Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyu miért problémázik ezen...

Anyu miért problémázik ezen annyira? Én csak úgy érzem, hogy ezt nem szívesen osztanám meg vele…

Figyelt kérdés
Volt egy lány akivel jóban voltam, igazából barátok voltunk, vagyis azt hittem. És egyszer volt egy rosszabb pillanatom és túl őszinte voltam vele. Másnap már az egész évfolyamom tudott mindent, amit akkor én elmondtam neki, mert van másik néhány, főleg srác barátja az évfolyamomból, pedig másik suliba jár. A szekrényemet összefirkálták gúnyolódó dolgokkal, amit nekem kellett lemosni suli után. Amióta ez megtörtént anyu folyton kérdezgeti, hogy mi van, miért nem jön át, miért nem beszélünk. Én mondtam neki, hogy már nem vagyunk jóban, de bárki felnőttnek, vagy amúgy is bárkinek elmondani a kiderült félelmeimet nagyon megalázó, és már így is kb 50-60 emberrel biztosan többen tudják, mint ahogyan azt kellene. De anyu mindig mondja, hogy ez biztosan helyrehozható, és az érettségi évében amúgy is fontosak a barátok, mert akkor gimi után nem maradok egyedül. De nekem van két nagyon jó barátnőm, és még pár másik, nekem ez a társaság elég. Én a többieket érdeklő témákhoz úgysem tudok érdemben hozzászólni… 17L

2022. okt. 10. 22:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ami történt, átérzem. Nem tudom, miért lehet anyudnak éppen ennek a lánynak a barátsága olyan fontos. Talán jóban van a szüleivel, vagy ilyesmi?

Hívd fel a figyelmét, hogy ha barátra van szükséged, van másik, ott vannak a többiek.

Valószínűleg azt feltételezi, hogy csak valami jelentéktelen dolog miatt távolodtatok el; más irányba ment kicsit az érdeklődésetek vagy ilyesmi. Megmondhatod, hogy azért nem beszélgettek már, mert bunkó volt veled, de ebbe nem szeretnél jobban belemenni, mert eléggé magánjellegű, mindenesetre kiderült számodra, hogy ez nem barátság, nem is lesz az, és valószínűleg nem is volt.

2022. okt. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Vagy lehet elég egy kis idöt adni neki és magától átérzi.
2022. okt. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem lehetsz anyuddal őszinte anélkül, hogy ki kéne teregetned mindent. Ugyanúgy, mint most nekünk. "Anya, azért nem vagyunk már jóban a Barbival, mert elárult. Nagyon személyes és komoly dolgokat mondtam el neki, amit kb. azonnal mondott vissza a haverjainak, és még nálunk a suliban is ezzel gúnyoltak utána. Nem, nem szeretnék róla beszélni, de a lényeg, hogy ez biztosan nem helyrehozható, ne erőltesd kérlek. De vannak más barátaim, ott a Timi és a Luca, ne aggódj, nem maradok egyedül."
2022. okt. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2%
Ha ennyire gaz a helyzet, akkor mar marha kivancsi vagyok, mit takar az oszintesegi rohamod, ami miatt kikelt magabol...
2022. okt. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Amennyi tini öngyilkosság van azért, mert megalázzák egymást, teljesen érthető az aggódása. És minél inkább titkolózol, annál több félnivalója van.
2022. okt. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező: amit a lány tett, az aljasság volt.

Miért érzed úgy lelkileg, hogy csak a kortársakkal lehetsz őszinte? Anyukáddal miért nem szeretnél őszinte lenni, ő biztosan melletted állna, miért nem bízol benne?


Egyébként az nem tudom mennyire vígasztal, hogy akik "most játszák a nagymenőt", a "magabiztos srácokat", együtt bandáznak, érettségi után szinte biztos hogy végleg elfelejtik egymást.

2022. okt. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

"Anyu miért problémázik ezen annyira?"

Mert érzi hogy probléma van és szeretne segíteni, aggódik érted.

2022. okt. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó dolog anyukáddal megbeszélni ezeket a dolgokat és sokat segíthet a ti kapcsolatotokon és rajtad is. (persze függ attól is, anyud milyen típus)


Én is pont 17 éves voltam amikor először beszéltem anyukámmal (akivel akkoribban nem igazán voltam jóban) kicsit jobban a magánügyeimről, azóta most 22évesen nagyon jó, hogy mindig van valaki (a barátaimon kívül) akinek tudok őszintén beszélni a dolgokról és tudom, hogy mindig meghallgat és mellettem lesz bármit mondhatok.

2022. okt. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz a véleményem, mint 3-asnak. Ezt így mondd el neki. Azért kérdezget, mert aggódik, látja, hogy valami bajod van.
2022. okt. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád azért nem érti, mert semmit sem mondasz neki. Mond meg neki hogy kibeszélt a lány, hátbatámadott, de nem szeretnél erről többet mondani. Mindjárt nem akarja majd hogy a kis kétszínű kígyó nálatok legyen..
2022. okt. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!