Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyerek hibája, ha nem akar...

A gyerek hibája, ha nem akar minden este kötelezően telefonon beszélni az apukájával?

Figyelt kérdés

Az apuka személyesen alig találkozik vele (megtehetné, lenne rá módja is, ideje is), viszont minden este felhívja kb 5 percre. Mindig ugyanazokat a kérdéseket teszi fel, és mindig kb 5 percig tart a beszélgetés. Volt z is többször, hogy a gyerek szeretett volna elmesélni dolgokat, tovább beszélgetni, de az apuka megszakította a beszélgetést, hogy most már mennie kell (nem dolgozik ilyenkor, elméletileg nincs semmi, ami miatt ne tudna tovább beszélgetni. Max. olyasmi, hogy időközben elkészült a vacsora náluk).

Ez viszont a ritkább, mármint, hogy szívesen beszélget a gyerek, inkább kötelezőnek fogja fel, és többször volt már vita, hogy nem akarta felvenni a telefont, amikor hívta az apuka.


2022. nov. 4. 16:30
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
(10 éves lányról van szó)
2022. nov. 4. 16:32
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen az apja hibája.
2022. nov. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
21%
Most te ki vagy, és mit vársz a gyakorikérdések válaszaitól?
2022. nov. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
96%

Ha tényleg csak ennyi van, akkor teljesen nyílvánvaló, hogy az apa hibája, legyen érdekesebb és legalább ne sajnálja tőle az időt, hallgassa meg.


Szerintem a gyerek amúgy sem hibás sose...

2022. nov. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
3: Miért számít, hogy ki vagyok? Kíváncsi vagyok a véleményekre, hogy egy kívülálló hogy látja ezt a szituációt, azért tettem fel a kérdést.
2022. nov. 4. 16:41
 6/31 A kérdező kommentje:
Azt, hogy melyik szereplő vagyok a sztoriból, vagy hogy miért tettem fel konkrétan ezt a kérdést, azért is nem részletezném (egyelőre), mert nem akarom befolyásolni a válaszolókat.
2022. nov. 4. 16:44
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem lehet semmilyen ügyben hibás a gyerek. Ha az anyuka megadja a lehetőséget, biztosít eszközt, időt stb és apunak hamar lerázza a kislányt, az szégyenteljes apukára nézve. Ráadásul itt már odáig eljutott a kislány, hogy ezt észrevette, és meg is fogalmazza, hogy erre nincs szüksége. Tehát apuka jópárszor eljátszotta ezt. A gyerekek türelmesek, megértőek, de nem végtelenségig. Apuka nagyon kihúzta ezt sajnos...
2022. nov. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. nov. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
92%
Egyértelműen az apa a hibás. Mi értelme eleve az ilyen programozott, öt perces bájcsevejeknek? "Szia, hogy vagy, minden okés, na, az szuper, nálam is, legyél jó, puszi, szia." Pfej, hányinger, mennyire semmitmondó az egész.
2022. nov. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
78%
"Kíváncsi vagyok a véleményekre" Ha ez alatt azt érted hogy szidatni akarod az apát- aki a gyerek elhanyagolásában egyértelműen hibás- akkor ja, kiváncsi vagy. Az a szép az egészben hogy az idegenek véleménye totál semmit nem fog változtatni a szitun, úgyhogy inkább az apával kéne beszélned, nem idegenektől várni hogy fröcsögjenek.
2022. nov. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!