attól hogy nem élek a szülőkkel, még ugyanúgy a családom.

Ha velük történik valami jó vagy rossz azt úgy élem meg, hogy ez velünk történik.

Ez olyasmi, amit, ha válaszhatnék, sosem szeretnék átélni. Nagy teher volna lelkileg.

2022. szept. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
31-A magánéletemhez én is szorosan hozzá tartozónak gondolom a szülőket,testvéreket.Valószínűleg teljesen más volt a közeg amiben felnőttetek a másik hozzászólást íróval,ezért furcsa neked.Egy szülő azért nem csak a kaja,ovi,ellátás dolgokban lehet jelen optimális esetben.Én sem tudnék mit kezdeni a kérdező helyzetével,de egy biztos,nem lennék sem az ő,sem a gyerekei helyében.
2022. szept. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
89%
#33 Nem azt mondtam, hogy csak abban van jelen, hanem azt, hogy sokáig azért egy gyerek kb. ennyit érzékel, anya szeret, anya ölel, anya puszil, anya mesél. Egy ovis gyerek nem kérdezi meg, anya szomorú-e, vagy ha igen, anya nem fog neki úgy válaszolni, mint egy felnőtt barátjának. Ellentétben mondjuk az ovis gyerek testvérével, aki mondjuk elmondja. Az anyád sosem lesz a legjobb barátnőd, csak a legliberálisabb családokban, kívánom mindenkinek, hogy ezt elérhesse, de nem ez a magyar valóság. Én pl. nem akarok tudni arról, hogy anyám mit csinált apám előtt, mert nem érdekel és semmi közöm hozzá. Így értettem. Attól még lehet közeli viszony a szülőkkel, de egy szülő-gyerek viszony az valamilyen szinten szülő-gyerek viszony marad, és semmi értelme ezt megerőszakolni.
2022. szept. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ennyi idősen nem fogják nagyon túlreagálni a dolgot. Én anyum is bisex. 18 voltam mikor rájöttem. Nemsokkal utana megbeszéltem vele. Mivel én is az vagyok semmi extra nem volt ebben. Simán elfogadtam. 25L
2022. szept. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
37%

Ha csak most kezdtetek randizni, akkor tök fölösleges még beszélni róla, hogy lányok, ez itt Bözsi néni, ezentúl ő az új apukátok, mert biszex vagyok!

Lehettek ti baráti barátnők is, a lányaid nyilván nem kamerázták be a hálót.

Aztán a lányaid is megismerik anya új barinőjét, remélhetőleg szimpatizálni fognak vele. Közben idővel a kapcsolat is beérik annyira, hogy érdemes felvállalni és könnyebben fogják elfogadni, mintha sokkolod őket és rögtön a nyakukba akasztod a nőt.

2022. szept. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
65%

Csak semmi pánik.

Mondd el nekik tényként, és ennyi.

Ők már bőven nagykorúak, ez nem fogja befolyásolni a családi életüket.

Ha kissebb gyerekek lennének, akkor talán igen, de így nem.

Önáló életet élnek.

Nekik szerintem tök mindegy már, hogy te kivel érzed magad jól.

Ha emiatt megharagszanak, akkor ez már az ő bajuk.

Nehogy happy- end legyen a vége.

Kiderül valamelyikről, hogy ő sem teljesen "tiszta."

Valahogy mostanában ez a dolog nagyon sok nőt érint.

2022. okt. 1. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
61%
24 és 26 évesen, ha nem nevelte őket valaki homofóbnak, akkor csak annyi a probléma, hogy erről eddig miért nem tudtak. (Mert nem volt aktuális, stb.)
2022. okt. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
0%
38 homofóbnak nevelés? A sok szolidaritásból vonuló is vihog ha olyasvalakit homoszexuálisoznak le (nem ezzel a szóval) szívatásból aki nem menő (nincs izma/pénze/sármja). Minden csak szituáció kérdése, ott omlik össze a laboratóriumi környezetben etalon példa alapján eszkábált általános rokonszenv
2023. febr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!