Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is megszabják a szülei...

Másnak is megszabják a szülei mennyit legyen kötelezően a kutyával (vagy valamilyen háziállattal)?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy nem szeretek a kutyával lenni, csak azt nem szeretem hogy kötelező. Egy kutyánk van, amúgy kinti, szóval nem azért kell kint lenni vele, hogy szabadlevegőn legyen, mozogjon, mert azt tud napközbe is. Egy órát mégis kint kell legyünk, sétáltatni, vagy futni, vagy feladatokat csináltatni vele. Két tesóm van, azt mondták a szüleim, hogy nekik mindegy ki mikor, vagy hogy de valamelyikünk mindig foglalkozzon a kutyával. Míg ők nem szoktak. Ebből az van, hogy általában én vagyok vele a legtöbbször. 3 napot. Míg a tesóim 2-2t.

Nem hülyeség ilyeneket megszabni szerintetek? Vagy akkor miért nincsenek ők is vele, vagy miért nem nézik mit csinál a két tesóm? Az egyik pl. mindig csak elmegy vele sétálni. Míg az ápolása mindig rám marad!


2013. ápr. 24. 17:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ki akarta a kutyát?
2013. ápr. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mindenki akarta a kutyát. A tesóim ugyanúgy mint én. A szüleim sem ellenkeztek
2013. ápr. 24. 17:59
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted a kutyát foglalkozol vele. Ez a legnagyobb problémád? Hogy foglalkozni kell egy kutyával, amit Te is szerettél volna....Ennyi bajod legyen csak az életben.
2013. ápr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
De nem mindig van kedvem hozzá. Amikor meg van, akkor ki tud menni valamelyik tesóm. Az nem is gond, hogy ketten vagy hárman vagyunk, de utána másnap meg azt mondja mindkettő hogy ő tegnap volt, nem megy. És nekem kell menni. Az a bajom hogy muszáj, kell.
2013. ápr. 24. 18:09
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Rá akarnak nevelni a felelősségre! Nem lehet valamit csak úgy megunni, és eldobni! hány éves vagy?
2013. ápr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Plüss kellene nektek vagy halak....válaszoló van vagy 14 éves és felháborodott most, hogy valamit csinálni kell nem csak a gép előtt ülni. Remélem felnőtt korodban 12 órát dolgozol majd, és rájössz, milyen jó dolgod is volt...
2013. ápr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az élet már csak ilyen. Muszáj élni! dolgozni kell! Majd rájössz,h semmi nem úgy van,ahogyan most képzeled! Ha mindeni azt csinálná az életbe, amihez kedve van,akkor már rég éhen halt volna az emberiség..
2013. ápr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk pont ezért nem engedték a szüleink anno, hogy hirtelen fellángolásból, és mert "cuki" legyen kutyánk. Mert tudták, hogy amikor tini lesz a gyerek, már nem lesz ideje és kedve kutyázni, és akkor az a szegény vagy teljesen magára marad, vagy a szülőkre.

Igazuk volt, utólag nagyon hálás vagyok, és így alakult: tényleg nem lett volna kedvem minden nap kutyázni. Sajnos ez van. Most már felnőtt vagyok, lehetne, ha akarnék, de már én magam is azt mondom, hogy erre se időm, se energiám.


Nektek van, hát foglalkozni kell vele. Mindenkinek.

2013. ápr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem a gépezésről van szó. Azt amúgy is csak akkor tudok ha tesóim nincsenek itthon, mert csak két gép van. Tudom hogy nem mindig az van amit akarok. Suliba kell járni, itthon tanulni, takarítani. Ezeket sem akarom de csinálom. A kutyázás viszont más. Ahhoz van kedvem, csak nem mindig. Akkor akarok vele lenni ha tényleg vele akarok lenni.

Amúgy 12 vagyok.

2013. ápr. 24. 18:21
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem sajnállak meg attól, vannak amit neked is meg kell csinálni! Kész p!csa, meleg-málé kell. Ilyen idősen volt egy kutyám nekem is...nem rinyáltam hogy törődnöm kell vele...mai fiatalok...komolyan valami interaktív állatka kell nektek csak. És fel van háborodva?! Szállj magadba kicsi szívem, és tanulj, segíts otthon, foglalkozz a kutyáddal. Az élet nem kívánságműsor. REmélem nem szakadsz meg attól a komoly fizikai munkától amit egy kutya fésülése jelent...
2013. ápr. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!