Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok tenni az alkoholista...

Mit tudok tenni az alkoholista lányommal?

Figyelt kérdés
Nagykorú lányom 1 éve kemény alkoholista, már minden nap megiszik 1.5- 2 üveg bort. (Egyébként kisebb nagyszülői örökségből van pénzze italra.)Igy azzal nem tudom megfogni, hogy nem adok neki pénzt.Minden reggel megígéri, hogy "mai naptól nem iszik".Többször mentőt hívtam.Bevitték toxikologiára,másnap kiengedték.Ő nem akar elvonókúrára menni,mert "be akarja fejezni az iskolát.", 12.-es.Így viszont képtelen tanulni.Elég rosszak a jegyei.Van egy 17 éves lányunk, ő is szenved lelkileg a nővére alkoholizmusa miatt. Arra gondoltam, hogy a gyámhatósághoz fordulok.De ők tudnak esetleg segíteni vagy rosszabbat teszek,ha magamra csődítem őket? Tanácstalan vagyok.Arra is gondoltam, ha gyámság alá helyezem a lányom, beküldhetem kényszer elvonókúrára? (Trollok kíméljenek, rendes dolgozó család vagyunk.Nem tudom hogy szokott rá a lányom az italra, a családban nem volt alkoholista😔 Sokáig dugdosta az italt a házban,zugivó volt, később jöttünk rá).

2022. nov. 6. 15:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/131 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos semmit. Amíg nem látja be hogy gond van. Neki kell akarnia. Legfeljebb ki rakhatod.
2022. nov. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/131 anonim ***** válasza:
88%
Kell hogy legyen valami oka, valami trauma ami miatt rosszul érzi magát…
2022. nov. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/131 anonim ***** válasza:
35%
Ha a gyámhatósághoz fordulsz, azzal csak azt éred el hogy többet fog inni. Hiszen ott nem olyan körülmények vannak ami egy alkoholistának szüksége van. Esetleg kérdezted már tőle miért iszik? Lehet az otthoni dolgok amin tudsz/tudnál segíteni. Ülj le vele beszélgetni kérdezd meg miben tudsz neki segíteni, ha éppen be lesz borozva, és lány, akkor megered a nyelve. Ha nem beszél, akkor fordulj az Ember barát alapítványhoz. A lényeg hogy de gyám alá helyezd, mert ezzel csak rontassz a helyzeten. De át akard másnak adni a problemat, hanem oldjátok meg. Egy családként
2022. nov. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/131 anonim válasza:
88%
Próbáljatok meg pszichológust esetleg, valószínű hogy lelki oka van
2022. nov. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/131 anonim ***** válasza:
95%

Ha nagykorú, akkor hogy jön képbe a gyámhatóság...???


Felnőtt ember, mit csinálnának vele?

2022. nov. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/131 anonim ***** válasza:
59%
Mond meg neki , hogy a máját tönkre teszi,sok kàros hatása lesz a jövőbe,amire majd később rájon
2022. nov. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/131 anonim ***** válasza:
84%
Nagykorú, nem játszik a gyamhivatal, max arra jutsz vele, hogy a kiskorut kiemelik a családból. Kozlod a gyerekeddel, hogy ha megegyszer iszik, kirakós otthonról és így is teszel.
2022. nov. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/131 anonim ***** válasza:
32%

"Kell hogy legyen valami oka, valami trauma ami miatt rosszul érzi magát…"


Persze, mindig kell hogy legyen, és leginkább a szülő kell hogy az ok legyen. Mert az, hogy egy gyerek magától csináljon ilyet, az ugye lehetetlen. 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

2022. nov. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/131 anonim ***** válasza:
2022. nov. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/131 anonim ***** válasza:
23%
"A SZERHASZNÁLÓ GYEREK A CSALÁD ELAKADÁSÁT IS JELZI” – Vagy inkább azt jelzi, hogy a gyerek úgy dönt, ahogy akar.
2022. nov. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!