Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy ha egyszer...

Mit csináljak, hogy ha egyszerűen érzem, hogy az anyukám egy robotot akar belőlem csinálni?

Figyelt kérdés

Leszögezném 14 éves vagyok, és aki szerint ez csak egy hülye kamasz kérdése az kérem ne írjon véleményt, és ráadásul nem most kezdődött.

A "történet" ott kezdődik, hogy anyukám szerint nekem tökéletesnek kell lennem, ezért ha már elsőbe is négyes szereztem és nem ötöst már akkor is...nem is azt mondom, hogy leszidott hanem olyan lenézően nézett rám, hogy én nem tudtam megcsinálni azt amit pár osztálytársam meg igen. Ez folytatódott másodikba mikor már kicsit szidott is. (Egy négyesért!!!) (Amúgy csak, hogy ne írja senki, hogy teljesen jogos, eddig kitünő vagyok) Utána kezdődött el a folytonos szidás harmadikba amit egyszerűen nem tudtam hova tenni, hogy most már miért szid. Az elkövetkezendő években pedig szintén ment ez a szidás-lenéző hangsúly, telefon/gép elvonás (esküszöm, ha napi 4 órát gépeztem az sok volt és nem értette meg, hogy attól nem fogok többez tanulni) meg a rokonok/ismerősök előtti kibeszélés mikor én is ott voltam. Az utóbbi két évben ráadásul azzal is zsarol, hogy ha annyira telefonozni akarok (általában olvasok rajta) akkor nem fogom érdekelni, sem én sem az eredményeim, vagy az sem,hogy milyen iskolába szeretnék menni, vagy ha kérni szeretnék tőle valamit akkor ő is így fog hozzáállni. Így maradt az, hogy jó kislány módjára tűrtem az olyan mondatokat mint a:

-Te miért nem tudtad ezt meg azt megcsinálni mikor xy megtudta?

-Nagyon csalódtam benned.

Stb.

Ráadásul van két húgom és az egyiküket se szidja.

Az én szüleim nem váltak el mielőtt valaki erre gondolt, az apám mindig csak annyit tesz hozzá "viccesen": ,,Már megint milyen hülyeséget csináltál?" Aztán egy jót mosolyog a saját kérdésén. Egyszerűen nem éreztetik, hogy egyáltalán szeretnek, csak mutogatnak ismerősöknek, rokonoknak, hogy ha elértem valami szép eredményt. És ha megpróbálok visszaemlékezni egyszerűen nem emlékszem, hogy mondták volna, hogy szeretnek, csak akkor ha 7-8 évesen durcás voltam és akkor is csak poénból olyan: Ne haragudjként. A rokonokkal nincs semmi bajom, anyukám részéről a mamám már próbált beszelni anyukámmal, hasztalanul, csak annyit válaszólt, hogy ne szóljanak bele, hogy, hogy nevelnek engem....

Na, kb. ennyi az én (szerintem) robot életem ami még máig tart úgyhogy várom a válaszokat.

Plussz info: anyukámék sose voltak kitünők.



2016. jan. 13. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azt akarjak, hogy te erd el azt, ami nekik nem sikerült
2016. jan. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy feleslegesen miért szidnak, ezzel nem tudok egyet érteni, bár az is lehet, hogy néha (mint mindenki) te is csinálsz hülyeségeket. De nézd a jó oldalát, kitűnő vagy, valószínűleg jó gimnáziumba kerülsz, majd egyetemre, lesz egy jó szakmád és karriered, sok szülő ezért hajtja a gyerekét némileg jogosan, még akkor is ha ez most neked rossz. 4 órát gépezni egy nap az egyébként baromi sok és valóban tölthetnéd hasznosabban is az időt. A "szeretlek" dolog pedig olyan, hogy nem minden családban hangzik el, pl. nálunk sem, attól még tudom, hogy szeretnek, nyilván éreztetik, de szerintem te is vissza tudsz emlékezni olyan helyzetre amikor éreztették veled a szüleid, hogy szeretnek.
2016. jan. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elmondom en hogyan kezelem az eleg hasonlo viselkedesu szuleimet, tobbe kevesbe sikerrel: szimplan ugy teszek mintha egyetertenek, egyszeruen vallat vonok h ez van... Tudom, nem ez a legjobb modszer de hiaba vedenem magam h a 92%os evfolyamelso vizsgam az egy jo eredmeny ha ok elore eldontottek a fejukben h nem... Igy legalabb egy kicsit falba utkoznek. Nem mondom h ettol abba fogjak hagyni de egy kicsit kevesbe lesz intenziv sztem ha nem tudnak vele bosszantani. Ha meg tudsz bekelni azzal h ok ezt gondoljak akk sokkal konnyebb lesz es nem tudom vannak e a sulidban fogadoorak de esetleg megerne elbeszelgetniuk a tanaraiddal h megtudjak h valoban nem vagy te olyan buta. Nekem peldaul a suliba kotelezo felevenkent a szuloknek bemenni az ofohoz ahol a tanarom valoszinuleg kozolte veluk h tobb eszem van mint gondoljak es mikor hazajottek akk legalabb ot percig megalltak h ne kezeljenek hulyenek ami teljesitmeny...
2016. jan. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!