Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem panaszkodás, csupán...

Nem panaszkodás, csupán próbálnám megtartani a jó kapcsolatot a szüleimmel, tanácsokat kérnék, aki volt már hasonló cipőben. Megoldás?

Figyelt kérdés

Szóval, 26 éves nő vagyok, már 2 éve párkapcsolatban, szüleimmel élek még, mivel picit nagy a távolság köztem és a párom közt. Idáig még vártam azzal, hogy odaköltözzek páromhoz, munkám és sajnos szüleim miatt is.

Félek, ha közölném velük, hogy költözöm, nagyon összevesznénk.

Ma is volt egy kisebb konfliktus. Hazajöttem munkából, és megkérdezték meddig van a munkaszerződésem. Mondtam hogy október vagy november. Apám felemelve a hangját megparancsolta, hogy akkor menjek intézkedni, beszéljem meg a főnökkel, hogy hosszabbítsák meg a munkaszerződésem. Olyan rosszul esik, hogy szinte egész életem, az ő saját döntéseikből áll. Nem is gondolnak arra, hogy esetleg 26 évesen gyereket szeretnék? Összeköltözni párommal?

Múltkor anyu odabökte apunak, hogy nem lenne jó már egy kis unoka? Apa persze csak annyit mondott, hogy nem, inkább egy kutya.

Néha úgy érzem, lehet egyszerűbb is lenne az életem, ha jól összevesznénk, és nem beszélnénk. Tudom gyerekként csúnya ilyet mondani, de annyira tanácstalan vagyok. Esetleg akinek van valami tapasztalata, hogy vészelte át ilyen szülőkkel, vagy milyen a kapcsolatuk költözés után, stb az ossza meg velem, köszi


2020. aug. 10. 13:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%

Atyauristennezzelmarmagadra.

Jól megirtad, unatkozunk?

Ha nem, akkor koltozz el.

Tul szép hogy igaz legyen.

2020. aug. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Költözz össze a pároddal. Mire vársz?

Lehet, hogy a szüleid ki fognak akadni, de majd elmúlik. Nem láncolhatnak magukhoz örökre. Nálunk is volt sírás, hogy otthagyom őket. Aztán lenyugodtak. Jó egyébként a kapcsolatunk. Szóval nem is értettem, hogy mi volt a bajuk. Ráadásul én nem is más városba költöztem el.

A lényeg, hogy éld az életed, ne a szüleid irányítsanak 26 évesen.

2020. aug. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

De most mi a kérdés? Ha otthon laksz, nyilván kell munka tovább, semmi összefüggés nincs a tervezett gyerekvállalással. Sőt, az a jó, ha dolgozol, míg nem leszel terhes.

Ha októberben oda akarsz költözni a paskóhoz, akkor meg ezt kell megmondani otthon, hogy nem akarok szerződést hosszabbítani, megyek a Pistihez, emiatt már mucsaszántón nézek új munkákat, nem itt.

2020. aug. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

a helyzet az, hogy a legtöbb családban nem történik meg a gyerek szülőről való leválása konfliktus nélkül. van, akinél ez korábban sikerül, van, akinél később. van, akinek könnyebben, van, akinek nehezebben


állj ki végre magadért. de tudd, hogy a balhé (kicsi vagy nagy) nem elkerülhető

ha jó velük alapból a kapcsolat, előbb-utóbb megbékélnek

ha nem jó, nos..lépni akkor is kell

2020. aug. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
Most ezt nem értem, azt írtad 26 éves vagy....a 12 éves unokahúgom tud önálló döntéseket hozni....
2020. aug. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Érzik rajtad, hogy gyenge, irányítható vagy. Merj nemet mondani, nem szakad le az ég, maximum nem szólnak hozzád, de minden csoda 3 napig tart. Én minél előbb költözz el.
2020. aug. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Mikor koltoznel? Mikor lejar a szerzodes vagy minnel elobb? Van a parodhoz kozel mar munkahelyed kilatasban, vagy majd akkor keresnel?

Szuleid szerintem nem ertik a mostani munkavallalast. Mar nem lehet kovetelozni a fonoktol mint azelott.

Addig en nem emlitenem a koltozkodest, mig nincs minden terv felallitva es kivitelezheto. Ha tul koran szolsz, majd azt kapod, hogy mehetsz most, addig se a mi nyakunkon eloskodj.

Viszont! A tavkapcsolat sem mindig jol vegzodik. Remelhetoleg nem a parod szuleihez koltoznel, nem csoborbol vodorbe.

2020. aug. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szüleid erőszakossága mögött az a meggyőződés áll, hogy "mi tudjuk, neked mire van szükséged". Nem bíznak abban, hogy a Te belső iránytűd jó felé mutat. Görcsösen ragaszkodnak a saját elképzelésükhöz, mert így érzik magukat biztonságban, és úgy gondolják, hogy ezzel segítenek neked. Ha egy bizonytalan világban sikerül megtalálni a biztos megélhetés, az egzisztenciateremtés módját, akkor nagy a kísértés, hogy a szülők akár erőszakkal is lenyomják a gyermekük torkán, amit jónak gondolnak. Ebben az esetben a gyerek sorsa nem szól majd másról, mint a szülők szükségleteinek, vágyainak, elvárásainak a beteljesítéséről.

Egy családban nagyon fontos kérdés a választás szabadsága: mehetek-e arra, amerre szeretnék, élhetem-e a saját életemet, vagy a szüleim elképzeléseit kell követnem?


Ezt kell eldöntened!


S ha döntöttél, ezt mielőbb hozd a tudtukra. Bárhogyan is döntesz, attól még nem szereted őket sem jobban, sem kevésbé. Egyet tarts szem előtt: minden embernek joga van azt az életet élni, amelyet ő maga szeretne.

2020. aug. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Mindenre megmondom a véleményem, és szinte sose azt csinálom amit ők szeretnének, de akkor is rám akarnak mindent erőltetni, mit kellene hogy csinálnom. Nagyon sokszor veszekszem velük ez miatt, mert nem bírják elviselni, hogy már nem tudnak irányítani. Nagyon fura gondolkodásuk van, főleg apámnak, ő inkább azt preferálná ha csak rövid kapcsolataim lennének és állandóan otthon ülnék.

Igazából apám tipikusan az az ember akit nem érdekel ha összeveszik valakivel. Édesanyjával mar 23 éve nem beszél. Szerintem a költözés után mi is erre a sorsra jutunk. Csak anyukámat sajnálom, aki így is labilis, és mindig ő issza meg a levét apu hülyeségeinek

2020. aug. 10. 15:29
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

oké, értjük


a kérdés..meddig akarod még cipelni a sorsukat?

2020. aug. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!