Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Havi nettó 300as fizetés...

Havi nettó 300as fizetés esetén korrekt úgy beleadnom 70et a családi kasszába ha csak ritkán segítek a házimunkában?

Figyelt kérdés
2022. nov. 6. 21:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez összetettebb dolog. Ha leadsz 70-et úgy, hogy a szüleid nagyon rosszul állnak anyagilag, te meg a maradékot elszórod másra, akkor az úgy nem korrekt.

De ha mondjuk önerőre gyűjtesz,spórolgatsz, szüleid tudnak anyagilag támogatni ebben, akkor ez így korrekt összeg. Szerintem.

2022. nov. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
38%
1-es, ha a szüleinek 70 ezerbe “kerül” havonta, nem többe, akkor miért adna bele többet, csak puszta segítségként? Mármint persze adhat, de elvárni nem lehet, és szülőként nem is várnám el, hogy a fiatal, még a saját életét építő gyerekem segítsen engem.
2022. nov. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
#2 azt nem taglalta a kérdező, hogy mennyit eszik otthon, stb, csak feltételeztem, hogy valamivel azért többe kerül, ha számoljuk a rezsit, meg ha mindig otthon eszik, otthonról visz ételt. De jogos.
2022. nov. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
97%
Te tudod mennyit fogyasztasz, de mivel te is ott élsz, illene elvégezni a rád eső házimunkát. Az hogy fizeted a költségeidet, nem azonos azzal hogy szállodában élsz: a családod nem személyzet akiknek a te ellátásod a munkájuk. Hetvenezer meg a mai árak mellett... ma hagytam ott úgy 16000 forintot a boltban, hogy semmi extrát nem vettem, csak a szükségeseket. Tehát semmi nasi, csak zöldség, hús, rizs, mosószer, levestészta, higiéniai cuccok, abszolút semmi más.
2022. nov. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az összefüggést, mi köze van a házimunkához annak, hogy állod otthon a saját költségeidet? Te úgy gondolod, hogy ezzel a hatalmas összeggel egyúttal már kifizetted a "személyzetet" is? Igazán nagyvonalú vagy...
2022. nov. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ, mire adsz ennyit?

Ha csak rezsire, akkor korrekt, ha kajára is, akkor min. a duplája indokolt.

2022. nov. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
96%
Ha szüleidnek így jó akkor jó, tölük kérdezd emg.
2022. nov. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
67%

2


Mondjuk azért, mert egy albérlet manapság 100 alatt nincs rezsivel együtt?


A 70 ezer forint még mindig ló.asz összeg egy lakhatásért. Ha elmész albérletbe ez inkább a duplája, takarítani pedig ott is kell és a hűtőt sem tölti fel senki neked.

2022. nov. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó akkor miért nem kérdezzük meg mennyibe kerülne bérelni az ingatlant ahol laknak és osszuk el annyi fele ahányan ott laknak? van egy tippem hogy megközelítőleg sincs 100 ezer mellesleg szerintem felnőtt dolgozó emberre nem kell mosni és a kajáját is magának veszi

Amúgy nem értem az ilyen "szülőket" minek csinálnak kölyköt ha ilyen fillérbszóak?

2022. nov. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%
Már ha magának veszi aki a szüleivel él.. És de, a felnőtt ember cuccai is mosva vannak, viszi a mosószert, energiát, vizet. Egyik sincs ingyen. Az meg vicc hogy fillérbaszásnak nevezed ha elvárják hogy egy dolgozó felnőtt ne velük fizettesse ki a dolgait.
2022. nov. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!