Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a jó megoldás? Volt már...

Mi a jó megoldás? Volt már v-ki hasonló helyzetben? Párommal szeretnénk összeköltözni, mind a kettőnknek van saját gyermeke.

Figyelt kérdés
Mi Pesten élünk egy lakásban a kisfiammal, Ők meg Pest közelében vannak kertes házban. Hozzájuk nem tudunk menni, mert a kislányának anyukája is ott lakik és nem tud hova menni. Muszájból egy házban élnek. Hozzánk tudnának jönni, de a kislány sírógörcsöt kap ha a költözködés szóba kerül. Nem akarja elveszíteni a szobáját, a kertet, a házi állatokat, a barátait, a sulit stb. Nagyon szeretjük mind a négyen egymást és nagyon jó minden együtt, csak sajnos a kislánya ragaszkodik nagyon a megszokott helyéhez. A párom most nagyon nehéz helyzetben van, mert neki a kislánya az első, de engem sem szeretne elveszíteni, viszont hitegetni sem, hogy hamarosan együtt lehetünk végre. Tanácsok?
2013. júl. 9. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
cserélj helyet a kislány anyukájával. de miért nem az anyukája neveli a kislányt, mért az apukájával kell elköltöznie? ez nekem furcsa.
2013. júl. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Nem voltam még hasonló helyzetben, de váltam, és van két gyermekem. Én is azt tapasztaltam, hogy a megszokott környezet nagyon fontos a gyerekeknek, és komoly veszteség azt elveszíteni. Az jutott az eszembe, hogy mi volna, ha valamilyen módon fokozatosságot vinnétek az átmenetbe. Mondjuk nem költöznek Hozzátok, csak elkezdtek ott is "otthont" teremteni. Egy másodikat. Aztán néha ott aludnának, hétvégén, vagy csak itt-ott, egy két éjszaka. Ha elkezdene a kislány hozzá szokni, hogy ott is van szobája, és ott is kezdenek lenni dolgai, és ott is alszik. Talán a fokozatosság segítene, hogy szépen lassan áthelyezzétek az élettereteket, és az is "otthonná" válhatna.
2013. júl. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak köszönöm, én is v-mi hasonlóra gondoltam.

Az anyuka lemondott a gyerekéről a vagyonért cserébe, nem egy anya típus. Ezért nem tudunk hozzájuk költözni, a párom egyszer már eljött onnan, de mivel a exe nem tudta a házat egyedül fenntartani visszacsalta Őket, pár hónapra rá mikor már anyagilag újra biztonságban érezte magát újra kitalálta, hogy neki nem kell a családi élet, de ekkor már a párom mondta neki, hogy akkor menjen el Ő, mert a gyereket nem fogja ide-oda rángatni. Ezek után ismerkedtünk meg mi, az anyuka közben elvesztette az állását, lakását és kidobta az össze pasija is, ezért próbált újra visszamenni. Mivel a párom nem akarta utcára küldeni, ezért megengedte, hogy visszamenjen a házba. Na ez a nem egyszerű helyzet:(

2013. júl. 9. 13:36
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Anyukát ki kell fizetni a házból,és kész.
2013. júl. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

igen, igaza van az előzőnek. ha te eladod a lakásodat, akkor abból a pénzből megveheted az ő házrészét. és akkor tied is lesz a ház jogilag. vagy hivatalosan elcserélhetitek a te lakásodra az ő házrészét.

van egy pár megoldás.

2013. júl. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a kivásárlás nem olyan egyszerű, mert nem a sajátom a lakás, de azért köszönöm a választ.
2013. júl. 9. 14:11
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Albérletben laksz?

Ha igen, akkor bérelhetnétek közösen lakást azon a helyen, ahol most a kislány és apja él. Akkor nem kéne iskolát váltani, nem veszítené el a barátait.

Egyébként nem teljesen értem a helyzetet. Te együtt vagy egy olyan férfival, aki a volt feleségével él egy házban, és esze ágában sincs költözni, mert a gyerek hisztizik?


A kislány szeret téged? Ismer téged? Tudja és felfogta egyáltalán, hogy a szülei már külön vannak?

2013. júl. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Jól értem, hogy anyuka lemondott a gyerekről cserébe a vagyonért? A házért? Vagy más vagyonról van szó? A ház csak a barátodé? Ha csak a barátodé, akkor ideje lenne a volt feleségét kidobni onnan, a nő menjen az anyjához, vagy albérletbe, ez már nem a ti gondotok. Én nem tudnék együtt érezni 1 olyan nővel, aki nem ragaszkodik a gyerekéhez.

Ha a pasidé a ház, költözz oda, a nő pedig menjen. Ha a nőjé. akkor keressetek közös albérletet a környéken, h az iskola maradjon! Sok sikert!

2013. júl. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!