Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit csináljak...

Szerintetek mit csináljak ebben a kínos helyzetben?

Figyelt kérdés

Szóval a szüleim kitalálták hogy menjünk el együtt, nagycsaládilag, nyaralni augusztus közepén. Vagyis ők ketten, nővéremék, mi a párommal és anyu tesójáék, meg az ő két gyerekük családostul, ez összesen 15 ember ebből 3 gyerek. Azt kell tudni hogy a családban eddig is feszült helyzetet okozott az, hogy én és a párom nem keresünk annyit mint a többiek, mivel ők már mind diplomás emberek, de mi csak egyetem mellett dolgozunk, így nyilván összeségében kevesebbet is tudunk, meg nem a diplomás bérminimum felett keresünk. Mi otthon leültünk és kiszámoltuk hogy mennyi az a maximum összeg amennyi nekünk belefér nyaralás címszó alatt (mivel mindenki a saját részét fizeti). Konkrétan ha étteremben együtt eszünk 3 vagy 4 felé szedetjük szét a számlát mert mindenki maga fizet. Mikor anyuék elkezdték mondani a terveket, meg hogy hova megyünk miket nézünk még enyhén szólva sokkot kaptam az áraktól és ismét elmondtam anyunak hogy nekünk ez az összeg a max, ennyi, nincs több. Közölte hogy mindent ő akar csinálni bízzam rá, ő mindent megold. Mondta hogy persze persze, belefér a pénzbe, nyugodjunk meg, vegyük ki a szabit, stb.

Na anyu ma elküldte a végösszeget amennyi ránk esik, és ez a 1,5szerese a max összegünknek. Tiszta ideg vagyok amiatt hogy ilyen lazán kezeli a pénzt, nyilván mert neki van. Nekik emelték a fizujukat az árak emelkedése miatt, plusz apunak már van nyugdíja is a keresete mellett. Nekünk a párommal nem emelték a fizunkat, de a kaja meg minden nekünk is drágább. Ha nem megyünk el anyu megsértődik, meg akkor sérteget, meg nem veszi fel nekem a telefont, meg stb. Most ilyenkor mit csináljak? Mi ezt terveztük a nyaralásnak, még Balatonon sem voltunk, végig melóztunk.

21L előre nagyon köszi!



2022. júl. 28. 22:40
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
97%
Mondd meg, hogy nem mentek, mert arra se volt képes, hogy minimálisan tiszteletben tartson - és arra az időre foglaljatok valahol szállást ketten a kereten belül itthon.
2022. júl. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
98%
Nem mentek, ennyi. Nehogy már kötelező programot csináljanak a felnőtt gyereküknek, amit ráadásul annak kellene fizetnie...
2022. júl. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
96%

1. Ha nem fér bele anyagilag, akkor megmondjátok és nem mentek.

2. Ha megsértödnek, majd megbékülnek.

3. Menjetek oda nyaralni, ami nektek megfelel.

2022. júl. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
96%
Szóval egyetem mellett melóztok a pároddal és ahelyett, hogy segítene anyagilag ezt finanszírozni még elvárja, hogy suli mellett fizesd ki? Én biztos nem mennék, pláne hogy még neki áll feljebb... Az én tárcámban ne turkáljon senki. Szóval én mindenképp nemet mondanék, inkább töltsétek kettesben ezt az időt szerényebb körülmények között, legalább nem kell senkihez alkalmazkodni. Ki lehet fogni a Balatonon is olcsó szállást, de vannak még ezenkívül is szép helyek az országban .
2022. júl. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
94%
Ne várd meg, hogy anyád megsértődjön, hanem sértődj meg előbb te. Ugyanis megsértett. Semmibe vett. Természetesen ne menjetek, és túl fogod élni, ha eljátssza a hattyú halálát, legalább rájössz, hogy sokkal kellemesebb az élet nélküle. Ne keresd, fog ő még térden csúszni a kegyeidért, ha látja, hogy nincs rájuk szükségetek. Menjetek a saját költségvetésetek szerint ketten máshova.
2022. júl. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
100%
Nem mentek és ennyi.
2022. júl. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
94%

mond h nem mentek..

csak ennyi napra mert ennyi penz van rá

2022. júl. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem sem kell elmennetek egy túlságosan drága muszáj nyaralásra olyanokkal, akikkel kellemetlen a légkör, mert lenézőek.

Anyukád nem érti meg, hogy üres pénztárcából nem tudjátok fizetni a különbözetet?

De ilyet is hogy csinálhat egy anya? Az én gyerekem kuporgatna, nekem meg lenne pénzem, segíteném, ahol tudnám, nem ám kiadást sózni rá. Főleg hogy dolgoztok, tanulok, ilyen gyereket szívesen is segít az ember.

2022. júl. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
98%

Én egyszerűen megkérdeztem volna, amikor közli a végleges összeget, ami másfélszerese annak, amit mondtam korábban, hogy:


Anya, emlékszel, hogy mi az a max. összeg, amiről azt mondtam múltkor, hogy nekünk belefér a nyaralásra szánható keretbe?


Ami neked kijött végül, az mennyivel is lett így több?


Aztán megmondanám, hogy ha a mi igényeinket és lehetőségeinket tudták figyelembe venni, akkor semmi gond, megértem, hogy mások az anyagi lehetőségeik, de mi így nem megyünk, nekünk ne foglaljon szállást.


Nem lennék megsértődve, de se azt nem hagynám, hogy az én pénzemmel gazdálkodjon, se azt, hogy még ő játssza velem ezt a sértődés játszmát és érzelmi manipulációt azok után, hogy ő ne tartotta tiszteletben a kérésemet, illetve kettőnk döntését a saját nyaralásunkra fordítható anyagi keretről.


Nyilván a családtagjaival az ember nehezebben gyakorolja az egészséges határtartást, mint másokkal, de én velük is megtanultam meghúzni a határokat, és kiállni a saját döntéseim mellett, mert a saját életemet akarom élni, nem pedig azt, amit ők elképzelnek nekem vagy elvárnak tőlem.

2022. júl. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
95%

" Tiszta ideg vagyok amiatt hogy ilyen lazán kezeli a pénzt, nyilván mert neki van."


Mi sosem tudtunk nyaralni menni, szűkösen éltünk, de fel nem merült, hogy amíg tanulok, ne tartsanak el.

Az, hogy ők jómódban élnek és mégsem tartják el a diák gyereküket, az nekem megbocsáthatatlan.

Ha már nálatok ez a leosztás, akkor megmondanám, hogy azt az összeget tudom adni, amit megbeszéltük, csak úgy tudunk menni, ha a hiányzó részt kipótolják.

A többi az ő dolga.

2022. júl. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!