Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mik a szülő és a...

Szerintetek mik a szülő és a gyerek kötelezettségei egymással szemben?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, minthogy pl a szülőnek kötelessége etetni a gyerekét, de a gyereknek is kötelessége az iskolában a lehető legjobb teljesítményét hoznia.

Illetve ezekről van hivatalos lista?



2022. okt. 23. 08:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag a szülőnek az egészséges lelkivilagjhoz, érzelmi szükségletek megfelelő viselkedest kel tanúsítani. Szerintem nehéz meghúzni a határt, hogy mi fogadható el, mi nem.


Nem csak jogilag nezve:

Kritikát fogalmazhat meg, sőt szerintem szükséges is visszajelezni, ha valamit rosszul csinál a gyerek/fiatal.

Nehéz meghúzni, hogy hol a normális határ.


Nem a kérdezőre reflektál a írom, hanem kitalált példa. Ha a szülő nem takarít, csak a fiatal, a legkisebb hibába folyton belekötnek, az élet más területein is ez megy, rettegest okoz a gyereknek, nem elfogadható stílusban közli gyerekkel, kepessegenél többet vár el stb, akkor az egeszseges lelkivilaghoz szükséges nevelést nem biztosítja. Lehet ettől pszichés beteg a gyerek, lehet nem lesz az, de komoly kockázata áll fenn, akkor kötelezettséget szeg. Jogilag hol a határ, azt nem tudom. Szülőnek sem kell tökéletesnek lenni.

De ha a 20 évesfuatalnak C-PTSD-t állapotának meg, vagy mást, amire szakember azt mondja, hogy a szülők nagyban hozzajárultak, akkor az az emberileg elvarhatót nem tette meg. Ha a szülő is szemelyisegzavaros és minden ezzel magyarázható az más. De ha a szülő bedrogozik állandóan és emiatt ilyen, az emberileg kifogásolható.

Jogilag érzelmi bántalmazást sokszor nem ismerik fel.


Pl en szerintem nem voltam kiemelkedő családból, nem is szerettem volna. De egyértelmű, hogy sokat ártottak. Nem születtem érzékenyek, nem normál légkörben okoztak betegségét. Ez van, próbálom kezeltetni magam.

2022. okt. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hivatalos lista errl biztos hogy nincs.
2022. okt. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Aki jó nevelést kapott és szereti a szüleit, az mindenféle lista nélkül is érzi, hogy ha a szülő rászorul, akkor ő is igyekezzen ellátni őt, látogassa, ha beteg lesz, esetleg lakjon vele, vagy vegye magához, de ne dugja be intézetbe. Mert az embertelenség, legfeljebb, ha az illető magától oda akar bevonulni.
2022. okt. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
15.35-ös, nem értek veled egyet. Én egy olyan 60 év feletti szülő vagyok, akinek már felnőtt gyerekei vannak, jó nevelést kaptak, de ha úgy alakulna az életem, hogy nem tudnám idős koromban ellátni magam, nem várnám el egyik gyerekemtől sem, hogy feladják a saját életüket és engem gondozzanak 0-24 órában. Az a szülő, aki ezt elvárja, önző. Nyilván teszek érte, hogy ne egy elfekvőben kössek ki, de tisztában vagyok azzal, hogy a gyerekeimnek nem az lesz az életfeladata, hogy engem pelenkázzanak, mosdassanak majd.
2022. okt. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Senior Séf ***** válasza:
100%
Megette a fene, amikor a kötelezettségekkel kell előhozakodni. Alapesetben a szülő huszonévig megszűnik a saját életét élni, és a gyerek életét éli. Ő tölti ki minden gondolatát, aggodalmát, szeretetét, céljait... mindent! Jegeli a saját terveit, félretesz mindent, ami nem a gyermek érdekeit szolgálja. A gyerek meg...? Jó esetben dolgozik benne egy egészséges mértékű megfelelési kényszer, és aszerint él.
2022. okt. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!