Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek anyámnak igaza...

Szerintetek anyámnak igaza van abban hogy nekem kéne fizetnem neki a saját pénzemből?

Figyelt kérdés
Egy hete diákmunkázok, eddig nem tudtam mert még nem voltam 16. Azért vállaltam mert én szeretnék magamnak pénzt, mert anya úgyse ad semmire, mellesleg szeretném hasznosan tölteni a szünetet. Erre elkezdte nekem ma hogy tudom e hogy adnom kell neki ebből a pénzből( amiért én dolgozok) mert ő annyit költött rám életébe. Elkezdte hogy a különóráim drágák, ráadásul a balettet már abba is hagytam, amit évekig eröltetett úgy hogy én nem szerettem járni. Elkezdte hogy ez kidobott pénz volt. Most teniszezek. Ráadásul a matektanárt is fizette hogy jó jegyeim legyenek és így is csak 3-as vagyok. És fizetős suliba járok, közölte hogy legalább a tandíj felébe beszállhatnék. Na mármost ha én ebbe beszállok nekem semmi nem marad. Ráadásul ha még szegények lennénk megérteném de baszki nem vagyunk, anyám kb minden héten vesz egy cipőt magának. És tök luxus helyekre mennek kettesben persze apával wellnesezni meg étterembe. Aztán előjött valami olyannal hogy már nem vagyok tanköteles úgyhogy jövő évtől dolgozhatok többet ha nem akarok tanulni. Én amúgy egy szóval se mondtam ezt csupán annyit mondtam hogy nem ém akartam ezt a sulit, és barátnőmmel úgyis sulit akarunk váltani szóval nem lenne gond ha nem fizetősbe járnék. Erre azt mondta hogy normális suliba nem tudnék leérettségizni mert buta vagyok( hozzáteszem 3-4-es jegyeim vannak, de szerinte máshol megbuknék). Szóval közölte hogy válasszak vagy ide járok és én fizetem kb magamnak a sulit vagy nem járok suliba. Én erre nem mondtam semmit igazából konfliktuskerülő vagyok szóval nem is nagyon fogok de érdekel nektek mi a véleményetek erről. Én abban reménykedek hogy sikerül elsunnyognom ezt hogy fizessek neki, de az a baj hogy ismerem őt és tudom hogy milyen, szóval ez lehetetlen.

2022. jún. 27. 23:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
3%
Aha
2022. jún. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Hát...akkor maximum nem mész el dolgozni.
2022. jún. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Ez a kérdés minden nyáron ki van írva...
2022. jún. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Savlekotő ***** válasza:
30%
Apuka zárja el a penzcsapot mer gondolom anyuka nem dolgozik csak pumpol itt is.
2022. jún. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2%

Hát figyelj, én meg tudtam beszélni a szüleimmel mit szeretnék megvenni magamnak, tudták kb mennyit kell rá spórolnom. Tiszteletben is tartották. De adtam be a közösbe. Mindig.

Az hogy kérnek pénzt, szerintem teljesen normális. Ha elköltözöl pl egy lányhoz ott is úgy van hogy a kiadásokat fedezni kell. Nem fog eltartani. Nincs olyan hogy ez csak az enyém. Főleg hogy lassan felnőtt vagy…

2022. jún. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Ne mondjátok már, hogy normalis egy 16 évesnek felhánytorgatni, hogy mennyibe került a felnevelése, meg pénzt pumpolni tőle a diákmunkájából... 😲

Anyád rosszindulatú, bűntudatot akar benned kelteni, vissza akar fogni, valami baja van. Neki kötelessege volt téged felnevelni és eltartani, még két évig kötelessége is marad. Apád mit mond erre?

2022. jún. 28. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

6# hogy lenne már köteles még kettő évig eltartani? Oké hogy alkoholfogyasztást 18. Életévétől számolják.

De, a köteles eltartás” tanköteles életév betöltéséig köteles, ami 16.

Ha utána pl kidobja a szülő nem igen lehet mit csinálni.

(Járt így osztálytársam)

2022. jún. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

A tankötelezettséget felemelték 17 évre. Addig a szülő köteles eltartani a gyerekét.

Anyád nem dolgozik? És nem vagy köteles adni neki a diákmunkás pénzedből! Vigyázz rá nagyon!

2022. jún. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%
Unalmas lehet a ynáriszünet.
2022. jún. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
És apád mit szól ehhez?
2022. jún. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!