Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Anyammal szeretnem...

Mit tegyek? Anyammal szeretnem ha jobb kapcsolatom lenne de o semmibe vesz. Szeretnek javitani rajta (tobb minden lent).

Figyelt kérdés

Anyam gyerek korom ota mindig engem szidott ha volt valami baja, ha elejtett egy tanyert akkor is kihivott, hogy leszidjon, mert en voltam a hibas. Akarmilyen problemaja van rajtam tolti ki a duhet. Miutan befejezem a hazi munkat vagy barmit amit meg kitalal vagy ker utana azonnal dobna ki a hazbol kuldene le a vilagrol, hogy ne lasson. A barataimat mindig elkuldte egy idoben senkit se engedett a kozelembe most meg engem szid ha nem megyek ki veluk. Vannak barataim de nekik sincs idejuk mindig kijonni velem, mikor anyam ugy latja jonak, hogy kidobjon. Sose volt meg pasim se, felek attol, hogy ha megismeri anyamat megutal vagy elhagy. Anyam igazabol nem is engedi, hogy legyen pasim. A multkor meg le is le*bizett mert fb-n belajkoltam az egy ismerosom kepet mert megkert ra. Mindig megcsinalok mindent amit mondd, ha kiborit valamit azonnal en kell feltoroljem, mert en csinaltam. Igazabol mar hozza szoktam, hogy minden amit o csinal az az en hibam. Tudom jol, hogy engem csak apam akart sot mikor kicsi voltam apam mindig mondta, hogy "csak en akartalak teged ne is foglalkozz anyaddal" de most mikor nincs itthon anyam mar addig szid ameddig nem tudok mast csinalni csak elbujni a hazban es sirni, hogy miert szulettem ide. Szinte csak szolganak erzem magam, ugy erzem, hogy anyamnak csak addig vagyok jo mig megcsinalom amit akar utana meg mehetek le a foldrol.

Mit tegyek, hogy vegre ember szamba vegyen es a lanyanak ne pedig egy szemetladanak? Sose ittam alkoholt meg megse kostoltam, soha nem cigiztem, soha nem volt pasim magyarul nem is eltem csak ugyni vagyok... A tanaraim mindjg peldanak hoznak fel anyamnak szuloertekezleten mindig megdicsernek, hogy milyen jo vagyok a barataim mindig megbiznak bennem es szeretnek. Anyam miert nem? Anyam miert nezz le mindig es egy utolso kutyakent tekint ram? Mit tehetnek ez ellen? Tudom, hogy ember vagyok es nekem is megvannak a hibaim, tudom, hogy en is sok mindenben hibazom. De anyam miert gondolja azt, hogy o hibatlan, es ha hibazik az is miattam van? Eddig tudtam kezelni igy-ugy ezt a helyzetet vakacioban foleg, 5ig mindent megcsinaltam amit mondott utana leptem le a bnoimmel de most mar nem tudok mert megkezdodott a suli es oket nem engedik ki annyira mert mindig pasik utan jarnak.


2013. okt. 27. 15:25
 1/3 acelsziv ***** válasza:

Nem gondolnám, hogy anyád valaha is megváltozik. Tudod: kutyából nem lesz szalonna - kivéve pár száz éttermet Dél -Vietnamban.

Mondd el a dolgot apukádnak, és kérd meg, hogy tegyen valamit. Nem tudom, hány éves vagy, de ha már elég nagy akkor szembe is szállhatsz vele és leugathatod a fejét.

Sajnos nekem is ezt kellett tennem apámmal 16 -17 évesen.

2013. okt. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát...anyukád elég nehéz eset. Nekem apám volt ilyen. De én sose akartam, hogy jobb legyen a viszonyunk. Miért ragaszkodsz egy olyan emberhez, aki nem szeret? Sokan mondják, hogy az ember azt bántja, akit szeret, de ez szerintem egyáltalán nem igaz, hanem épp az ellenkezője. Aki szeret, az sose bántana, mert az én fájdalmam sz övé is.
2013. okt. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors valaszokat.


17 eves vagyok. Probaltam mar beszelni anyammal de azt mondjak, hogy egy nonek mindig igaza van. Hat anyam is ilyen... Mindig neki kell igazat adni meg neki van igaza meg ilyenek. Apamnak mindig elpanaszlodja, hogy "ez a lany megint ba*za a fejemet nem megy el itthonrol" nem csinalok neki semmit mindossze a puszta jelenletemmel artok neki apam mindig beved mikor itthon van, egy heten min 1-2 nap ha nem megyek ki mert tul sok a hazi es nem fejezem be de mar akkor is az agyara megyek. Ket ev mulva pedig ugy nez ki, hogy elfogok koltozni csak szeretnem, hogy nekem is olyan jo kapcsolatom lenne anyammal mint a tesomnak. A tesommal van mindig lekotve anyam (mar nem velunk el de minden problemajaban segit) es en pedig felek attol, hogy miutan elkoltozok nem is nez ram tobbet ugy mint a gyermekere. Foleg miutan vele beszel felidegeskedik es ok nelkul ha hozza szolok, hogy "faj a labod" elkezd orditani ram. (volt egy sipcsont torese 3honapig en gondoskodtam rola apammal).

2013. okt. 27. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!