Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sajnos az én életem nem...

Sajnos az én életem nem fenékig tejfel apám felől. Nem jövünk ki egymással. Annyiszor meg bántott el hordott minden k***** nak meg még sorolhatnám. Bármit is teszek soha nem leszek neki jó. Kérdezem sokszor magamtól hogy mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Csak akkor vagyok jó neki ha segíteni kell rajta. Elhord mindenkinek, ki beszél. Úgy mondja el a dolgokat hogy mindenki engem hibaztasson. Úgy állít be hogy én vagyok a szar ő meg az áldozat. Pedig mindig segítettem rajta és sokszor meg sem érdemelte volna. Persze csak addig vagyok neki jó utána kezdi megint a mocskolódást. Pedig sokan tudják hogy milyen rossz a természete mégis őt sajnálják. Mivel egy házban lakunk ami az enyém is úgy döntöttem hogy külön megyek mert így nem lehet élni. Inkább a ház részemről is elmondok.De persze vannak olyanok hogy egyből de akkor mi lesz apáddal. Mert úgye nem sok nyugdíjat kap. Mások akik mellettem állnak és jól tudják hogy milyen az öregem azt mondják legalább megtudja hogy ha el megyek. Én segítek rajta a legtöbbet mégis a többi testvéremet nézi többe. Akik apám mellett vannak pl a testvérei mindig mondják de hát apád segíteni kell rajta. Jah én meg erre azt mondom attól hogy apám nem jogositja fel arra hogy el hordjon mindennek, köpjön hogy ennyi be sem néz mert sajnos volt már rá példa. Nem csak olyankor kell velem kedvesnek lenni ha valami kell vagy valamit kell neki csinálni. Már nagyon elegem van. Egy szülőnek ne csak akkor kelljen a gyerek ha valami problémája, majd a gyerek megoldja címmel.Úgy vagyok velem nem fog érdekelni ki mit mond itthagyom. Legalább rádöbben arra hogy ezt mégsem így kellett volna. Ha nem és tovább folytatja a mocskolódását akkor megérdemli a sorsát. Nem fogom tovább sajnálni.

2021. aug. 6. 00:00
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Itt most mi a kérdés? De amúgy megmondhatod mindenkinek, hogy neked van saját életed, felnőtt vagy, azt csinálsz amit akarsz. Márpedig nem érzed jól magad ezért elköltözöl. Ebbe senki másnak nincs beleszólása, ne sajnálj mindenkit, meg agyalj rajta annyit, csináld azt amitől neked lesz jobb életed, mert a sajátodat éled és nem másét.
2021. aug. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
bocsi, mi a kerdesed?
2021. aug. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Probald akkor most leirni, hogy mi si a kérdés?
2021. aug. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem költözz el mielőbb.

És ha megteszed, akkor mindenkinek joga van emiatt megsértődni, neked pedig jogod van mindezt figyelmen kívül hagyni.

2021. aug. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 1Léna ***** válasza:
100%

Szomorú és nehéz helyzet. Apád kisebbségrendű érzéssel küzdhet. Neki szüksége van segítségre, ugyanakkor zavarja, hogy te képes vagy problémákat megoldani, ezért a bántó szavaival, próbál lehúzni a saját szintjére. A panaszkodásaival a kívülállók együttérzését, sajnálatát váltja ki. Akik nem ismerik a te oldalad azokat meg is téveszti ezzel.

Lelki problémáit kellene kezeltetni, ami hasonló esetekben abba ütközik, hogy ő nem ismeri el, hogy segítségre van szüksége. Úgy látja másokkal van a probléma és ő látja helyesen a dolgokat.

Tedd azt amiben a szívednek békessége van. Sajnos van akinek nem tudunk segíteni, nem tudunk megfelelni. Vagy segítesz neki nem törődve azzal mit mond rád ( úgy értékeled a szavait, hogy nem tudja mit beszél mert a "betegsége beszél belőle") Vagy elmondod neki, hogy mennyire fáj neked ahogyan beszél veled-rólad (próbálj csak az érzéseidről beszélni, ne vádold. Ezt megfogalmazni nagyon nehéz, ezért gondold el előre mit mondasz. Ha vádolod egyből falat emel és támadni fog.) és ha ezen nem válzoztat akkor elválnak útjaitok, mert nem tudod ezt így folytatni. Ezzel megadod a lehetőséget arra, hogy felismerje a problémát, és keresse a megoldást. Kicsi az esély, de meg lehet próbálni. Őszinte együttérzésem.

2021. aug. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is kb ez a helyzet volt.

Nem tudom hány éves vagy, de ha tudsz költözz el.

Egy idő után megtanulod, hogy nem fog érdekelni apád... Ő meg rájön, hogy mit vesztett vagy nem, de ez az Ő baja.

2021. aug. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy kapcarongy vagy... 0 önbecsülésed van. Ezt alapvetően a szüleidnek köszönhető. Viszont amíg nem szakadsz ki ebből, nem is lesz változás. Költözz el, csukd rá az ajtót és ne is nyisd ki újra.
2021. aug. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!