Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyszerűen nem akar enni a...

Egyszerűen nem akar enni a 11hos gyerekem. Mi lehet az oka? Mit csináljak, hogy egyen végre? Próbálkozzak aztán majd eszik ha akar?

Figyelt kérdés
Úgy kell beletömni pár kiskanállal,Rázza a fejét és összezárja a száját.Mindig főzőcskézek neki,de hiába.Magától egyáltalán nem eszik semmi darabosat,nem rakja a szájába pedig mindent megrág az ételt sajnos nem.Pépeset tudok beletunkolni pár kanállal.Próbáltam az üvegeset is.Anyatejes baba
2020. márc. 30. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kezdted a hozzátáplálást? Miket adtál neki? Mennyire fogadta el akkor?
2020. márc. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
6hónaposan kezdtem,nem fogadta el akkor se,nem evett,és mostmár az a pár kanál már jónak számít.Gyümölcsöket eleinte,aztán főzelékeket,májat krumplival.Ilyesmiket.Amiket kell.
2020. márc. 30. 19:18
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Tehát akkor ez nem átmeneti probléma. Nálunk az édesburgonya és a sütőtök volt a sztár. Ezeket próbáltad? Esetleg anyatej az ételbe? Étkezés még akkor nincs is kiváltva?
2020. márc. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen,próbáltam,sokszor rakok édesburgonyát is az ebédjébe,eszegeti,de nehezen azt is.Jól hízott,jó súlyba is van,félek kevés lesz neki mostmár az anyatej vagy akkor indul be az evés igazán,hamarosan kiderül.Nem tudom mi az oka ennek.Sokféle étellel probálkoztam már.Valamiért nem eszik jól sajnos,tiltakozik ellene,menne ki az etetőszékből.
2020. márc. 30. 19:31
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Adj a kezébe egy kiflit amikor játszik.
2020. márc. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%

11 hósan egyáltalán nem kell neki darabosat enni.

Miért nehéz neked mindent pürésíteni?

Sok gyereknek ennyi idösen még a darabos lenyelése nehéz, megrágni még nem tudja. Amit csinál szétnyomkodja de ez még nem igazi rágás, ahhoz azért kell örlö fog is jó pár.


Pürésíts mindent, ha nem veszít súlyából akkor ez van. Nem kell tömni, totál normál etessed, ha nem eszik akkor eszik köv alkalommal. Sajnos az elhízott gyerekek itt szoktak kezdödni, hogy akkor adok neki tejpépet, cukros gyümölcsöt, a kedvencét, aztán 3 évesen már kövérkés de sebaj eszik a gyerek.

2020. márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen kakil, pisil, nem fogy a súlya, akkor nincs gondja. Egyszerűen csak nem akar enni. Ha mellette nem kap nasit, pufit, bármit, akkor főleg. Viszont ha eszik finomságokat is, akkor nyilván azt választja a rendes étel helyett. A fiam se evett normálisan 1 év körül. Mikor bölcsibe került, úgy normalizálódott (2 éves volt) és onnantól már megvolt az evés rendszere. Szépen asztalnál, normális adagokat, ahogy kell.

Ja és ő is csak 13-14 hósan kezdett el rágni. Azelőtt csak pürés cuccokat evett vagy húslevest, más leveseket. Esetleg mamánál, vendégségben másképp eszik? Ha más adja neki. Lehet otthon másképp igényli az evést.

2020. márc. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem kap semmi nasit,pürésitek mindent,máshol sem eszik,nem kap semmi cukrosat meg olyat amit nem szabad.
2020. márc. 30. 20:00
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Az én lányom akkor csinálja ezt, ha jön a foga. Akkor az istenért se lehet beleimátkozni a kanálról az ételt.
2020. márc. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Adj valami rágcsálós dolgot neki, hátha. Lehet fogzik. Nálunk is volt 2-3 hét mikor "sztrájkot", azt adtam neki amit megevett. Ha éhes úgyis enni fog. 11hósan már lehet neki próbálni a darabosat. A miénk imádta a kiflicsücskét,bulátát, babáknak való puffasztott rizskorongot, persze figyelni kell nehogy félrenyeljen, de tanulniunk kell ezt is. A puha gyümölcsök is jók, hidegebb banánnal még az ínyét is hűti.
2020. márc. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!