Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők számára miért elfogad...

A szülők számára miért elfogadhatóbb egy öntudatlan csecsemőnek fülbevalót szúratni, mint az, amikor ugyanez a gyerek kamaszkorában szeretne bármi egyéb testékszert önszántából?

Figyelt kérdés

És most tök mindegy, hogy plusz x fülbevalóról beszélünk, vagy egyéb piercingekről.

A környezetemben azt látom, hogy sok szülő, aki a gyerekre picibaba korában csináltatott egy-egy lyukat a fülére, az később ellenzi, ha a gyerek ilyesmit idősebb korában, önszántából szeretne. Holott egyébként ugyanannyira semmire sem jó az első pár fülbevaló, mint egy piercing, csak esztétikai funkciót lát el.

Akkor miért rosszabb, ha ilyen esztétikai beavatkozást önszántából szeretne a viselője? Miért ennyire elfogadhatatlan sok szülőnek?


2022. okt. 31. 21:09
1 2 3
 11/23 Darius- ***** válasza:
38%
Ez a piercing szerinted biztos esztétika ? Mert én ugy vettem észre, hogy legtobbnek koztuk nekem is ez nem esztétika, hanem folosleges torzitas. Felfoghato kifejezoeszkozként. Alapbol azt mondom mindenki maganak akarjon tetszeni elsosorban, miutan nagykoru lett valaki, eldontheti. De ha ilyent akarsz, akkor az a tarsadalom tobbségének visszatetszo lesz, tudd.
2022. okt. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
49%
Ilyenek ezek a társadalmi elvárások...
2022. okt. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
53%

Attól függ, mit, mikor és hova akar az a gyerek.

Ha 16 èvesen akar csomó mindent az arcába, nemet mondanék, mert jó esély van rá, hogy megbánja, a lyuk meg marad ahol van.

Sokszor szerintem jót akar a szülő, én pl örülök, hogy nekem nem engedték ezeket.

2022. okt. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
85%

A kontrollról szól az egész.


Nem esztétika. Nekem is ki lett lyukasztva a fülem, ó de király. Alig vártam, hogy kivehessem a fülbevalót, mert utáltam. Olyan 4-5 éves koromtól kezdve, de "jaj, így leszel csajos"... hát nagyon nem.


Aztán 14 évesen kiszedtem, és egészen 29 éves koromig nem is hordtam.


Semmi értelme nem volt, mert gyerekként sem kedveltem.

2022. nov. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
90%
Én nem lyukasztattam ki a gyerek fülét. Az apja akarta, de én kitartottam, hogy hadd döntse el ő. 6 évesen akart fülbevalót, mivel ő akarta, engedtem. Később akart még két lyukat a fülébe, azt is engedtem. Ennél többet majd akkor csináltathat magára, ha elmúlt 18. Nem a "hatalom" miatt, hanem azt szeretném, ha megfontolt döntést hozna, most még kamaszkorában tényleg hétről hétre változik az ízlése.
2022. nov. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
51%

Ezt a kérdést fel tettem már en is anyámnak.


Még a kórházban kiszuratta a fülem. Aztán világ életemben nem hordtam fülbevalót, mert arany/ezüstöt/orvosi fémet nem vett, csak vagy gagyi kinait, vagy műanyagot, amitől 2 nap alatt be is gyulladt a fülem.


Szurattam 18 évesen köldök és nyelv pc-t. Vagy 1 évig hallgattam, hogs mekkora hülye vagyok.


Ekkor tettem fel a kérdést, hogy mennyivel másabb, mint a fülben? Amit en nem is akartam?!

Az volt a válasz, mert ez nekem hirtelen fellangolás, feltűnni akarás.


30 vagyok, 2 gyerekkel. A mai napig megvannak.


Lányom 1 éves. Neki nincs kiszúrva a füle. Majd ha ő kéri. Ahogy akár egy pc-t is.

2022. nov. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
11%

Én 18 éves kora után engedtem plusz 2 lyukat a fülébe. Ha nem engedtem volna, akkor is megcsináltatja. Azóta eltelt 15 év. Kisgyereke van és vezető beosztásban dolgozik. Megbánta a lyukakat a fülében, mint a kutya, amelyik hetet kölykezett. De ezt visszacsinálni nem lehet.

Ja igen. És a köldöke mellé varrt tetkó is jól mutatott a terhesgondozáson és császármetszés közben :)

2022. nov. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
82%
A lyuk simán benő. Császáron meg nem modellkedett, wtf. Nem az volt a fontos, hogy ő is meg a baba is egészséges legyen?
2022. nov. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

A legtöbb piercing alapesetben csak olyan nyomot hagy maga után, ha kiveszi az ember, mint valami kitágult pórus. Az azért nem egy hű de nagy súlyú beavatkozás. (Pont ezért hagytam ki a körből a tetoválást és a fültágítót,mert annak nagyobb és tartósabb nyoma van.) De például egy septum piercinget is szeretnek megtiltani a szülők, aminek amúgy abszolúte semmi lényegi nyoma nincs, mert az ékszerrrel járó lyuk mind két oldala az orrlyukban helyezkedik el.


#11 Aminek nincs gyakorlati haszna és csak külsőt változtat, az esztétikai dolog. Az, hogy ezen belül kinek mi tetszik, az más kérdés, de ez szimplán szubjektív vélemény.

2022. nov. 1. 14:35
 20/23 anonim ***** válasza:
58%

Mert az emberek ennyire hülyék. Gondolom ezt akartad hallani. Babafülbevaló=cuki, piercing=fúj rossz.

Én egységesen undorítónak tartok minden testlyuggatással járó ékszerezést.

2022. nov. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!