Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen együttélési szabályokat...

Milyen együttélési szabályokat hoznátok ebben az estben?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy házaspárként (még nincs gyermekünk) a feleségemmel és apukámmal fogunk (bizonytalan ideig) együtt élni a mi házunkban. Külön háztartásunk volt 7 évig, de most össze kell költöznünk (elsősorban anyagi okok miatt). Elég jónak mondanám a jelenlegi a kapcsolatunkat, de sajnos úgy érzem, hogy vannak a múltban fel nem dolgozott sérelmek, bántások amiket tett ellenem amikor még gyerek voltam, a nővérem sajnos alkoholista, de őt mai napig is jobban szereti, pénzzel támogatja, amikor apának kellene félre tennie saját magának, hogy rendeződjön az anyagi háttere. A testvéremen nagyon sokszor próbáltunk segíteni, de nem akar változtatni az életén, mindenkit kihasznál. Kérhetem apámat, hogy ne támogassa a testvéremet, hanem magának gyűjtögessen? Milyen szabályokat lehet hozni, hogy mindenkinek megfeleljen? Akinek van hasonló tapasztalata szívesen olvasnám.

2022. okt. 5. 14:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

A megnövekedett házimunka ne a feleséged nyakába szakadjon. És ne támogassa az alkoholista gyerekét.

Nyilván egyik feltétel se fog teljesülni

2022. okt. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Amíg ilyen "a nővéremet jobban szereti" tipusú sérelmeid vannak, addig nem jósolok ennek nagy jövőt. A békés egymás mellett élés érdekében érdemes letisztázni az anyagiakat, ki mit fizet, mennyire akartok együtt enni, együtt tévézni, ki milyen feltételekkel fogadjon vendéget ilyenek. De hogy a nővéredet mennyivel támogatja, ahhoz semmi közöd akkor sem, ha nálad lakik.
2022. okt. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Hat ebbol nem fog semmi jo kisulni. Apad a noveredet tamogatja,pedig neki sincs penze, a budos eletben nem fogtok kulon koltozni. Sot, meg az alkoholista novered is elobb-utobb majd nalatok kot ki.


Apad menjen a noveredhez inkabb, ha ugyis o a kedvenc.


Kerhetni barmit kerhetsz tole, de betartani nem fogja.

2022. okt. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem költözne hozzám így, az biztos. Oldja meg. Ha a noveredet tudja anyagilag támogatni, akkor nincs akkora bajban.
2022. okt. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Hacsak nem akarod, hogy a feleséged hamarosan lelépjen (mert ilyen családi légkörbe normális nő nem szül), bele se menj az összeköltözésbe. Olyan nincs, hogy nincs más út. Főleg ha testvéred is van.
2022. okt. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem se ideiglenes az összektözés. Most könnyebb helyzetbe került ezért is fogja a nővéred et tovább támogatni. Hosszútávra számolj. De ezt tudtad mikor összekoltöztetek. Mit beszéltetek meg? Hogy összeszedi magát a jövő télre higy vissza tudjon költözni? Ha nem akkor ezt beszéljétek át. Azt higy ő ezt hogyan csinálja azt ő eldonti. Pl tamogathatna kevesebbel a nővéredet. Igazából most már van közöd hozzá mivel veletek lakik. Ha lesz gyereketek majd kell nektek a saját légtér.

A többi sem lényegtelen, mint pl takarítás, vannak férfiak akik elvárják higy a nő takarítson. Nem tudom hogy milyen apukád. Az aposodnak a feleséged a menye, nem a házvezetőnője. Ezt az elején mindjárt meg kell beszélni. Pl mindenki maga után mosogasson, fürdőszoba takarítása felváltva..

Remélem nem lesz gond. Bár az a tapasztalatom hogy az együttélés sosem olyan mint amikor látogatóba megyünk.

2022. okt. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Még külön lakunk, jövő hónaptól költözik hozzánk.
2022. okt. 5. 15:33
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Én feltételnek szabnám, hogy az én égiszem alól nem pénzeli a nővéremet. Ha jó, akkor jöhet, ha nem, akkor oldja meg az életét, ahogy tudja.
2022. okt. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Költözzön a nővéredhez.

En ezt nem csinálnám, hogy bizonytalan ideig. Legyen egy terv, hogy mikor sikerül ismét különmenni.

2022. okt. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj de ha jobban szereti nővéredet akkor mért nem hozzá költözik??nem értem de téged sem ha nem szeret mit akartok egymástol?nem akarlak elkeseriteni de hiába futsz a szeretetéért
2022. okt. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!