Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha szeretném...

Mit tegyek ha szeretném javítani anyámmal a kapcsolatom?

Figyelt kérdés
40 éves vagyok, úgy érzem mindig is utáltam anyámat. Sokat jártam pszichológushoz, de a mai napig nem oldódott meg ez a probléma. Úgy érzem nem tudom elfogadni őt olyannak amilyen, amiért ő sem tudott engem elfogadni sosem, és kb. undorral tud beszélni a dolgaimról.
2022. okt. 22. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Most jelen pillanatban milyen kapcsolatban vagytok? Szoktátok egymást keresni? Beszélgetni, találkozni bármi?
2022. okt. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne minden áron javítani, ha okkal nem jó?
2022. okt. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

persze beszélünk heti szinten, meg üzenünk. most is megyek neki segíteni...

Jó lenne nyugiban találkozni, beszélgetni.


Azért szeretnék javítani rajta, mert frusztrál nagyon mikor látom, h mások jajjj de szeretik az anyukájukat és ódákat zengenek róla

2022. okt. 22. 12:48
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én ugyanígy vagyok, mint Te, akár én is írhattam volna.

Én sem tudok kötődni (anyám sem tudott hozzám soha, nálunk megkoronázza még a dolgot, hogy a testvérem volt mindig - most is - az istenkirálynő).

Én már ebbe nem fektetek több energiát. Kéthetente egy telefon, aztán ennyi. Egy évben egyszer megyek (200 km).

Szerintem nem kell ezt bolygatni, bár ahogy kiveszem, Te rosszul érzed magad attól, hogy ilyen a kapcsolat. Nálad nehezíti az is, hogy sűrűbben találkoztok nyilván.

Nem tudom, mit lehetne ennyi év után tenni. De azt csak zárójelben jegyzem meg, el ne hidd, hogy mindenkinek olyan hű de szuper a kapcsolata az anyujával.

N/42

2022. okt. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Fejezd ki felé, hogy mit érzel, és, hogy szeretnél közeledni hozzá. Kérdezd meg, hogy mivel tudnál neki örömöt szerezni. És mondd el, hogy neked mi esne jól tőle.
2022. okt. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor legközelebb mikor segiteni méász probalj vele beszélgetni csak ugy siman.
2022. okt. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sokszor próbaltam.beszelni vele, de csak azzal jön hogy én tul érzekeny vagyok. Meg hogy sajnalja ő ilyen... nem tud valtozni.


Koszi a válaszokat! Látom másnak is van ilyen problémája. Sajnálom őt is. Nagyon nehez ez.

2022. okt. 22. 15:50
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk teljesen ugyanez van. Teljesen mások vagyunk és ő egyáltalán nem tudja elfogadni, hogy én olyan vagyok, amilyen. Ő elég durván depressziós, mindig minden rossz, egészségügyi problémái vannak, de anyagi gondjai nincsenek, apummal boldogan élnek (élhetnének, ha ő nem keresné mindig mindenben a rosszat). Ha nem mondok el valamit, az a baj. De ha pl megmutatom, hogy milyen fülbevalót kaptam névnapomra, akkor annyi a válasz, hogy és? Ez csak egy fülbevaló. Vagy tőle pénzt kaptam, feltétlenül mutassam meg,hogy mit vettem belőle. Megmutattam, 25 ezerért egy bőr táskát. Hát ő ezért biztos nem adott volna ennyi pénzt. Vagy vettünk egy használt autót a párommal,elmentünk megmutatni. Apum megnézte, anyum reakciója annyi volt,hogy ő nem ért az autókhoz, nem érdekli. Meg sok ilyen dolog van. Ha mondom,hogy ezek nekem rosszul esnek,annyi a válasz, hogy ő ilyen, így kell elfogadni. Tudja,hogy hülye, jobb is lenne, ha meghalna. Aztán csak sír. Megbeszélni nem lehet semmit. Szóval, bocsi, hogy hosszú lett. Együttérzek veled.
2022. okt. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
JA !! Kb ugyanilyen anyám. Mindent leszól. Csak az a jó amit ő gondol és csinál.
2022. okt. 22. 20:58
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, ezt nevezik passzív-agresszív viselkedésnek. Nem lehet mit kezdeni vele.
2022. nov. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!