Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem kedvelik a...

A szüleim nem kedvelik a barátnőm. Aki járt hasonló cipőben, hogyan tudtatok megoldást találni erre?

Figyelt kérdés

Rövidebbre fogva a történet: Jelenleg tanulok, nem lakom otthon, csak hétvégente szoktam hazajárni. Hétvégente pedig néha összeszalad a család, ebéd meg hasonlók, ilyenkor a nagyszülők is itt vannak. A probléma pedig az, hogy a nagymamámnak konkrétan valamiért a párom egy szálka a szemében. Nincs olyan hétvége, hogy ne kritizálna valamit. Előszeretettel vágja hozzám, hogy "nem tudom miért vagy úgy el annyira azzal a lánnyal, majd meglátod szétmentek a végén aztán úgyis te leszel padlón a végén", +szereti felhozni azt hogy az előző kapcsolatomnak vége lett, és most is majd úgy lesz, és én leszek

Beleszól emellett abba, hogy hogyan járja az iskolát, mert nekünk az élet iskolája kellene, nem az ilyen egyetemek. Nyilvánvalóan ha visszamondok bármit is. vagy kiállok magamért/magunkért akkor én leszek a hálátlan meg az "ezért neveltek fel hogy így viselkedj".

Anyámat pedig könnyen befolyásolja ezekkel, és aztán rákapcsol ő is hasonló üzemmódra. Az utóbbi időben kezdett eldurvulni a helyzet, volt hogy már le is k*rvázta a párom, meg semmirekellőzte, emellett a családját is blamálta, hogy "jajj ismerek xy-t és attól hallottam már sok rosszat róluk".

Meg persze ha megyünk együtt valahova a párommal és a nagyi megtudja, akkor rögtön legközelebbi alkalommal már vágja is be, hogy "ti mindig csak mentek valahova meg a pénzt költitek". Hát oké megyünk, de nem az ő pénzét költjük. Persze nem vagyok vele/velük egy helyen huzamosabb ideig hogy idegesítsenek, de hétvégenként néha valóságos csatatérré válik az ebédlő, és az a téma, hogy én miként cselekszem rosszul.


20F


2022. okt. 9. 12:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell, hogy a szüleiddel a barátnődről beszélj. Nem méltók a bizalmadra, vond meg tőlük. (Persze csak ha nem az a helyzet, hogy a barátnős programokra is a szüleidtől kell pénzt kérned.)
2022. okt. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
A vénasszony veletek lakik?
2022. okt. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%
Velem valószínűleg hasonló okokból szakított a párom. Ne hagyd magad befolyásolni. Habár ha elég ügyesen mérgeznek, a barátnőd is olyan sorsra jut, mint én. Ne hagyd elveszni, akit szeretsz. 😢
2022. okt. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
97%
Maradj a felszínes beszélgetésnél. Szép idő van, már megint esik, finom lett az ebéd. Így nem tudnak rajtad fogást találni. Ha mégis megtudnak valamit, akkor bólogassál. Igen, mama; úgy van, mama; rendben van, mama. Neked is szép napot, mama!
2022. okt. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezeknszeritn nem a szüleid nem bírják a barátnődet, hanem a nagyanyád. Közölöd vele, hoyg nem érdekel a véleménye a barátnődről és ha nem hagyja abba, akkormott hagyod. És valóban felallsz és tavozol, ha rakezd.
2022. okt. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
45%

Mondd azt nekik, hogy már nem vagytok együtt.

Így befejezik a pofázást.

2022. okt. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Kerüld el a nagyit!:)
2022. okt. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
98%
Mondd meg nekik, hogy már nem vele vagy, most Ferivel jársz.
2022. okt. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

"az a téma, hogy én miként cselekszem rosszul."


Jogod van rosszul cselekedni, te egy önálló ember vagy, nem az ő meghosszabbításuk, hogy a beleegyezésük kéne vagy bármi ilyen.


Ez egy mentális zavar, hogy úgy érzékelik, te az ő részük vagy, azért reklamálnak, hogy nem az ő világképükkel élsz.

2022. okt. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi volt az a pont és miért vált nekik unszimpatikussá, emberileg nem kedvelik vagy "külseje miatt", esetleg más miatt?
2022. okt. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!