Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a gyerekem...

Mit csináljak, ha a gyerekem egyszerűen nem akar tanulni?

Figyelt kérdés

#gyerek #nemakartanulni
2022. okt. 9. 18:51
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
35%

Tudasd vele, hogy nem ő dönt. Amikor én gyerek voltam, a kedvezmények, engedmények mértéke a szabályok bezárásához kapcsolódtak. Minél kevesebb probléma volt velem, annál nagyobb szabadságom volt. Hamar rájöttem, hogy nekem ez csak jó, és igazán nem is volt így sok gondja velem az anyámnak.

A gyerekemnél is így van most.

2022. okt. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
43%

Semmit.

Gondolom azért, mert nem érdekli az adott tantárgy.

Ha nem tetszik neki, ne erőltesd, persze ne bukjon meg.


Én is anno az összes földrajz-biosz dogát kipuskáztam, és mi lett?

Semmi….


Szerintem foglalkozzon azzal ami ŐT érdekli.

2022. okt. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk nem mindegy, hogy kis elsős vagy egyetemista...
2022. okt. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
61%

#1 Pórázon nem akartak tartani?


Elmebetegek az ilyen “szabály mániás” szülők….


Nekem sosem volt semmilyen szabály, mégis normális ember lettem.



Szabályokkal csak azt éred el hogy megutál.

2022. okt. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
83%

#4, eléggé melléfogtál, mert cseppet se voltam pórázon, és az anyámat se utálom.

Ha te szabályok nélkül akarsz nevelni, akkor neked nem való gyerek, de meg is nézheted magad pár év múlva, ha mégis lesz.

2022. okt. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
19%

nem kell tanulnia.


Úgyse attól lesz boldogabb, vagy lesz gazdagabb.

2022. okt. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
23%

Miért ne lehetne szabályok nélkül értelmes embert nevelni?


Én egy laza jó fej fater szeretnék lenni, nem egy olyan akihez nem akar hazamenni, mert retteg az újabb szabályoktól :D


Majd később a munkahelyeken lesznek szabályok, de addig élje ki magát, mert csak egyszer gyerek, és igenis rosszalkodjon, mert ilyenek a gyerekek.

2022. okt. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
26%
Meg nem azt tanulják, amire nekik szükségük van.
2022. okt. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
85%
Én egyszerűen csak úgy állnék hozzá, hogy előbb a kötelességek, és utána a szórakozás. Ha azért nem tanul, mert talál kellemesebb elfoglaltságot (pl. számítógépezik, TV-zik, stb.), akkor előszöris beszélgetnék vele, hogy miért fontos, hogy jól tanuljon. Nem csak úgy hogy a jövője a tét, hanem részletesen. Ha jól tanul, jó munkája lesz amit élvezhet és nem kényszerből kell dolgoznia. Ha pedig ezt jól is csinálja, a fizetés sem utolsó, amiből pedig minőségi életet teremthet magának. Sajnos ha még nem elég érett ahhoz, hogy ezt felfogja egyszerűen addig elkérném tőle pl. a telefonját amíg nincs kész a tanulással, addig nincs TV, stb.
2022. okt. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
26%
Minek erőltetsz rá olyat, amit nem is kéne megtanulniuk.
2022. okt. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!