Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülő miért tagadja ki a...

Egy szülő miért tagadja ki a saját gyerekét, ha megtudja, hogy az meleg?

Figyelt kérdés
Rengeteg halyen lehet hallani, hogy a szülő egyik pillanatról a másikra a gyereke ellen fordult, amiért megtudta, hogy meleg. Vajon mi lehet az, ami egy szülő fejében ilyenkor lejátszódik? Miért dobja el a saját gyerekét, ahelyett, hogy támogatná?
2022. okt. 16. 09:24
1 2 3
 21/28 Psycho ***** válasza:
94%

Szörnyű, mennyi tévhit él a fejekben a homoszexualitással kapcsolatosan. Ez nem betegség, hanem állapot, és még csak nem is divat. Köszönjük, média. Köszönjük, kritikán aluli oktatási rendszer...


Igen, divat az a része, hogy a feminimebb viselkedés/öltözködés a fiatalok körében valamelyest teret hódított mostanság. De hisz mindig vannak korszakok! Voltak hippik is, voltak rockerek, voltak rapperek, voltak emok, stb. Az aktuális felnőttek persze mindig szidták is őket, "bezzeg a mi időnkben" jeligével. Tessék szíves lenni visszaemlékezni, mi volt, amikor mi voltunk gyerekek.

De ettől még nem lesz valaki meleg. Az meg teljesen normális, ha a fiatal keresi az identitását, keresi a határokat. Inkább akkor van baj, ha ez elmarad. Hogy ez milyen formában történik, az szinte mindegy (ésszerűség határain belül persze).

Ha valaki szerint vonzódni a másik nemhez döntés kérdése, próbálja ki egy napra, hogy a saját neméhez vonzódik! Hajrá!


És ez nem betegség, nem lehet kigyógyítani. Gondoljon bárki a kedvenc ételére. Namost akkor én azt mondom, hogy azt szeretni betegség. Ki akarom az illetőt gyógyítani belőle. Elég furán nézne rám mindenki. Ugyanaz a kettő. Igen, elfojtani el lehet - sokan ezt is teszik, mert félnek az elutasítástól, kirekesztéstől.


A szülő, aki a gyerekét kitagadja, nettó önző. Önző, mert fontosabb számára a saját büszkesége, presztízse, a sajág bigott, múlt századi, javarészt politikai ideológiákon pallérozódott hiedelemvilága, mint a gyermeke mentális és érzelmi jólléte. Nem lehetne esetleg megkérdőjelezni ezt a berögződést? :(

2022. okt. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
93%
Hát, még mindig sok nálunk a homofob az biztos. Ettől nem lehet még egy jó ember? Komolyan olyan mintha mindenki a másik hálószobájával foglalkozna a sajátja helyett.
2022. okt. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
93%
#21 Amúgy én melegként kajak adnám, ha egy olyan helyen élhetnék, ahol csak melegek vannak 🤣 nem is rossz ötlet
2022. okt. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
94%

#21 ezzel az a gond, hogy a "nem meleg" társadalomban ettől még tovább születnének a meleg emberek. Az ugye megvan, hogy az ÖSSZES meleg ember heteró kapcsolatból származik?


És mikor száműznéd erre a szigetre a melegeket? Gyerekként, amikor ez kezd kijönni? Vagy a 18-dik szülinapjukon? Vagy amikor kijönnek? És ha nem jönnek ki a nyomás miatt, akkor fizeted majd a pszichológiai kezelésüket?

2022. okt. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
100%

Valószínűleg saját kudarcuknak élik meg. Ha faluról beszélünk, ott tuti még ki is beszélik a családot.

Biztos mindig voltak melegek, csak most már bevállalják nyiltan.

2022. okt. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
De egy szülőnek ez miért kudarc? Nem neveléstől lesz valaki meleg! Ez a génekkel érkezik.
2022. okt. 16. 21:24
 27/28 anonim ***** válasza:
94%

Értelmi fogyatékos embereket is dobjátok ki egy külön szigetre

A szőke, barna, fekete hajúakat is

Ki hány kg vagy hány cm magas azokank is kulon-kulon egyenek szigetek

Sot mind a 8 000 000 000 embernek legyen kulon szigete, ne is lassuk egymast igy legalabb nem lesz kikozosítés

2022. okt. 17. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
100%

Le írom az én helyzetemet

17 éves meleg fiú vagyok

Senki sem tudja rólam hogy meleg vagyok az egész családom homofób

És emiatt a barataimnak sem merem elmondani

Néha már azon gondolkodom hogy megölöm magam hogy senkinek ne okozak csalódást

Mert ez nagyon szar érzés hogy ha tudod hogy nem fogadnának el

Basszus ez nem betegség ha nem genetika nem értem hogy miért hiszik azt sokan

Kedves heterok képzeljétek el magatokat azonos neművel nekünk melegeknek ugyan az az érzés lenne mint a ellenkező nemmel


És most jöhetnek ezek a homofób válaszok


Istenem alig várom hogy legyen saját keresetem és el tudják költözni minél hamarabb hogy úgy éljem az életem ahogy én szeretném


Kedves homofób családok

Gondolkoztok el rajta mert lehet hogy a ti gyermeketek is meleg csak nemmmeri felvállalni pont az miatt mint én

2022. nov. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!