Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálják ezt velem a...

Miért csinálják ezt velem a szüleim? Mit tegyek ellene? 16f

Figyelt kérdés
Egész nyáron nekem kellett végezni a házimunkát, míg 12 éves húgom és 10 éves öcsém azt csinálhatott, amit csak akart. Nekem kellett mindennap megteríteni, leszedni az asztalt, felmosni, felseperni, az evőeszközöket elmosogatni, a ruhákat berakni a mosógépbe, kiteregetni stb. A fennmaradó időmben pedig tanulnom kellett a szobámban. Azt mondták, ez a büntetésem az évvégi fizika 3-asomért. De közben az összes többi tantárgyból 5-ös lettem, a tesóim pedig több tárgyból is 4-esek. De mivel mindkét szülőm fizikatanár, őket csak ez érdekli valószínűleg.

2022. okt. 25. 15:02
1 2 3 4 5
 1/46 anonim válasza:
63%

"Azt mondták, ez a büntetésem az évvégi fizika 3-asomért."


Akkor mi a kérdés?

2022. okt. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon sajnálom, ismét egy szomorú családi történet. És itt is már a gyerekkori traumák megjelennek. És semmit nem tudunk tenni ellene. A szüleid egyszerűen rosszul vannak edukálva. Elvárják, hogy ugyanazt tedd le az asztalra, amit ők. Rossz szülők. Amint felnőtt leszel, költözz el, közben keresd fel az iskolapszichológust, mert rettentő nagy károkat okoznak az ilyen szülők és több év a terápia.
2022. okt. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
46%

Hát a fizika nekik presztízs kérdés. Szégyenlik, hogy neked ennyire nem megy. Ez azt jelenti, hogy ők rossz szülők, rossz tanárok. Mivel ezt beismerni elviselni nehéz, bűnhődnöd kell.

De nem a legnagyobb kín azért az életben, ami érni fog.

Ha nem lennének fizika tanárok, akkor arra akarnának csak ráébreszteni, hogy ha nem tanulsz, akkor mosogató, vagy ilyesféle egyszeri munkás lesz belőled, amit ők nem tartanak számodra megfelelőnek.

2022. okt. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
21%

A szüleid csak jót akarnak. Ha nem fogod fiatal fejjel megtanulni a fizikát, akkor majd olyan hülyén kell leélned az életedet, amint azt egy átlagos magyar állampolgár teszi:


https://www.youtube.com/watch?v=tLyXJzVNPu0

2022. okt. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
7%
Tehát ahogy az utolsó is teszi.
2022. okt. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem egy majdnem kitűnő tanuló a leírtak alapján tudja a választ.
2022. okt. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
41%
Ha a többiből ötös vagy, akkor nem túl ügyesek. A nevelés egyik fontos eleme az, hogy együtt kideríteni, hogy te miben vagy jó. Ha mindenből hármas lennél, akkor jobban megérteném ezt a büntetést. Bár nem mindenki zseni és egyszerűbb munkákra is kellenek emberek. Próbáld meg ezt megbocsájtani nekik, egyik szülő sem tökéletes, te sem leszel az! :-)
2022. okt. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
81%
Mert egy hármasért be kell zárni egy gyereket egész nyárra, akkor majd ötös lesz fizikából? Ezt ti komolyan gondoljátok? Ezeknek minek gyerek?
2022. okt. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
84%
Ez tényleg elég sz.r és traumatizáló, velem is ezt csinálta apám, csak én voltam a kisebb testvér, ráadásul lány, nekem robotolnom kellett egész nyáriszünetben, bátyám meg azt csinált, amit akart. Ennek tényleg pszichológus és terápia lesz a vége, úgyhogy a többi hozzászóló helyében nem tapsolnék a szülőknek.
2022. okt. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
77%

Kettesnek, hármasnak, kilencesnek igaza van teljesen. A.sok ostoba állat leszavazta. Nagyon buták a szüleid, 18 évesen lépj meg.


Egy tanár, 44

2022. okt. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!