Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez az eset után mit lehetne...

Ez az eset után mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Egy 30 éves nő vagyok, és segítséget kérek tőletek egy nagy családi balhé miatt.Bocsánat,ha egy kicsit hosszúra sikeredik,de azért olvassátok el.Szóval van egy nővérem,aki 9 évvel idősebb nálam.Nem igazán jöttünk ki gyermekkorunkban a nagy korkülönbség miatt, de mindig lehet rá számítani,segítséget kérni tőle.A szüleim között nagyon sok vita volt gyerekkoromban és nagyon megviselt engem, a nővérem 19 évesen,amikor az érettségit letette,elköltözött.Apám egy durva ember volt mindig is,gyerekkoromban nagyon sokszor ordított velem és anyámmal is,néhányszor megütött, hídeg víz alá nyomott stb.Aztán amikor leérettségiztem a szüleim elváltak, eladták a lakást,anyám albérletbe költözött a nagyvárosban,apám pedig vidékre költözött a régi nyaralóba.Anyámnak kezdett rendbejönni az élete,de apám elkezdett inni,10 évet nem is dolgozott csak ivott egész nap.Most lett nyáron apám 66 éves,bár eddig rendszeresen látogattuk őt,de nem nagyon maradtunk ott sose sokáig,mert egyre agresszívebb lett.Viszont a nővéremnek 8 éve született egy fia,2 évre rá még egy.Apám ekkor mintha kicsit észbe kapott volna, abbahagyta az ivást,sokszor meglátogatta a nővéremet,néha engem is és mintha felnyitotta volna a szemét az unokái.Mivel a megyeszékhely,ahol lakunk messze van ápámtól,ezért lepett meg még jobban,hogy volt,hogy 1-2 órát is levezetett,hogy lássa a gyerekeket. Természetesen anyám is sokat foglalkozott a gyerekekkel, de valahogy ő nála nem volt akkora a változás,mint apámnál.A lényeg,hogy most májusban váratlanul agyvérzésben meghalt édesanyám.Az egész családra rosszul hatott,főleg apámra,újra elkezdett inni,magába fordult,egyre ritkábban látogatta a gyerekeket,magához egyáltalán nem vitte őket magához.Csakhogy most nyár végén,nővérem a gyerekekkel(férje a munka miatt külföldre utazott)Sopronba egy szállodába ment,de az egyik gyerek beteg lett ezért el kellett jönniük a szállodábol,mivel nővérem férje még amúgy sem ért haza az útról,meg az ország másik felén lakunk Sopronhoz képest,ezért nővérem nem akart még plusz 2 órát vezetni este, szóltak apámnak, hogy oda mennének 2-3 napra, apám jól fogadta,mondta,hogy maradhatnak tovább is,ott is aludtak,de aztán másnap történt a baj.Ugye akkoriban apám nagyon sokat ivott,nem nagyon lehetett kiszámítani,hogy mit fog csinálni.Nővéremmel valami miatt elkezdtek vitatkozni,aztán már ordított nővéremmel apám,és apám mérgében egy piszkavasat felkapott,amit nekivágott a ház alsó szintjének ablakának,ami széttört,aztán a piszkavassal elkezdte fenyegetni testvéremet,hogy tönkre fogja tenni,meg fogja ölni,látni sem akarja többet.Aztán a nővérem elpakolt(ekkorra már lenyugodott apám),és haza vezetett a gyerekekkel együtt, a kocsiból hívott a nővérem sírva,hogy ő befejezte apámmal,meg a gyerekeket a közelébe nem engedi többet, hallottam hogy a gyerekek is nagyon sírtak.Azonnal apámat hívtam fel,hogy kérdőre vonjam, de nem vette fel a telefont,Kb egy hétig minden nap hívtam,aztán elmentem hozzá,hogy megnézzem mi van,amikor megláttam,majdnem elájultam.Nagyon le volt csúszva,tiszta alkesz feje volt.Az ablakot se csináltatta meg, de azt mondta nekem,hogy neki elege volt mindenből,többet nem fog senkitől bocsánatot kérni, meg hogy ő csak ideges volt azért csinálta.Az eset után egy hónappal is csak én beszélek vele a családból.Illetve,amikor nővérem férje megtudta,nagyon kiborult, felhívta apámat és ordítoztak egymással.Én megértem apámat és tudom hogy nagyon nehéz neki,azért csinálta ezt.Most teljesen tanácstalan vagyok,fogalmam sincs,hogy mit kéne csinálni,hogy kibéküljenek apámmal,de ez nekem nagyon rosszul esik,hogy a nővérem egyáltalán nem beszél az apjával.Nektek van valami ötletetek,hogy mit lehetne csinálni?

2022. okt. 4. 20:15
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
90%
Példát venni a nővéredről és nem látogatni egy agresszív állatot
2022. okt. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
96%
Inkább örülnél neki, hogy nem lett fizikai baja se a nővérednek, se a gyerekeknek. Túlélték. Még jó, hogy többé nem teszik ki magukat ennek.
2022. okt. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
95%

A nővéreknek teljesen igaza van. Én már a ti gyerekkori bántalmazásotokat se tudnám megbocsátani.. nem is tudom, hogy azok után miért álltatok szóba vele.

De az hogy a nővéred gyerekei előtt agresszíven fenyegeti az anyjukat mindenen túltesz. Nincsen szüksége senkinek ilyen apára és nagyapára.

2022. okt. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
96%
Mi???hogy megérted apádat?majdnem agyonverte a testvéredet???mit vársz egy alkoholista apátol aki többre tartja a piát mint a saját gyerekét és unokàit?rosszhírem van az ilyen ember sosem szabadul az alkoholtól plusz még önsajnálatba kezdet
2022. okt. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
98%

Nem, semmit, hagyjad őket! Te beszélj apáddal, ha akarsz, neki nem kell. Ott volt a gyerekeivel, és apátok egy piszkavassal (amivel az ablakot is betörte) a kezében fenyegetőzött, hogy meg fogja ölni!!!

"Én megértem apámat és tudom hogy nagyon nehéz neki,azért csinálta ezt." Aha, k..vajó. Legközelebb mihez vágja hozzá a piszkavasat bánatában? Valamelyik gyerek fejéhez? Ne haragudj már, de le van szarva mennyire bánatos, a lóf...nak is van vége! Épeszű ember ezután nem dugja oda az orrát, a gyerekeit pedig főleg nem viszi a közelbe sem. Ha neked nem esik le, hogy életveszély, az a te bajod, mástól ne várd már, hogy jó hangulatban menjen piszkavassal esetlegesen szétveretni a fejét. Ha apád előbb-utóbb, részegen, hirtelen felindulásból súlyos testi sértést (akár halálhoz vezetőt) követ el, senki nem fog meglepődni, mert mint tankönyvi, fokozódó agressziójú alkoholistától, simán kitelik tőle. Te nem veszed észre?

2022. okt. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
De ő végülis felnevelt minket,nem ezt érdemli hogy egy kis fenyegetőzés miatt ne álljanak vele szóba
2022. okt. 4. 20:46
 7/42 anonim ***** válasza:
98%
Majdnem nekik ment, meg is ölhette volna őket.
2022. okt. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
93%

“ De ő végülis felnevelt minket,nem ezt érdemli hogy egy kis fenyegetőzés miatt ne álljanak vele szóba”


Jóóvaaaan, kamuuuu

2022. okt. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
86%
Az ilyen hosszú meséket nem szoktam elolvasni. Ha valaki olvasta, akkor ez ennek a folytatása vagy teljesen más sztori csak a kérdező ír hasonló stílusban? https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..
2022. okt. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
75%
Szörnyű helyzet. Sajnálom, rossz lehet. Miben tudok segíteni?
2022. okt. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!